Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adnátok át az ajándék...

Hogyan adnátok át az ajándék kiskutyát 6 éves kisfiúnak?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy nezett ki nem jön össze karácsonyra a kiskutya (nem volt alom ami pont Decemberben elhozható).

De december közepére mégis találtunk egyet :)

100 meg 100 ilyen videót megnéztem, dobozban vagy csak begy a lakásba/kimegy az udvarra és ott van. Segítsetek, valami nagyon jót szeretnénk!!! :)



2017. okt. 15. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tiszta idegroncs lett ez a kutya is...ja nem. "


Vedd már figyelembe hogy a kutyák sem egyformák, még a testvérek sem... egy dolog hogy az egyik simán tűr valamit, a másik attól akár be is pisilhet ijedtében...

2017. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös nem kell, ölben beviszed és kész.
2017. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Húsvétra kaptam az első kutyámat, elmentünk együtt a tenyésztőhöz, együtt kiválasztottuk, látogattuk rendszeresen, aztán húsvét előtt pár nappal elmentünk és elhoztuk. Így még jobban örültem neki, mintha ​meglepetés lett volna.
2017. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges stresszelni a kutyát. Ölben valaki beviszi, addig gyerek csukott szemmel vár. Vagy pórázon bevinni.
2017. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tenyésztő nem szoktatta szobakennelhez, akkor megkéred, hogy a te kutyáddal tegye meg, vagy legalább is ne ez legyen az első alkalom, hogy találkozik vele. Abba beleteszed, letakarod egy takaróval és mehet a fa alá. Egyébként is lehet a későbbiekben is kell majd a ketrec.
2017. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Miért írsz ki kérdést, ha meg vagy győződve róla, hogy a kutyának jó, ha dobozban adják át? :D

Egyébként már leírták előttem a megoldást: mondd a gyereknek, hogy várjon csukott szemmel, hozd be a kutyát, aztán szólj a gyereknek, hogy kinyithatja a szemét. :D

2017. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ölben lenne a legjobb.

Kisfiam-lányom, van mégegy ajándék Neked, csukd be a szemed, ne less! Ekkor behozod a kutyust. Én kötnék még a nyakörvére egy ajándékszalagot is.

2017. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Metionin ***** válasza:
100%

Én 8 évesen kiscicát kaptam születésnapomra, anyám reggel betette őket az ágyamba és ők keltettek.

Szerintem a legegyszerűbb az amit már írtak, szem becsuk/beköt és úgy az ölébe tenni.

Amúgy haveroméknál a kistesó (szintén 6 évesen) kért kutyát, megbeszélték hogy akkor bizonyos feladatokat el kell majd látnia a kutya körül, csináltak neki egy "gazdiszerződést" amiben fel van sorolva, hogy miket kell megcsinálni, pl. az esti etetés, a vízcsere, séta, játék. Ez abból a szempontból volt jó, hogy a gyerek tudta előre hogy a kutyának vannak szükségletei, nem lehet kihagyni a dolgokat csak mert épp nincs kedvünk. Ezzel elkerülhető, hogy teljesen a szülőre maradjon az állat gondozása, ami sajnos sokszor megtörténik.

2017. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél a dobozba egy plüsskutyát, ami hasonlít az igazira.


Mondd meg neki, hogy sajnos nem sikerült kutyát szerezni, de talááán ha jó gondját viseli, akkor a mikulás/angyalka/kisjézuska igazi kiskutyává változtatja.

Másnap sutyiban kicserélitek az igazira


Ezt unokatestvéremmel csinálták meg a szülei, a kissrác arca leírhatatlan volt :DD az a tipikus gyermeki "léteznek csodák" arckifejezés


(plusz mindenkinek biztonságosabb és kevésbé stresszes, ha az élő állat csücsül a dobozban)

2017. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Platypus ***** válasza:
98%
Szerintem eleve rossz üzenetet hordoz az ajándékdobozból átadott kiskutya. Egy új családtagot nem díszdobozban mutatunk be a gyereknek. Azzal, hogy a kutyát úgy akarod kezelni, mint egy ajándéktárgyat, gyengíted a gyerek szemében még amúgy sem erős határvonalat a játék meg az élőlény között.
2017. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!