Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Olvastátok már a...

Kutyások! Olvastátok már a NÉBIH által kiadott "Útmutató a felelős kutyatartás jogszabályi előírásaihoz" című kiadványát? Betartjátok a benne foglaltakat?

Figyelt kérdés

[link]


Jónak tartom, hogy létrejött egy ilyen kiadvány, bár sok reményt nem fűzök ahhoz, hogy a hazai kutyás társadalom mentalitásán ez valamelyest változtatna.


Különösképp felhívnám a figyelmet a kiadvány 9. oldalán lévő szövegre, miszerint "Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni, valamint közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.". Úgy tapasztalom, hogy ezt a kutyatartók jelentős része nem tartja be, és nyugodtan sétáltatja a kutyáját póráz nélkül közterületen, veszélyeztetve ezzel más emberek biztonságát és figyelmen kívül hagyva a linkelt kiadványban szereplő jogszabályt és a közösségi együttélés alapvető normáit.


Mindezek ellenére, azért bízom benne, hogy legalább néhány kutyatulajdonos elolvassa és betartja a linkelt kiadványban foglaltakat.



2017. okt. 1. 21:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%

Véletlenül nem felejtetted le a szöveged végéről hogy 30/F/meleg? :D


Szimpla provokáció az egész kérdés.

2017. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"(off: amúgy ez egy ajánlás, és nem jogszabály)."


[link]


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

17.§ (1)

2017. okt. 1. 22:16
 13/34 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem értem mi a problémád. A parkban elengedem a kutyáimat, mert ismerem, tudom hogy senkihez sem mennek oda, barátságosak. Ha te odajössz, hogy legyek szíves pórázra venni őket, akkor természetesen. Mindezt úgy, hogy persze rád sem fognak nézni se előtte se utána. Akkor mi bajod van?"


1. Félelmet keltenek bennem a szabadon engedett nagytestű kutyák.

2. Mint ahogy a linkelt jogszabályban szerepel, belterület közterületén tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni - tehát jogos a felháborodásom.

2017. okt. 1. 22:25
 14/34 Platypus ***** válasza:
98%
Az állatvédelmi törvény pedig előírja, hogy a kutyák mozgásigényét biztosítani kell. Belterületen tilos leengedni őket a pórázról. Külterületen is. Akkor is, ha az a külterület a saját tulajdonod, mert még akkor is vadászterületnek számít. Egy kert vagy a zsebkendőnyi futtató marhára nem elég. Szóval vagy a NÉBIH ajánlását tartod be, vagy az állatvédelmi törvényét. A kettőt egyszerre lehetetlen. Ha meg csak tényleg azok tarthatnak kutyát, akiknek van több hektáros zárt kertjük, akkor kihal a hazai kutyatartás a magyar fajtákkal együtt.
2017. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
79%
Továbbra sem fogsz érdekelni senkit. Vergődj csak.
2017. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz!? Minden nap ezt olvasom, nehogy elfelejtsem. A reggeli kávé még nem jött le, de már kezemben a NÉBIH által kiadott gyújtósnak való, és lapozgatom.


Kérlek, mesélj valamit magadról, a tevékenységeidről aztán majd én is linkelek valami jogszabályt, amit betartatnék veled.


Te vagy a 48%-os nagy eszű?

2017. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"Kérlek, mesélj valamit magadról, a tevékenységeidről aztán majd én is linkelek valami jogszabályt, amit betartatnék veled. Te vagy a 48%-os nagy eszű?"


Nem 48%-os a hasznossági szintem az oldalon, hanem jóval több. Nem tudom, mire vagy kíváncsi velem kapcsolatban, de én valóban minden jogszabályt igyekszem betartani. Egyébként 2 diplomás szakközgazdászként meglehetősen fontos munkát végzek és a jogszabályi előírásokkal is többé-kevésbé tisztában vagyok.

2017. okt. 1. 22:40
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon unalmas életed lehet. Ezért örülök hogy Németországban élek, távol az ilyen kötekedő idiótáktól.
2017. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
96%

Ja, a 30/F/meleg barom vagy. Az végez kuvva fontos munkát és dicsekszik el vele minden kérdése alatt miután kutyás provokatív hülyeségeket bizonygat úgy 2-3 hetente.


Baromi unalmas életed lehet.

2017. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

"Ja, a 30/F/meleg barom vagy. Az végez kuvva fontos munkát és dicsekszik el vele minden kérdése alatt miután kutyás provokatív hülyeségeket bizonygat úgy 2-3 hetente."


Elég régen nem írtam ki itt kérdést, maradjunk annyiban. A munkámra az egyik válaszoló kérdezett rá, a szexuális orientációm pedig nem a kérdés témaköréhez tartozik.

2017. okt. 1. 22:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!