Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszgazdák ez hogy működik?...

Mopszgazdák ez hogy működik? Télen kiskutyát venni? Mire kell számítanom?

Figyelt kérdés

Karácsonyra egy mopsz kiskutyust kapok.:)

A következő kérdéseim lennének.

December közepén hozhatom el.Nem lesz baja ebben a hidegben?Persze adnék rá kisruhát ha kiviszem.

Mennyiszer kell etetnem?

Mikor lessz szobatiszta?

Azt olvastam az interneten hogy egy darabig nem viheten más kutyák közé...nekem van 3 udvari kutyusom, nem lessz ebből gond?

Ha mondjuk egyedül kell itthon hagynom akkor azt jól fogja viselni?


Még egy olyan gondom lenne,hogy én ilyen ugymond "kétlaki" életet élek,mert egyszer itthon vagyok/alszok másszor barátomnál.Ez nem lessz gond ugye?Ott is lenne a kiskutyának kis ágyikója meg minden csak az ide oda cipelés miatt kérdem.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. nov. 27. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha máshol leszel, akkor lesz, aki vigyáz rá? Télen gyakori náluk a megfázás, de ha azt akarod hogy szobatiszta legyen, sűrűbben ki kell vinnied.

A mopsz pedig jobban érzi magát a meleg szobában. Miért éppen mopszot akarsz venni? a 3 kuty mellé még egy mopszi?

Szerintem ha sokáig marad egyedül az nem jó ötlet.

2011. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem lesz baj hogy decemberbe hozod el mert gondolom bent a lakásba lenne nem kint..ott meg meleg van.. naponta 3x etesd reggel ,délben és este.. szobatisztaságot a kiskutyák hamar megtanulják az a lényeg hogy evés,játszás és ébredés után rögtön vidd ki hogy ott végezze el a dolgát..bentre lehet néhány helyre rakni kutyapelenkát ,de kb 2 óránként ki viszed akkor elég hamar rá jön hogy kint kell elvégezni a dolgát..

mi a 3.oltás után 5 nappal vittük ki az utcára , csak olyan kutyákhoz engedtük oda akiről tudok hogy be vannak oltva illetve fontos hogy semmit nem vegyen fel a földről az egyedül létet minden kiskutya nehezen visel de megszokják amúgy ha többi kutyád be van oltva nagy gond nem lehet..nálunk már egy kutya volt mikor egy kölyök került hozzánk és semmi baja nem lett...szerintem hogy egyszer itt egyszer ott van max kölyök korban lehet rossz neki mert egy kicsit összezavarhatja de szerintem azt is megszokja..


bár nekem nincs mopszom de minden kérdésre tudtam a választ

nekem egy 10 éves bichon frise-m van meg egy 6 hónapos havanese :)

2011. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2.vagyok

azt elfelejtettem írni amit az első is írt hogy könnyen megfázhatnak..

szerintem többek között ezért is vesznek többen tavasszal kiskutyát mert akkor nincsenek ilyen hideg ,hó miatt megfázhat ha lesz akkor..

2011. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha máshol leszek akkor természetes viszem magammal.De mondjuk munkába nem tudom magammal vinni.Akkkora értettem h egyedül kell hagynom.Azért éppen mopszot szeretnék mert minden vágyam egy ilyen kis röfögös horkolós kis muris kutya.Egyszerűen beleszerettem.:) Télen természetesen bent lessz a lakásban :) meg nyáron is ha akar de ha akar kimehet majd :)
2011. nov. 27. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Ebből a 10 perces videoról minden kiderül a mopszokról : http://www.youtube.com/watch?v=yoP2gIoMyVc

2011. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!