Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudatja velünk a...

Hogyan tudatja velünk a kutyánk, hogy már érzi azt, hogy nincsen sok hátra?

Figyelt kérdés
Nagyon félek. A kutyám 14 éves, én is az leszek mostanában. Amióta, hogy megszülettem és kimentem az udvarra ő mindig ott volt megvígasztalt, játszott velem. Most már csak megvígasztal, mert izomsorvadása van szegénynek. A lényeg az, hogy ma nagyon elbújt egy bokor alatt és azt hallottam, hogy ilyenkor a kutyák azért bújnak el, mert nem szeretnék, hogy a gazdájuk lássa ahogyan elmennek. Ugye ez nem igaz, nagyon félek, minden nap mikor jövök haza a suliból, olyanok járnak a fejemben, hogy nem fogom sehol találni a kutyámat és a nagyszüleim közlik, hogy elment.:(

2017. okt. 3. 13:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Azért erősen kevered a szezont a fazonnal.

Attól még, hogy az állatok nem gondolkodnak olyan hülyeségeken, mint mi, emberek - amiről egyébként fogalmad sem lehet, hogy így van-e, amíg nem vagy gondolatolvasó -, a halált ők is ismerik.

Lehet, nem gondolkodik el élete utolsó 5 percében, hogy most mi lesz vele, de nyilván ha súlyosan megsérül vagy annyira rosszul van, akkor fel tudja fogni, hogy most akkor neki annyi. Könyörgöm, hogy a fenébe ne vágnák a halált, amikor naphosszat vadásznak a szabadban?

Honnan tudod, hogy mennyire mélyen gondolkodnak? Képesek álmodni. Láttam/hallottam a saját macskámat álmában mozogni, "beszélni, "az egyikük még el is rágcsált valamit :)

Ha már képesek erre, akkor honnan tudod olyan bizonyosan, hogy nekik kevésbé aktív a gondolkodásmódjuk?

Ennyire azért nem kell lenézni őket :D

2017. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg már ott bukik az elméleted, hogy a kutyák és macskák pl., félnek.

Ha nem lennének tisztában vele, hogy egy balesetnek/harcnak/villámcsapásnak milyen következményei lesznek, akkor félelem és ész nélkül mennének neki mindennek.

2017. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

..bekapcsolódnék a vitába...az én macskám tök nyugodtan ült a kanapé szélén villámláskor, dörgéskor.. én meg addig feltúrtam az összes szekrényt miatta aztán felegyenesedvén gúnyosan mosolyogott a pofámba, a kanapé szélén vígan gömbölyödött..

ő amikor már méhrákos volt nem engedett dolgozni menni hívott befelé, feküdt hogy simogassam a pociját..majd amikor nem jött ki két napig a szekrényből-ill.egy- hívtam a dokit..kiderült beteg.. talán a halál fogalmával nincsenek tisztában de érzik hogy itt a vég. De elbújt akkor is amikor náthás volt tudjátok a természetben őket falnák fel először ez ösztönös bár a zsákmányállatok: pl. tengerimalac pont nem így mutatja ki pont ezért..!:D


Ne izgulj megérzed ha el akar menni. Cicám felébresztett éjjel a kezeim közt múlt ki:(..sajnos..

2017. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a keverék 16 éves az utolsó napján végigjárta a kertet (addigra már alig mozgott)Anyuval épp főzzünk amikor a másik kutya Sírni kezdett akkor tudtuk hogy elment.Január másodikán volt 3 éve
2017. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!