Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek szólhatnék ez miatt?

Kinek szólhatnék ez miatt?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy család (az apa már meghalt, csak az anya van ott, a lánya és az unokája). Hozzáteszem nem normálisak.

Van egy kutyájuk, állandóan láncon van a kutya, tápot nem kap, néha kap egy darab kenyeret, sosincs elengedve a láncról, nem sétáltatják. Ha pedig ugat a kutya, akkor ordibálnak vele. Már a kutyus hangja sem a régi, gondolom a sok gyötrelemtől. Arról nem is beszélve, hogy csont és bőr.

Szeretnék tenni valamit az érdekében, jobb lenne, ha elkerülne tőlük jobb helyre.

Zala megyében van, Keszthelyen ez a hely.

Köszi a segítséget!


2010. máj. 29. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Zala megyei vagyok!

Szerintem,ha nagyon szeretnél rajta segíteni,kérd el tőlük!

Én is ezt csináltam,max majd tovább ajándékozod olyannak aki gondját viseli tsiztességesen!

2010. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatba, ha bemész panaszt tehetsz. Kérd a névtelenségedet.
2010. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem normálisak, szerintem egyedül ne próbálkozz náluk, keress a környékről állatvédőket, sokszor hatásos egy szóbeli felhívás is közölve a következményeket. Fel kell világosítani őket arról, hogy az állattartás milyen kötelezettségekkel jár. El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen elhanyagolt kutyát évente állatorvoshoz visznek oltani, úgyhogy érdemes lehet ott is próbálkozni.
2010. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, hogy próbáld meg elkérni tőlük. Hátha annyira nyűg nekik (istenem, még leírni is szörnyű), hogy boldogan odaadják. Biztosan találsz neki új gazdit. Ha nem adják, be lehet jelenteni a kínzást a jegyzőnél, vagy valamelyik állatvédő szervezetnél. A Fehérkeresztesek elég komolyan veszik az ilyen bejelentéseket, érdemes őket megpróbálni:

[link]

Remélem, sikerül szegényt megmenteni. Nagyon jó ember vagy!

2010. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

úú szegény!

én is keszthelyi vagyok!

megirnád privibe h hol laknak?

hátha tudok segiteni!


első körben kéne szólni a jegyzőnek, aztán majd meglátjuk!

2010. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Keresd meg az állatvédőket!

Ha a fülük botját sem mozdítják, uszítsátok rájuk a sajtót, hogy ilyenekkel foglalkozzanak, ne a libatöméssel!

Akkoriban olyan nagy pofájuk volt, több ezer embert tettek tönkre, most itt az alkalom, hogy javítsanak valamicskét a róluk kialakult véleményekről!

Majd írjátok ide a fejleményeket!

2010. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
46%
Milyen állatvédőknek, észkombájn?
2010. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy-hogy milyen állatvédőket? Te marslakó vagy, és csak tegnap érkeztél? Vagy egyke vagy azoknak a totálhülyéknek, akik csak a sz@rkavaras miatt írogatnak? Nézz korul a Youtube-n!
2010. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lécci ird eg majd,h mi lett végül is a sorsa!=))
2010. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most ott tart a dolog, hogy a bolond gazdája el akarja altattatni, mert hogy neki nem kell, csak nyüg a hátán, így sincs pénze stb... már felhívta a gyepmestert is, de ő azt mondta neki, hogy élő állatot nem visz el, csak halottat. Nemtudom.

Szegény kutyus...

2010. jún. 10. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!