Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek legyen kutyám?

Szerintetek legyen kutyám?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, most költöztem kertesházba és régóta szeretnék kutyát, de úgy érzem, hogy nem vagyok annyira elhivatott, hogy fagyban-melegben-esőben napi 2 órát sétáljak vele és emellett agyilag is fárasszam. Egyedül élek, a szüleim 150km-re laknak tőlem és havonta egyszer megyek meglátogatni őket (vasárnap, egész nap). Olyankor itthon kéne maradnia mivel ők panelban laknak és örülnének neki. Ha nem megyek oda, akkor hétvégente a barátaimmal vagyok. Emellett napi 8 órában dolgozok + összesen 1 óra az út és 3 naponta főzök ami mindennel együtt 3 óra + járok jógázni és kardiozni heti 5-ször összesen. Úgy érzem, hogy emellett az életvitel mellett nem jutna mindig időm rá, hiába lenne kinti-benti attól félek, hogy unatkozna és úgy meg nem szeretném bevállalni, hogy nem teszem maximálisan boldoggá. Emellett a fő okom ami miatt szerintem nem lenne alkalmas az időpont erre az az, hogy pár éven belül gyereket szeretnék és félek, hogyha megszületne a kicsi még ennyi időm sem lenne rá és akkor az neki sem és nekem sem jó. Mit javasoltok? :(
2017. okt. 8. 18:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*panelban laknak és nem örülnének neki
2017. okt. 8. 18:21
 2/17 A kérdező kommentje:
A kutyasuli meg társai végképp nem férnének már bele az időmbe..max ha nem takarítom a házat és nem főzök
2017. okt. 8. 18:23
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Esetleg egy macskát? Kinti-benti?

A kutya esetén meg csivavát. Kicsi, el lehet vinni a szülőkhöz is, egy csivava kevesebb kárt csinál, mint pl. egy beagle, és a szülők is megszeretik.

2017. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se legyen kutyád.
2017. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne - egyelőre sokkal több érved van ellene, mint mellette. Érezni fogod, ha készen állsz egy kutyára.
2017. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy gondolom, hogy butaság lenne

A cicával kiegyeznék, szeretem őket. Csak tudjátok inkább kutyás vagyok és a szívem feléjük húz :(

2017. okt. 8. 18:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig ilyen mozgalmas az életed, addig inkább ne legyen kutyád!

Nem kell róla örökre lemondani, de majd később, amikor már minden kialakult.

2017. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, gyakorlatilag tökéletesen részletezted, hogy miért NE legyen kutyád. Így tényleg nem lenne időd rá.
2017. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a megerősítéseket igazából erre volt most szükségem.

Nem mondok le örökre róla lehet, hogy később lesz, amikor nem lesz ilyen mozgalmas az életem. Addig is szétnézek a cicák között:)

2017. okt. 8. 18:40
 10/17 anonim ***** válasza:
Inkább segíts be egy környékbeli menhelyen
2017. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!