Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám madarat ölt. Aggódjak?

A kutyám madarat ölt. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Nagytestű 5 éves ivaros szuka kutyám van, akit ma tetten értem, amint eutanáziának is beillő sebességgel kap be egy akkora madarat, aminek éppen csak a lába lógott ki a szájából.

A kutyám igen jól táplált (kövérkés), nagyon okos, és kifejezetten szelíd kutya (hittem eddig). Nem volt éhes, előtte fél órával evett, minőségi kutyakaját kap minden nap kétszer.

Eddig nem láttam őt élőlényt elpusztítani, nem jár ki a kertből, csak ha én viszem, és sohasem volt vadászó típus.


Most szörnyen aggódom. Számíthatok-e rá, hogy ezentúl kiszökik, és kacsákat, tyúkokat, miegyebet fog elpusztítani? Eddig sohasem bántott egy macskát sem, tartanom kell-e tőle, hogy ezentúl agresszívebb lesz velem, a macskával, a többi emberrel?

Miért tette?


Lehet, túlságosan felhúztam magam ezen az eseményen, de elrettent a gondolat, hogy az én kutyám, aki még egy labdát is úgy hozott vissza, hogy a nagy fogaival nem tett kárt benne, ma ugyanazokkal a fogakkal elvette egy madár életét.


2010. máj. 29. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a magyar vizsám 9 éves. Eddig azt hittük, h ő a legnyugodtabb vadászkutya. Míg nem egyszer rátámadt a cicánkra a férjével (ő 6). Eltört a medencéje:( De túlélte:) Sajna már meghalt. Akkor onnantól már rendeszeresen találtunk cichullákat:( Most meg már minimum 6 galambot öltek meg:( Egyet meg meg is ettek (csak a szíve aradt meg, meg a bele, meg tollak). Viszont van két macskánk, őket nem igazán bántják, mert godolom velk élnek egy lakásban ( a 3 kutya a lakásukban van, persze elegendő időt vannak a szabadban). De ugyanúgy vadásznak a galambokra.

Persze lehet h nálatok ez csak egy kilengés volt, lehet hogy mostantól ő is vadászni fog. Hát majd kiderül...

2010. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

gondolom megkívánta:) nekem terrierem van, messziről érzi a madarak szagát illatát, és vadászna rájuk folyamatosan, hiába tiltakozom ellene:)

nem embert ölt. ő egy állat, aki szimplán el tudott kapni egy madárkát és szétcincálni.

én sem lennék a helyedben, mert pl. a madarakat is imádom, bár az én kutyám csak pórázzal vadászhat rájuk.

nem kell vadászó típusnak lennie, h ezt tegye..lehet lassú volt a madárka, és nem volt szerencséje, mint eddig a többinek, amit el akart kapni.

nyugi már:) nem macskára vadászott, nem hiszem h ezután cirmiket, tyúkokat kergetne:)

2010. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
35%

Uramisten a kutyusom megolt egy madarat jajj mit csinaljak engem is meg fog enni!

Te most komolyan ilyen hulye vagy?

2010. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
első: a kutyádnak FÉRJE van?:D
2010. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert ha reális a veszély, hogy megtámad más madarat, pl. tyúkot vagy kacsát, vagy esetleg a macskámat, akkor meg kell kötni.

Vidéken élek, sok a kóbor kutya, akik úgy élelmezik magukat, hogy egy-egy tyúkot fognak idegen udvarokban, a gazdák viszont féltik az állataikat, nem egy kutyát lőttek már így le. Az enyém, ha vérengző is, nem fog erre a sorsra jutni.


Egyébként engem sohasem bántott. Nem is meri megpróbálni.


Köszönöm az értelmes válaszokat, ezek szerint jobb, ha mostantól megkötöm.

2010. máj. 29. 12:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem meg a fél éves kiskutyáim megöltek 2 kiscicát [kb 1 hónapos volt mind2] úgy, h a cicák halála közt kb másfél hét telt el. Ja és mind2 cicó az ENYÉM volt.

És bár most haragszom rájuk, és féltem a többi cicám, tudom, hogy ez nekik ÖSZTÖNÖS, bár szerintem mivel még fiatalok, a cicákkal csak játszani akartak. Mert a nagyobb kutyák nem bántik a macskákat.

2010. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jézusom, lelőni a kutyákat? Remélem azok az emberek gyorsan megdöglenek.
2010. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

"Köszönöm az értelmes válaszokat, ezek szerint jobb, ha mostantól megkötöm."


Szerintem meg ne kösd meg! Ha eddig szabadon volt akkor már nem kellene megkötni. Meg sohasem kellene megkötni egy kutyát szerintem. Senki se örülne,ha egy 5 méteres láncon kellene leélnie az életét.

2010. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a kerítésetek, akkor ne kösd meg! Ha pedig rossz a kerítés, akkor inkább javítsátok meg, mint hogy megkötitek a kutyát.

Emiatt nem biztos, hogy mániákus vadász lesz belőle, a macskát sem tartom valószínűnek, bár a madarakat lehetséges. Embert emiatt nem fog bántani.

2010. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem új neki a megkötés, estére mindig becsukom a kenneljébe. De nincs állandóan megkötve!


Nem akarom, hogy más udvarokba átmenve baja essék. Pont azért, mert egy állat, nem vagyok rá dühös, csak megdöbbentett, és nem akarom, hogy az öszöneit esetleg más udvarokban, tyúkokon élje ki.

2010. máj. 29. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!