Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, ha a pulikutyának a...

Az igaz, ha a pulikutyának a szeme körül levágják, akkor megvakul?

Figyelt kérdés

Legalábbis az édesanyám pár hete ezt mondta, és ugye most jönnek a melegek, meg szeretnénk nyírni a puli kutyánkat, egyrészt már nagyon hosszú volt neki, és ahogy említettem jönnek a 30°-ok, nem szeretne hőgutát kapni. :)


Előre is köszi!


2011. jún. 4. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg nem vakul, de ha egész életében a szemébe lógott a szőr, akkor furcsa lesz neki, hogy lát és nem tehet jót a szemének. Szóval nyugodtan nyírjátok le a szőrét, ha eddig bele lógott, most is hagyjátok meg neki, de ha nem, akkor nyugodta levághatod. Én éppen most nyírom az én pulimat, de neki kiskora óta nem lóg a szemébe a szőr.

Nagyon megfog majd könnyebbülni, hogy nem kell cipelnie azt a bundát.

2011. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, idén volt 2 éves, tavaly is le lett nyírva neki a szőre bár akkor nem tudtam hogy megvakulhat tőle. Közben utána néztem:


"Egy idősebb, még soha nem nyírt Pulinál valóban veszélyes lehet a szemek előtti szőr levágása, nem hiszem, hogy vakságot okozna, de mindenképp zavarná a kutyát a hirtelen túl sok fény. Amennyiben a kutyánkat rendszeresen ápoljuk, kölyökkora óta vágjuk rövidebbre a szőrét szemkörül, biztosan nem fog megvakulni és nem fogja zavarni a sok fény sem."

2011. jún. 4. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem puli keverékem van, hosszú, rasztás szőrű, ha nyáron meg is nyírjuk, hagyunk neki "frufrut", mert a fény zavarja. Megvakulni nem vakul meg, de ha jól tudom, a szeme nincs az éles fényhez szokva, ezért nem kockáztatunk. :) Amúgy meg mókásan néz ki a Kozsó-tincsekkel :D
2011. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fog megvakulni, ne aggódj!

Sőt, sokkal jobb neki, ha nincs a szeme körül szőr, mert ha belelóg a szőr, könnyen begyulladhat, és mivel nem is használja a szemét, hiszen nem lát semmit a szőrtől, lehet már a látása is megromlott, hiszen nem fókuszált szegény kutyus semmire élete során. Bár nem tudom, hány éves a kutyus.

Azonban tényleg érdemes fokozatosan hozzászoktatni a fényhez, először csak egy sötétebb szobában legyen, majd árnyékban, aztán már ki lehet engedni a napra is.

2011. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!