Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a Border Collie termész...

Milyen a Border Collie természete?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Természete


A border collie elsősorban munkakutya, kimeríthetetlen energiákkal, hatalmas munka- és tanulási kedvvel. Intelligenciájának köszönhetően igen gyorsan tanul. Sajnos a rossz dolgokat éppen olyan rövid idő alatt sajátítja el, mint a hasznos, jó dolgokat. Kiváló memóriájának köszönhetően mindent megjegyez, a rossz élményeket sem felejti el! Gyakran úgy tűnhet, hogy szinte telepatikus képességekkel rendelkezik. Ennek oka, hogy csakúgy, mint a farkas rendkívül kifejező testbeszéddel bír. Tereléskor a kutya testbeszédével, elsősorban szemével irányítja, szinte hipnotizálja a juhokat. Jellegzetes földhöz lapuló mozgással és villámgyors manőverekkel dolgozik. Állandó készenlétben van, nehogy elmulassza a gazda bármely parancsát, melyet egy apró mozdulat is jelezhet. Mivel feladata szerint a pásztor társa, jobb keze, nem szeret hosszú ideig egyedül lenni.

A border collie nemesítése során szem előtt tartották az agresszió mentességet. Éppen emiatt emberekkel barátságos, gyermekszerető kutya. Jellemző, hogy még a betörővel is összebarátkozik, csak hogy játsszon vele egy kicsit. Általában nem ugatós, csak ha oka van rá.

Mindezek a csodálatra méltó tulajdonságok tehetik nehézzé kedvencként való tartását

2008. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Britanniában és Írországban ma is a legkedveltebb kutya.Szeretteljes természetű.
2009. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szófogadó és hűséges.Szeret gazdája kedvében járni.Ingerékeny lehet.
2009. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon alázatos, mindig azt figyeli mikor adok neki utasításokat. De vigyázni kell mert ha a mindennapi mozgás nincs meg akkor mással foglalja el magát. Pl az enyém amikor nagyon beteg voltam és néhány napig nem játszottam meg sétáltam vele, egész nap ugatott, szétrágott mindent. Szal sok foglalkozást igényel, de ha ez megvan akkor a világ legtökéletesebb kutyája válhat belőle.
2009. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy ilyen kutyust.Vidéken lakom és erre van egy tenyésztő akinek munkakutyái vannak.Mindig kiengedi h őrizze a nyájat és amikor arra járunk mindig farokcsóválva szalad elénk úgy szól rá a gazdája a kertből h menjél vissza pedig nem is ismer minket :) nagyon jópofa kutyusok bár óriási a mozgásigényük.
2009. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 6 éves border colliem most is teljesen olyan mintha kölyök lenne mindig játszik és néha megőrül (rohangál körbe körbe)
2010. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!