Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudatja velünk a...

Hogyan tudatja velünk a kutyánk, hogy már érzi azt, hogy nincsen sok hátra?

Figyelt kérdés
Nagyon félek. A kutyám 14 éves, én is az leszek mostanában. Amióta, hogy megszülettem és kimentem az udvarra ő mindig ott volt megvígasztalt, játszott velem. Most már csak megvígasztal, mert izomsorvadása van szegénynek. A lényeg az, hogy ma nagyon elbújt egy bokor alatt és azt hallottam, hogy ilyenkor a kutyák azért bújnak el, mert nem szeretnék, hogy a gazdájuk lássa ahogyan elmennek. Ugye ez nem igaz, nagyon félek, minden nap mikor jövök haza a suliból, olyanok járnak a fejemben, hogy nem fogom sehol találni a kutyámat és a nagyszüleim közlik, hogy elment.:(

2017. okt. 3. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Mivel a kutyák (meg minden más állat az embereken kívül) nincs tisztában a halál fogalmával, nyilván nem fogja tudni, hogy akkor ő most meghal.

Maximum ösztönösen bújhat el, ha tud, de szerintem ez sem általános dolog, egyedfüggő.


Egészségi állapota milyen az izomsorvadáson kívül? Nagyon gyenge már?

2017. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát ezen kívül nincs más baja
2017. okt. 3. 13:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem úgy bújik el hogy elmegy, hanem keres egy helyet: házikót, miénk az asztal alá bújt, fejjel a fal felé..
2017. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Első válaszoló idióta. Miért ne tudhatná az emberen kívül más lény is, hogy meg fog halni ? Voltál már a bőrükben ? Ugye hogy nem. Ki nem állhatom a beképzelt, más lényeket lealacsonyító fajtádat.
2017. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó se piskóta legfőképp a szövegértelmezést illetően.
2017. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet csak rosszul érzi magát szegény.

Nekem ugyan cicám van, ő fehérje allergiás. Ha véletlenül olyat adnunk neki, akkor nagyon szarul van, olyankor ő is mindig elbujkál, kerül minket.

Szóval nem feltétlenül a halálra készül - illetve ahogy vesszük, mert ők már az erős rosszullétet is úgy kezelik.

Lehet fájdalmai vannak, vagy mivel már nem tud úgy mozogni, esetleg fázik? Melegszik egy kis gödörben.

2017. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már csak azért is az utóbbira szavaznék, emrt anyám kutyája is ezt szokta csinálni. Ha melege van, ha fázik, feltúrja a tuják alatt a földet és belefekszik.
2017. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem a halál miatt bujkálnak - ekkora hülyeséget -, hanem mert xarul vannak, s nem akarnak ilyenkor társaságot. Rosszul van, elvonul a a bajával az állat. Inkább orvost szerezz neki, ha már aggódsz érte!!!
2017. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyával. Esetleg hívjatok ki egy állatorvosi jobb mint a semmi
2017. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Első vagyok.


#4: Nem alacsonyítom le az állatokat, nem gondolom, hogy az ember sokkal felsőbbrendű lenne, de az tény, hogy az emberen kívül egyik állat sincs tudatában a halálnak. Szerinted hogy reagálnák le az állatok?

Igaz, vannak furcsa dolgok az állatvilágban, például az elefántok gyászolnak, talán ők valamennyire értik a helyzetet, de kizártnak tartom, hogy pl. egy kutya élete során bármikor elkezd azon elmélkedni, hogy egyszer meg fog halni, mi az a halál, mi van a halál után, stb...

2017. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!