Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S A szomszéd kutyái...

S. O. S A szomszéd kutyái méteres láncon, reggeltől -estig sírnak, kinek szólhatnék? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A Szomszédomnak van 2 keverék kutyája , reggeltől -estig ugatnak , sírnak . Kb.: méteres láncon vannak az egyik teljesen hátra van kötve , semmit nem lát kifelé, csak akkor lát embert amikor "eteti" őket a nő .


Szegény , kinjában már egyhelyben ugrál , feszt ás !

Tegnap nem bírtam tovább , és írtam neki egy sms-t hogy ha nem tesz valamit akkor szólni fogok az állatvédőknél !


Erre felhívott telefonon hogy mit képzelek , én nem tudom mi az a kutyatartás , meghogy az én kutyáIM , RENDSZERESEN ott vannak az ő kertjében és hogy nem mer kimenni tőlük :S

Ez nem igaz , teljesen jó a kerítésünk , és amúgy sem szökősek a kutyáim , és teszem hozzá hogy megfelelően tartom őket , imádom őket (gyermekeimként ) !


De az ő kutyái: Pici kutyaólban , márha a lánc nem akad el és be tudnak menni , ebben alszanak , rövid 1 max 1,5 M láncon vannak , enni sem kapnak mindig mert soványak , nyakik kutyakakiba , víz nélkül nyáron 35 fokban !


És állandóan vonyítanak , engem nem zavar, de a kutyám lassan megbolondulnak az egész napos üvöltéstől !


Amióta itt lakik kb.: 2 éve , egyszer sem láttam hogy a kutyák el lettek volna engedva , vagy meg lettek volna futtatva !


1 x nyitvahagytam a kanom kennelajtóját, és sajnos a nagykaput is , akkor 1x ment át a kutyám a másik szomszédba , és az ő kutyája is ott volt , mert eltépte a láncát, mert húzta magával , akkor összevesztek kicsit , de kb. 3 percre rá észrevettem és behívtam a kutyámat !


Utánna átmentem a nőhöz és mondtam neki hogy a 2 kutya összeakard , és mivel az enyém megcibálta az övét, minden Orvosi költséget állok , és ha bármi kell szóljon , erre azt mondta , ezeknek a kutyáknak nem kell orvos , majd meggyógyul , nem számít!


Ez vol az első és az utolsó eset hogy a kutyáink összeakadtak , erre most azzal jött nekem , hogy tanuk vannak rá hogy a kutyáIM , minden este ott vannak nála :S


Ezt nem értem , hogy a fenébe ??

Az öreg szukám SOHA nem ment el 1x sem , mert úgy van nevelve , + a kerítés tökéletes , + van kennel is .


A 2 Francám a lakásban van , a Fiatal szukám szint úgy kennelbe van és a Kanom is !


Szóval akkor a kennel : 4 cm síkháló le van ásva , 2 M magas , vissza van hajtva 30 cm , és van teteje , az ajtón pedig rigli van + alúl felül tár van !


Akkor mégis hogyan megy el minden este a kanom és terrorizálja a nőt ??


Kinyitja a kapuját... vagy kirepül a tetőn át , vagy ás egy hatalmas gödröt és reggelre betemeti ??

És még azt mondja hogy tanui vannak hogy minden este ott van a kutyám .... milyen érdekes , mert melyik szomszéd van nála hajnalban ??

Nem tudom mit tegyek , anyit mondtam neki a telefonba hogy ha legközelebb ott jár az emberevő kutyám , akkor fotózza le , de ma én is szépen lekamerázom ahogy a kutyája majdnem felakasztja magát , és ahogy tutúl !!


Kinek szóljak , hogy valamit tegyenek is , mert a szívem megszakad a kutyákért.


Köszönöm hogy elolvastad , és bocs hogy kicsit zavaros !


Kérdezzetek bátran ha valami nem tiszta !


2010. márc. 3. 10:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül jelentsd be a helyi önkormányzat jegyzőjénél az állatkínzás tényét!!! Az állatvédelmi törvény alapján intézkednie kell! De az sem ártana, ha a bejelentést megtennéd a legközelebbi állatvédelmi szervezetnél, ill. tanácsot kérnél tőlük. Szerintem a neten rá tudsz keresni ilyen szervezetre. És ne hagyd annyiban, szegény kutyák jobb sorsra érdemesek. Drukkolok neked, írd majd meg a fejleményeket.
2010. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt semmiképp ne hagyd!Be kell jelenteni!Ez állat kínzás!Ja,és vedd fel,hogy tudjad bizonyítani.
2010. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal! Ezt jelenteni kell!
2010. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm az ilyen embereket!!!!!Állatvédők nem sokat tudnak tenni, jelentsd be az önkormányzatnál, mondd azt, hogy rettentő bűz van a szomszédban nyáron a méteres kutyasz@r miatt. És persze az ugatást is jelentsd be! A kutyákat menhelyre fogják vinni, de ha te tudsz valakit aki befogadná őket, az még jobb! A menhelyen legalább kapnak kaját! Nálam is ez volt a probléma, bejelentettem az önkormányzatnál, és ők elintézték! A kutyáknak meg én szereztem gazdát! Először azt fogják mondani a nőnek, hogy tartsa megfelelő körülmények között a kutyáit, mert ha nem akkor elviszik. Az én szomszédom a nemet választotta és inkább odaadta nekem a kutyát! Szóval ezt próbáld meg!
2010. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Kár, hogy eddig is vártál!!

Jelentsd azonnal!

2010. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Most voltam kint !

A nő a kutyáimat nézegeti kerítésen kerszetül :S

Nem tudom mire készül , de ha baja lesz valamelyik kutyámnak akkor biztos hogy perre megyek !!


Köszönöm szólni fogok akkor , és felhívom a Nagykaniszai állatmenhelyet, ők vannak a legközelebb , ahogy nézem előrébb húzta a kutyaházat .... hmmm


Próbál védekezni , fél hogy baj lesz !


Írni fogok köszönöm a válaszokat!


Jó ötlet a gazdi keresés , a mamának úgyis évek óta nincsen kutyája .... biztos befogadná az egyiket :)

2010. márc. 3. 10:39
 7/22 anonim ***** válasza:

A jegyző az aki eltilthat az állattartástól. Azaz Neki kell jelenteni.

Szerintem mindenképp jó, ha van bizonyíték, kamera, fotó, többi szomszédot is megkérdezheted, hátha melléd és a kutyák mellé állnak.

Sok sikert.

2010. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem állanak mellém :(


Csak a két szomszédom , mivel a kert szomszéd is útálja a kutyákat , ezért ő is azt mondja hogy emberevő kutyáim vannak ..... hmmm ! Egyszer már ő is feljelentett , hogy a kutyáim rendszeresen átjárnak hozzá , pedig ez nem igaz .Nem tudom miért ilyen ellenségesek velem ők ...

Mikor az Udvarukba van a szomszédjuk spánielje az nem baj , mikor a szomszédom Mudija , az sem baj , az enyémnek nem tudnak átmenni , és mégis feljelentettek :S


Hamarosan elköltözünk hál' isten , és megszabadulok ezektől .... Mert már nagyon unom őket !


Most a fekete kutyáját nem tudom hova "tette" nem látom , de a kis fehér ?Puli? az visít mint a fene , és körbe körbe futkozik a láncon :S

2010. márc. 3. 10:52
 9/22 anonim ***** válasza:

Sajnos hiába jelented be, hogy állatkínzás folyik, Magyarországon nem tesznek semmit, amíg nem történik valami nagy baj :(

Nem is értem az ilyen embereket... borzalmas... és persze hiába mondod neki, nem fogja megérteni és csak a maga verzióját fogja fújni!

2010. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Irány az önkormányzat jegyzője! Ha fehér pulija is van az nem tűri a láncot. Nekem is az van, de max 1 órára ha megkötöm két hétbe egyszer. A puli terelő kutya!
2010. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!