Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyusomat régebben...

Ha a kutyusomat régebben nagyon sokszor megverték, annak lehet következménye, hogy nagyon agresszív?

Figyelt kérdés
Régóta szerettem volna egy kiskutyát, és végre megengedték, barátnőm pedig mondta, hogy ahonnan ők vették, a kutyusa tesóját is eladják, vegyük meg. Ám mielőtt indultunk volna, elmondta, hogy nagyon mérges az emberekre, és a régi gazdájától mindig kikapott, ha már a kezét fölemelte már vonyított, és hogy ezért van. ez igaz? tényleg nagyon agresszív, bár pincsi keverék ezért benne van gondolom a vérében, de nem lehet ez az egyik oka?
2010. máj. 28. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Persze ezt okozhatja, fél hogy megverik újra, a mamám kutyája is ilyen mert nagyon sokan megverték, meg meg is mérgezték, nagyon bizalmatlan lesz, és sajna nem nagyon változik, egyszer a gazdájára is rátámadt, na akkor baj van

2010. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem egy mentett kutyám van, akit 8 hónapos koráig brutálisan bántalmaztak. Ő is agresszív volt emiatt. De nem reménytelen eset.

A kezdetekben, mikor hozzátok kerül, nagyon figyeljetek arra, hogy a kutyus közelében ne tegyetek hirtelen mozdulatokat és mindig nyugodt hangnemben társalogjatok. Adjátok meg neki az esélyt, hogy a bizalmába fogadjon titeket. Ne legyetek ti sem rámenősek, ne közeledjetek felé, ne hívogassátok és ne akarjátok elhalmozni szeretettel! Ezzel ugyanis pont az ellenkezőjét éritek el annak, amit szeretnétek. Meg kell várni, míg magától keresi veletek a kapcsolatot, magától megy oda. Ez sok türelmet igényel és nehéz lehet, de hidd el, később bőségesen kifizetődik!

Ha a bizalmát elnyeritek és feloldódik, a következő, de igazából az előbbiekkel párhuzamosan fontos lépés, hogy megmutassátok, itt nem csak szeretet kap, hanem egy olyan "falkába" került, ahol neki nem lesz semmilyen felelőssége, nem csak bízhat bennetek, de biztonságot is kap tőletek. Ez magyarán azt jelenti, hogy ti lesztek a falkavezérek, levéve a kutyus válláról azt a terhet, hogy azt gondolja, neki kell majd megvédenie titeket azoktól a dolgoktól, amiket esetleg ő veszélyesnek gondol, de valójában nem azok. Nektek kell a falkavezérnek lenni.

Nagyon jó könyv Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra. Ezt olvassa el mindenképp az egész család. Le van írva a vezérség kialakítása, foglalkozik problémás kutyák eseteivel is a könyv és mindezt egy kényszer és erőszak mentes módszerrel végzi a szerző. Az én kutyám rehabilitációjában rengeteget segített ez a könyv.

Valamint néhány hasznos írás:

[link]

Ha ezeket következetesen betartjátok, idővel a kutyus elfelejt minden rosszat az eddigi életéből.

Valamint érdemes lenne kutyasuliba eljárni majd vele, mert rengeteg hasznos dolgot megtanulhatsz és a kutyádnak lehetősége nyílik szocializálódni az emberekhez és más kutyusokhoz is.

Az én kutyám, aki régen rettegett minden mozgó dologtól és emberektől, ma már egy olyan kutya, akit mintha sosem bántottak volna. Ha nekem sikerült, neked is fog!

Kívánok a kutyushoz sok boldogságot, türelmet és kitartást, kemény munka fog rád várni, ha magadhoz veszed, de biztosíthatlak afelől, ha a fentieket megfogadod, egy végtelenül hálás kutyusod lesz, aki egész életére elfelejti majd azt, ami történt vele! Sok sikert!

2010. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, lehet félreértettem és már elhoztátok. :) Sebaj, amit írtam, akkor is így van. :)
2010. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

És megvetted a kutyát? Tapasztalatlan létedre bevállalsz egy ilyen problémás kutyust? Az ilyen viselkedés kezelése még tapasztalt kiképzőnek is komoly feladatot igényel.

Nekem is van kutyám, akit kiskorában vertek. Ő nem agresszív, hanem rettentő félős lett emiatt.

Nem az első kutyám, sok tapasztalatom van a nevelésben. Jártunk vele terápiás foglalkozásokra, több szakembert (etológusok) kérdeztem, hogy jól csinálom-e, amit csinálok. Másfél év alatt sikerült elérnem, hogy nem üvölt a kert legtávolabbi sarkából, ha valaki beteszi hozzánk a lábát, de még most sem megy oda mindenkihez.

Inkább hozz ki egy menhelyről egy kevésbé sérült kutyát.

2010. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22:12 jót írt.

Akár egy összesodort újságtól is megriadhat, támadhat. Ha netán megharap valakit érdemes a volt gazdájával elbeszélgetni mint "kiképzőjével". Nem a kutya a hibás ha valakit megharap. Az aki a helyzetet, viselkedést előidézte. Itt a volt gazdára gondolok elsődlegesen. Ha van lakás biztosításod kb. éves szinten 500 Ft körül van kutyára (harapásra) biztosítás. Kösd meg, ha lehet.

Hosszas odafigyeléssel le fog szokni szépen az agresszióról. Nem lesz 100%! De oda kell figyelni a későbbiek során is. Nekem is ilyen, de német juhászom volt.

Amint tudod vidd sétálni, mozogni, hogy külső ingereket kapjon. Szokja az embereket, szokja az állatokat egy szóval a környezetet. Nem reménytelen.

2010. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nekem Ő volt az első kutyám. Tapasztalatlan voltam és el is követtem rengeteg szarvashibát. Meg is lett az eredménye. És hogy mik voltak ezek a hibák? Az, hogy azt hittem, ha elhalmozom szeretettel, rájön a kutyám, hogy az emberektől jót is kaphat. Így lett az félősségéből mérhetetlen agresszió... Fél évvel később gondolkoztam el, hogy talán nem csinálom jól a dolgokat és nem kellene mindent a múltjára fognom, mert én ugyanennyi "bűnt" követtem el ellene a tudatlanságommal. Ezután másfél évembe telt, míg újra építettem vele a kapcsolatomat és tulajdonképpen rehabilitáljam a múltja miatt. Nagyon kemény munka volt, vért izzadtam. Most volt két hete, hogy két éve van nálam.

Amiket leírtam, az a tapasztalat. Ha már akkor rendelkeztem volna ezzel a tudással, nem telt volna két évbe, hogy a kutyámból normális kutya legyen. De így, hogy te megkapod a kész tanácsokat, talán könnyebb dolgod lesz. Nyilván a kiképzőt sem hiába írtam, mert anélkül nehéz lehet.

De ha senki nem merne problémás kutyát bevállalni, akkor a nagy részük soha nem kerülne gazdához. A másik oldala pedig a dolognak, hogy egy mindig is szeretetben élt kutyát is el lehet úgy rontani tudatlanság miatt, hogy nehezebb lesz vele bánni, mint egy olyannal, akit mindig is vertek. Ez is tapasztalat.

Szóval én azt mondom, Kedves Kérdező, ha még nincs nálad a kutyus, akkor kérdezd meg magadtól, készen állsz-e egy ilyen nehéz, de nagyon szép feladatra? Fel fogod-e tudni vállalni döntésed következményeit, a felelősséged majd azokban a pillanatokban, mikor úgy érzed, talán minden reménytelen? Ne ijedj meg, de lehet, hogy lesznek ilyenek. Ha vállalod, akkor tedd meg, hozd el a kutyust és segíts neki, ha úgy érzed, egy ilyen feladattal nem tudsz még szembe nézni, akkor hagyd meg ezt egy olyan emberre, aki elég tapasztalt vagy elég bátor ehhez.

Dönts úgy, hogy soha ne bánd meg a döntésedet.

2010. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elsején lesz hat hónapja hogy nálunk van, és hat hónaposan hoztuk el ápolatlanul, oltások nélkül, és végülis nagyon szeretjük, eddig egyszer ütöttem rá, amikor a párnámra pisilt de ez mellékes :) de senki nem bántja a családunkból, mert tudjuk hogy sokat megverték, csak azért kérdeztem, mert mindenkit ugat, mindenkit az ellenségének néz, mindenkiről azt hiszi hogy bántani akarja, mert ha közelítenek hozzá akkor látszik rajta hogy félelmében ugat. nem tudom szegény min ment keresztül hogy ennyire fél az emberektől, de most hogy jó idő van sokszor viszem sétálni, és szokja az embereket és látja hogy senki se bántja, kezdd *szelídülni*. ezért kérdeztem, hogy megbizonyosodjak, hogy ezért volt olyan agresszív.
2010. máj. 29. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!