Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja a sérvtől?

Lehet baja a sérvtől?

Figyelt kérdés
Kutyusom sérves,kb 2cm-es sérve van,egyenlőre még nincs pénzem megoperáltatni. Lehet ebből komoly gondja? Néhány hónap,még összeszedem a műtét árát. Kibírja addig?
2010. máj. 28. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
inkább beszéld meg a dokival, hogy részletekben fizetsz, írtok róla papírt
2010. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen lehetőség nincs,és még ha lenne is elég kellemetlen lenne,ha a részletet valamikor nem tudnám kifizetni,inkább megvárom még összegyűlik a pénzem,nem járatom le magam az orvos előtt. Sajnos még tanuló vagyok,így nincs keresetem,de tlán mjad nyáron keresek munkát,és abból megcsináltatom a műtétet.
2010. máj. 28. 09:50
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A z én kutyumnak szüleétse óta köldök sérve van, de nincs kizáródva, ezért nem javasolták az operációt. Pedig azóta kétszer, két különböző okból volt altatva, mindkétszer megkérdeztem, hogy nem kellene-e a sérvet is elintézni egy altatással, de mindkétszer azt mondta az orvosunk, hogy mivel pici, és nincs kizáródva nem fontos megműteni. Nálatok milyen sérv van? Azért lehet vaja, mert ha kizáródik, akkor további problémákat tud okozni. Mindenképpen beszélj a dokival, tudd meg, hogy mit gondol erről.


Egyébként szerintem 20 ezer körül meg lehet úszni egy sérvműtétet, ha azt mondják, hogy műteni kell, próbálj kölcsönkérni!

2010. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tanuló vagyok,mégis kitől kérnék kölcsön? Anyukámnak munkája sincs,másom nincs akitől pénzt kérhetnék! És egyébként sem kérnék kölcsön,ha nem tudom majd miből megadni... Az orvos azt mondta,hogy le van tapadva neki egyébként,lehetne műteni. De amég nem találok melót,jelenleg nincs miből:S
2010. máj. 28. 09:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora kutyán van az a 2 cm-es sérv. Nekem 8 éves labradorom van, kölyökkorától van egy kb. 2 cm-es sérve. Orvosunk nem javasolta a műtétet, soha nem volt vele gond egész eddigi életében, akkor már nem öregkorában fogom megműttetni. Szóval nagytestű kutyán vagy kicsin van az a 2 cm? Nem kell rögtön megijedni, meg sok állatorvos van, aki csak azért beszél rá a műtétre, mert az neki pénz. Ha nem indokolt a műtét, élete végéig maradhat az a kis púp a hasán, nem fogja zavarni a kutyát semmiben.
2010. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Amíg nem záródi ki nem okoz problémát. Ha kizáródik akkor azonnal múteni kell,mert belehalhat.Mennyi idős a kutya?

Egyébként ha te iskolás vagy,anyud meg munkanélküli mit esztek? Mit eszik a kutya?

2010. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Figyelj 20 ezer forintot elég gyorsan meglehet keresni, persze ehhez nem árt,ha városban laksz, vagy van a közeletekben város. Pl egy tesco árufeltölő meg keres óránként 400 ft-ot, az 50 óra munka, ezt napi 8 órban 1 hét alatt megkeresed. Tudd meg, hogy mennyire sürgős a baj. Nincs egy bicajod, vagy egy telefonod esetleg, amit el tudsz adni vaterán, ha tényleg nagy baj van? Sajnos a kizáródásba tényleg bele halhat a kutyus, nem kockáztatnék. Beszéld meg az orvossal, hátha akár nála is tudsz valamit segítőként dolgozni nyáron, és ledolgozhatod. Valami megoldás biztosan van!
2010. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy hat éves mopsz kutyusom van; pici kora óta sérves, már így került hozzánk, egy ismerőstől. Eddig vele nem volt semmi baj, nagyon vidám, játékos, ezt leszámítva egészséges kutyus. :)

Ettől függetlenül, szerintem az orvosod tud biztosat mondani arról, mennyire szükséges a műtét.

2010. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Neked szerintem semmi közöd hozzá,hogy mit eszünk!!! Egyébként meg nem rég óta van munka nélkül,a tartalékot éljük fel,és azért van mit enni a kutyának és nekünk is,hamarosan talál új munkát anyukám,de amennyi tartozás lett az elmúlt időben munkahiány miatt,először ő azokat fogja kifizetni,nem műteti meg a kutyámat,meg őt nem is érdekelné az sem,ha elpusztulna,megmondta,hogy nem az ő kutyája,nem ő vállalta,ami jogos,nekem kellett volna előre gondolkodnom ezen,amiben igaza is van! Nekem kell gondoskodnom a kutyámról,én fizettem az oltásait mindent,anyukám csak eteti. Megműtetnem nekem kell,de tényleg nincs most miből. Általában ennyi pénzem bármikor szokott lenni,de mivel válság van,én vettem magamnak mindent az utóbbi időben,és nincs pénzem most. A kutyám kisteső 7,5 hónapos most.
2010. máj. 28. 10:24
 10/16 A kérdező kommentje:
azaz kistestű (5kg-os)
2010. máj. 28. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!