Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meleg a kutyám? Mit tehetnék?

Meleg a kutyám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fiu yorkim és azt hiszem homoszexuális.

Nem érdeklik egyáltalán a lány kutyák, mindig a fiukra mászik és szószerint mintha velük akarna párosodni.

Az állatorvos azt mondta várjak még.

Szerintetek elfogadjam, hogy a vele egy neműekhez vonzódik?

Ti mit tennétek?


2010. máj. 28. 16:47
1 2 3
 11/26 Akiteki ***** válasza:
79%

Az az állatorvos is beteget jelentett, mikor etológiából kellett volna vizsgáznia.

Több volt körülötte a kan... :))))))))

Volt egy kutyusom, 5 kan testvére volt. Mikor elhoztuk, másik kan kutya mellé került. 2 éves koráig csak kan kutyákkal játszott. Mégis sírt, mikor tüzelt egy szuka a közelben.

A kutyáknál nem lehet alkalmazni a szexualitás emberekre használatos mércéit, mert náluk nem így működik.

Nincs örömérzet, nem keresik a párzás lehetőségét.

A tüzelő szuka által kibocsátott szagokra beindul a hormontermelésük és párzásra készteti őket.

Akinek több szukája van, tapasztalhatja, hogy a tüzelő szukára a többi szuka is megpróbál rámászni.

Ha egy kan kutya egy nem tüzelő kutyával párzó mozdulatokat végez a csak és kizárólag a dominancia jele.

2010. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Ezek a mozdulatok valóban dominanciára utalnak (illetve előfordul - főként lány kutyák esetében -, hogy a frusztrációjukat próbálják ilyen módon levezetni), de a homoszexualitás nem ismeretlen jelenség állatok körében sem. :-) Jó példa erre a két pingvin fiú, akik rendszeresen ellopták a tojásokat az anyáktól, majd együtt felnevelték őket.


Félre ne érts, kedves kérdező, a te esetedben nem erről van szó.

Egyszer majd helyreteszi az ebedet egy erősebb kutya, utána már nem lesz ilyen bátor. :-)

2010. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Akiteki ***** válasza:

A példa speciel baromi rossz, mert a pingvineknél a hímek költik ki a tojásokat. Más madarak esetében meg sokszor felváltva melegítik a szülők.

Tehát a válasz továbbra is NEM. Az állatvilágban a főemlősök kivételével (akik ismerik a szexuális élvezetet) nincs homoszexualitás.

2010. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Lehet persze, hogy téved a forrás, nem állítom, hogy feltétlenül igazam van.

2010. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%
Elolvastam a cikket, amiben benne van, hogy a "leszbikus" pingvineknél több a tojó az állatkertben. Gondolom a "homoszexualitásuk" nagyban összefügg a hímek vagy nőstények létszámfölényével. Szerintem ez az utódgondozási ösztön és nem a nemi identitástudatuk, vagy szexuális vágyuk kiélése. Az én kutyám egyébként a plüsskutyát is meghágja, úgyhogy ő már hyper leszbikus, homokos, fetisiszta kan.
2010. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
Márpedig az egyik kan kutyám, csak, és kizárólag a másik kan kutyákra ugrott rá. Ha szuka volt a közelében, megszagolta, és otthagyta. Ha mentünk sétálni is mindig ez volt. Míg a másik kan kutyám az összes szukára ráugrott volna. Láttam, ott voltam, szóval tudom.
2010. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Akiteki ***** válasza:
50%

12:14

Tényleg ennyire nem olvastok el semmit?????

Mi a fenének koptatjuk a billentyűket??

Már leírtuk: mi a görcsnek mászna rá a szukára, ha nem tüzel?? A kanra azért mászik rá, hogy megmutassa a fölényét. (Ha már a dominancia szó túl latinul van!)

2010. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Akiteki ***** válasza:
66%

11:52

Azért lásd be, hogy az Origo.hu nem egy tudományos folyóirat, hanem egy bulvárlap. A cikkben, ha elolvasod, ott sem egy etológust vagy orvost kérdeztek meg, hanem a gondozójukat. (Magyarul ő pucolja ki a szart utánuk)

A madaraknál ugyanúgy van párzási időszak, mint a kutyáknál.

Látnád, mit művelnek a szukáim tüzeléskor! Egymás hátán vannak, néha sorban 4 kutya is.

De ettől még nem beszélek náluk szexualitásról, sem homo sem hetero értelemben, simán párzási ösztön.

2010. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%

13:03

Nem olvastam. Nem is fogom. Jó lenne, ha tudnál értelmezni, ugyanis odaírtam, hogy a másik kutyám ráugrott a szukára. Nem tudom a Te szavad miért lenne hitelesebb, mit az enyém!? Én értem nem kell koptatnod a billentyűzeted, én kértem tőled semmit. Én leírtam, amit láttam, mondott az orvosom, ha érdekel érdekel, ha nem, nem. Ennyi. Egyébként sem neked írtam, hanem a kérdezőnek.

2010. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A kutyáknál a dominánsabb hágja a szukát. Lehet, hogy ezért ugrott rá csak az egyik. A rangsort eldöntötték már maguk közt. Egyébként a mi állatorvosaink is azt mondták, hogy a dominancia miatt ugrálnak egymásra. Nem kell az állatvilágra erőltetni az emberek hülyeségét. Az állatok sokkal egyszerűbb lények mint mi.
2010. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!