Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

1 éves csivavám ma kapott olfást. Már jópár óra eltelt azóta, de furcsa tünetek jelentkeztek nála. A legszembetűnőbb, hogy mintha a szőrében ilyen csomók lennének(?). Úgy tudnám leírni mint amikor ,,visszafelé” van simogatva. Így csomókban úgy áll, de kb az egész testén. Rövidnszőrű egyébként.

Illetve nagyon piros a bőre, ahol ritka a szőre és látni ott is, illetve ahol van szőre és ha ,,visszafelé” simítom látszik, hogy nagyon piros, valamint a nemi szervén is(kan).

Valamint remeg, jön-megy a lakásban, néha picit nyüszög.

Mire utalnak ezek a jelek? Aggódom. Holnap visszavigyük az orvoshoz?


2017. okt. 2. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen oltás?
2017. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát lehet hülyeséget mondok, anyukám talán jobban tudja ezt. Ha jól emlékszem az orvos azt mondta ez ilyen konbinált oltás, de a veszettség nincs benne, 1 év múlva kell majd megismételni.

Már komolyan aggódom. Ha szólok neki általában csóválja a farkát, ugrál, bolondozik. Most behúzott farokkal néz rám, vagy megriad és kimegy. Mindenhová behúzott farokkal megy. Lefekszik kicsit, de kel föl, igazgatja a helyét, elmegy, máshova fekszik le, de egy idő után onnan is elmegy. Mondhatni nem találja a helyét. Remeg, pedig egyáltalán nincs hideg, és a kis csomók amikről írtam is aggasztóak. :(

2017. okt. 2. 21:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Inni az előbb ivott, ez kicsit megnyugtat.
2017. okt. 2. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg felhívni egy éjjel nappali állatorvost ha az nem elérhető aki au oltást adta. A Lehel úti állatkórház éjjelnappali. Ott megmondják baj van e kell e vele orvoshoz futni. Ha nem tudsz orvossal beszélni és holnap is vannak tünetek mindenképp vidd vossza.
2017. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megtudni az oltás nevét? Meg kellene nézni, milyen mellékhatások fordulhatnak elő.
2017. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha maradnak a tünetek mindenképpen visszaviszem!

Figyelj megkeresem az oltáskönyvet hátha abban benne van.

2017. okt. 2. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet allergiás reakció az oltóanyagra - mindenképp fel kéne hívni valamilyen ügyeletet, nem számít, ha totál másik város, vagy megye, csak megkérdezni, hogy kell-e azonnali beavatkozás, vagy ráérsz holnap reggel vinni orvoshoz.
2017. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na itt van előttem az oltáskönyve.

Az ,,egyéb oltások és parazita elleni kezelések”nél van. Van itt dátum, a vakcina típusa illetve aláírás.

Nevet nem találtam. :(

2017. okt. 2. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
A kis fényes, beragasztott darabkán rajta van az oltás neve
2017. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én tényleg átneztem, de sehol nincs olyan. :( Beragasztott dolog csak a vakcina típusánál van.

Most kocsit megnyugodott egyébként. Volt már wc-n (még nem szobatiszta), és már lefeküdt egy helyre, már nem járkál. Mindenesetre levettem róla a bolhanyakörvet, hátha az a baja, vagy nem tudom.. anyukám idejött, megnézte azt mondta lázas, betakartuk. Utánanéztem interneten, a láz lehet a konbinált oltások mellékhatása.

Mivel jobban van, fekszik, és nem járkál szerintem várok holnapig. Vagy ne tegyem?

2017. okt. 2. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!