Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés végének megállapítása....

EvaSz86 kérdése:

Tüzelés végének megállapítása. Hogy számoljam ki?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy szeptember 15-én kértem időpontot ivartalanításra 8 hónapos szuka kutyusomnak. Szeptember 23-ára kaptunk időpontot. Viszont szeptember 22-én vettem észre először a vércseppeket, szóval tüzel, és így ugye a műtét időpontját lemondtam. Tudna valaki nekem olyan időpontot mondani, amikor már biztos vihetem ivartalanítani? Mivel vidékről Pestre viszem állatorvoshoz, nem szeretnék csak külön azért menni, hogy közölje, hogy még tüzel, és nem műtheti. Viszont kellene egy olyan megközelítőleg pontos legkorábbi időpont, amikor vihetem, mivel van egy kan kutyusom is, és hiába zárom szét őket, szét akarják szedni a kennelt. Szóval vércseppek már nincsenek, pont most van az az időpont, amikor a szuka kutyus is elfogadná a kan közeledését. Tud valaki segíteni a megfelelő dátum kiszámolásában?

2017. okt. 1. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hülyeséget mondani de én úgy tudom hogy 3 hét(a tüzelés ideje) +2 hét hogy 100% minden rendben legyen, de az orvos nem tudja megmondani hogy mikor műtené meg így hogy elkezdett tüzelni?
2017. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 21 nap a tüzelés, de ez kicsit tovább is elhúzódhat. Kérdezd meg az orvost, hogy mikor viheted ha 22-én kezdett tüzelni. Én úgy tudom, hogy szoktak még várni utána is 1-2 hetet.
2017. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az állatorvos azt mondta, hogy majd visszatérünk a kérdésre akkor, ha vége van a tüzelésnek. Ugye neki nem olyan fontos, de én szeretném végre együtt tartani a két kutyust, mert így kennellel csak szenvedés az egész. A lányt bezárom, a fiút látja, hogy szabadon van. Csak nyüszít szegénykém a kennelben. De ha kiengedem, akkor mindjárt egymásra mozdulnak. Az állatorvos azt is mondta, hogy ne izguljak, ha vemhes marad a kutyus, mert az az ivartalanítással megoldódik...de hát na...azért szerintem úgy mégiscsak kockázatos...szóval marad a kennel.
2017. okt. 1. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanilyen cipőben járunk a kutyámmal, nekünk az orvos pontosan azt mondta, amit az első válaszoló írt.

Szeptember 10-én, 3 hete kezdte (13-ára volt időpontunk, pacsi), és október közepén vihetjük legkorábban.

2017. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szept 14.én lett volna időpont ivartalanításra.

Szept elején betüzelt így toltuk.

Most visszük csütörtökön (5.én)


Október végén viheted. De ha biztos akarsz lenni kérjél november elejére időpontot.

2017. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tüzelés 3 hétig tart, tehát október közepére már véget ér a te esetedben. Október végén már viheted a dokihoz.
2017. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben jártam. Az állatorvos szerint, a vérzéstől számított 2 hónap múlva műthet.
2017. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!