Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely táp lenne a tökéletes...

Mely táp lenne a tökéletes számunkra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval adott 4 kutya (igen, 4db :D illetve egy cica) és mindegyiknek teljesen mások az igényei...


Az árkategória nagyon max. 1000ft/kg, kérlek ennél drágábbat ne nagyon mondjatok, mert azt nem bírom anyagilag


Róluk van szó:

Kistestű (épphogy 4kg) csivava-yorki keverék, 6 éves. Csak a kisszemű tápokat tudja megenni és elég finnyás.


Mudi/puli/pumi keverék, 15kg körüli a súlya. 2 éves, nagy mozgásigényű, aktív kutya, a magas fehérjetartalmat viszont nem bírja (hasmenése lesz tőle, az N&D is meghajtotta)


3-4 éves keverék, 12kg, talán beagle, spániel és tacskó felmenőkkel rendelkezhet. Elég nyugodt kutya. Imádja a halat, így jó lenne valami halas tápot találni neki.


7-8 éves shar-pei és (talán) vizsla keverék, 22kg a súlya. Vele van a legtöbb tápváltás, mert csirkeallergiás és nagyon érzékeny a gyomra, gyakran kihányja a tápokat. Eddig Happy Dog Neuseland bárányosat evett, de korpás lett a bőre és újabban ez is visszajön. Én mostmár a gabonára gyanakszom... Az allergia adott, de akárhányszor kihányta a tápot volt benne búza, kukorica, vagy rizs. Szóval most kimondottan gabonamentes tápot szeretnék kipróbálni nála, hátha az a gond.


+ a cicának is szívesen váltanék tápot, ha mondotok valami jobbat a Happy Catnél (4 éves és 4kg, kicsit lusta cicus)


Milyen tápokat javasolnátok nekünk?



2017. okt. 10. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hűha :D hát nem lesz egyszerű dolgod


Alapjából véve a Joserát ajánlanám, van belőle mindenféle. A kistestűnek a Miniwellt vagy a Mini Deluxe-ot mondanám, ezek tuti apró szeműek, utóbbi bárányos. A mudi/puli/pumi keveréknek, a Festivalt, Active Nature-t vagy a High Energy-t mondanám, bár utóbbi azért erősebb táp, magasabb fehérjével. A 12 kilósnak jó lenne szinte bármelyik (Festival, Optiness stb), kimondottan halasuk sajnos nincs. A érzékeny blökinek van Lamb & rice változat, ami bár csirkementes, de van benne rizs, így a gabona dolog miatt kilőve (bár szerintem egy próbát megér, ha nem biztos a gabona intollerancia) Teljesen gabona- és csirkementesük csak a Salmon & Potato (lazac & krumpli) de ez drágább is ugyebár. Illetve van a SensiAdult tápjuk is, ami kimondottan érzékeny felnőtt kutyáknak készül, de abban azt hiszem van csirke. Van macskatápjuk is (pl Culinesse, Marinesse vagy Léger)


A másik, amit jó szívvel ajánlanék az a Brit Care termékcsalád. Náluk mindegyik táp alapból hipoallergén és van gabonamentes vonaluk is ;) jobb minőség mint a Josera, de drágább is, illetve a gabonamentesek valamivel túl is lépik a keretet (kb 1200ft/kg ha ez belefér)


4 kilósnak--> Adult Small breed

15 és 12 kilósnak --> Adult Medium breed (fehérje 25%, így nem okozhat hasmenést)

22 kilósnak --> Adult Salmon & potato, vagy Sensitive Venison + potato (ezek gabonamentesek és csirkementesek is, de ezért drágábbak mint a sima Brit Lamb & rice tápok, neked kell tudnod hogy belefér-e még) Cicának is gyártanak szuper tápokat ;)

2017. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: a Britből van kimondottan halas táp is, Dog Show Champion (lazac & hering) néven fut (drágább ez is, de a halimádó kutyának tökéletes lehet)
2017. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ. Megnéztem a Joserát, így jónak tűnik, a keretbe is lazán belefér. A Brit Care is szuper, az összetétele nagyon tetszik, de az ára elég húzós már. Főleg a Grain-free tápoknak. Viszont ilyen korrekt összetételű halas táppal még nem találkoztam. Hát nem tudom.


Lehet először kipróbáljuk a Joserát mindenkinél és ha az nem válik be, akkor még mindig ott a Brit. ;)

2017. okt. 11. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:

[link] - igaz, ez a nagyszemű, nagy kutyáknak való (hirtelen ezt találtam meg), de azért nagyobb kiszerelésben ez bőven 1000/kg alatt van :D


A cicának a happy cat amúgy tökéletes, ár-érték arányban nagyon jó. Kutyánál is lehet próbálkozni a happy-vel, én ott inkább a britet ajánlom.

2017. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!