Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzett a pincsim szeme....

Vérzett a pincsim szeme. Megvakul?

Figyelt kérdés
Elvittük állatorvoshoz a viszonylag tini kutyámat. Kötőhártyagyulladása volt, láza is volt. A kullancsra gondoltunk. Azóta vérzett az egyik szeme, rá pár napra a másik is. Cseppeket kaptunk az állatorvosnál, meg szájcseppet. Azt mondta hogy nem túl valószínű hogy újra látni fog a kutyus, ő már csak azért kűzd hogy ne kelljen kiműteni a kutya szemét, de bízik abban hogy újra látni fog legalább az egyik szemére. Ő már találkozott olyan kutyával aki ilyen szem kidurranásos eset után újra látott, legalábbis azt mondta. Nem tudom mit csináljak, hogy újra lásson a kutyám. Mit tudtok ajánlani? Én már azon is gondolkodtam hogy elaltattatom de azt nem tartom emberséges bánásmódnak. De ez sem jó hogy mindennek nekimegy, leesik az ágyról meg ilyenek. Vízet egyáltalán nem iszik mert nem érzi a szagát és nem is látja :-/ Hiába nyomom bele a fejét. Tegnap elkezdett egy kicsit rángatózni, ma meg már sokkal jobban rángatózik!! Nem tudom miért, (ha lázas lenne nem így rángatózna), persze megkérdezem az állatorvost is, miért van ez csak még nem tudtam őt elérni.
2010. máj. 29. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugodj meg! Ha elveszti is a látását, a kutyáknak sokkal jobb az érzékszervük, mint az embereknek, ezért nem fog nekimenni a falnak. Hadd érezze, hogy a legrosszabbkor is ott vagytok vele!!
2010. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a rángatózás aggasztó. Esetleg másik orvossal megnézetni?

Én mondjuk csak akkor altatnám el a kutyust, ha szenved, mert amúgy attól, hogy megvakul, még lehet boldog élete. Nekik nagyon jók az érzékszerveik. A vak kutyusokkal az a fontos, hogy ne rendezgessétek a lakást, legyen mindig mindennek fix helye, amit meg tud szokni és akkor nem lesz probléma a lakásban a közlekedéssel.

Drukkolok, hogy ne legyen nagy baj és hogy rendbe jöjjön! Kitartást!

2010. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha menthetetlen beteg (a vakság mellett) csak akkor altasd el.. bánni fogod, ha az amúgy egészséges kutyád elaltatod.


Nem ide tartozik, nem neked szánom, de ez is a túltenyésztettség miatt van, meg hogy létrehoznak ilyen "nyomorék" kutyákat...

Nem a fajtát szólom le, szerintem aranyosak, csak az emberi hülyeség, hogy ilyen kutyákat kitenyésztettek (mint pl. szerencsétlen rövid orrnyerges röfögős. nehezen levegőt kapós kutyafajták...)

2010. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok: szóval legyél mellette mindig, idő kell, hogy megszokja a mostani helyzetet. Szerintem a többi érzékszerve idővel élesedni fog, és nem fogja zavarni túlságosan a vaksága...
2010. máj. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért kell többször beírni a kérdésedet? Az első beírásra nem olyan választ kaptál, amit hallani szeretnél?

Merre laksz? Jó ,hozzáértő orvosnál voltál?

2010. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Azért írtam le másodszor is a kérdésem, mert azt hittem hogy az első kérdésem nem volt látható mások számára. Nem vagyok itt valami jártas.
2010. máj. 29. 18:22
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek aki írt.

Elvittük a kutyust egy másik orvoshoz, aztán kiderült hogy agyhártyagyulladása van. Kapott 3 injekciót, de nem hatott semmit, a rángatózásain sem változtatott. Annyira látszik hogy a végét járja, de nem tudom elaltattni, talán várok valami csodára ami nem igazán akar jönni. :((((

A szomszédban volt egy németjuhász és annak is a kullancstól ugyanilyen problémája volt,csak a szeme az egészséges volt. Azt a kutyát elaltattatták. :(((

Eddig a pincsim szeméért kellett kűzdenem, most már nem csak erről van szó. :(

2010. máj. 31. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!