Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet hogy mindig...

Mitől lehet hogy mindig kihányja a sajtot?

Figyelt kérdés
Van egy kb. fél éve örökbefogadott kutyánk. Royal Canin tápot kap, és néha házi finomságokat, maradékot de csak kiegészítésnek. Mostanában észre vettük hogy a sajtot mindig kihányja. Pedig imádja, először azt hittük csak azért jön vissza mert olyan gyorsan befalja, de most már rendszeresen sajt után rögtön hányás. Mitől lehet ez? Mivel örökbefogadott, így sajnos a múltjáról nem tudunk semmit, lehet hogy ez nálunk kezdődött, vagy már azelőtt is...
2010. máj. 28. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
pl. lehet allergiától. ne adjatok neki.
2010. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kutyáknak nem igazán tanácsos sajtot adni! Lehet, hogy szereti, mert jó ízűnek találja, de a gyomruk nem bírja az ilyen erjesztett dolgokat!
2010. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy sem tanácsos a kutyáknak sajtot adni, de még az is lehet ezen kívül, hogy laktózérzékeny.
2010. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát az én kutyámnak semmi baja a sajttól , pedig azt kap jutalomfalatnak.Ugyan így semmi baja a tejtől , kapi szokott ha megsavanyodik és szereti is.


Kérdező , nem miden kutya gyomra bírja a sajtot/tejet , sztem a te kutyádé sem ezért hányja ki.Ne adjatok neki inkább sajtot.

Szerintem ha allergiás lenne rá nem csak hányna , hanem más tünetei is lennének.(szőrhullás , kiütés stb. )

2010. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alleriának / ételérzékenységnek is vannak "fokozatai", enyhe, közepes, súlyos... stb. Én például allegiás vagyok a kakaóra, de azon kívül, hogy vizsket tőle a torkom, nincsenek más (súlyosabb) tünetei, nem viszket a testem, nem vagyok kiütéses, de attól még ez allergia. A hányás a legegyrtelműbb jelle amúgy az ételérzékenységnek.
2010. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a kutyák nem ehetnek se sajtot se burgonyát.
2010. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A te véleményed nem számít, mert csak 0%-ban adsz hasznos válaszokat. :D

Csak vicceltem. :D

2010. máj. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, természetesen nem kap több sajtot, csak érdekelt hogy mi lehet a baj.
2010. máj. 29. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos allergia, és még jó, hogy ennyivel megúsztátok. Én egyszer adtam a kutyusomnak 1 szelet sajtot, és szegénynek az egész testén kb diónyi puffadások lettek. Végül rendbe jött... Nagyon vigyázni kell.
2010. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!