Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok végtermék probléma?

Sok végtermék probléma?

Figyelt kérdés
Fél éves kutyám Brit Care tápot eszik. Imádja, szépen fejlődik, a fénye szőrös. Viszont úgy ítélem meg, hogy rengeteg a kaki. Ez probléma ha egyébként minden ok? Vagy váltani kéne más tápra? Köszi.
2017. okt. 18. 16:51
 1/9 A kérdező kommentje:
'a szőre fényes' :D
2017. okt. 18. 16:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tàppal etetett kutyàk sokat kakilnak, mivel a tàpban sok olyan dolog van, amit a kutya emèsztőrendszere nem tud hasznosìtani. ( szòja, rizs, különboző gabonàk). Mi nyers etetèsre vàltottunk (BARF). Egy szombati nap volt a tàpos etetès vègnapja, mikor az 5 hònaposunk 18 dkg tàp (napi adagja), utàn 8! -szor kakàlt.( ràadàsul iszonyat büdöset). Èn ùgy voltam vele, hogy mondhat nekem bàrki bàrmit ez akkor sem normàlis.( neki is fènyes volt amùgy a szőre ès alapvetően jò kedèlyű volt) A nyersetetès szerencsère megoldotta a problèmàt. (Azòta napi 2-3 pici kaki van, ami nem is tùl büdös)
2017. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, lehet abban valami amit mondasz. Azt még elfelejtettem írni, hogy állagra is teljesen normális a cucc.


Ami viszont érdekes. A környezetemben többen etetnek pedigree-vel,köztük a szüleim is. Azoknál a kutyáknál nincs túlzott salakanyag, a kutyák gyönyörű fényes szőrrel rendelkeznek. A pedigree-ben pedig aztán sok fölösleges alkotórész van. Fura!

2017. okt. 18. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy azt a tápot nem jól emészti a kutyád. Sajnos neked kell kitalálni, a sok közül melyiket fogja megfelelően emészteni.

Hányszor eteted a kutyát?

2017. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kétszer etetem, reggel és este kapja felesen a 130g tápot, némi jutifalattal kiegészítve. Szépen fejlődik. Nem tudom eldönteni, hogy mi az a kaki mennyiség ami normálisnak tekinthető?!:)
2017. okt. 18. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is picit több volt a kaki mint kéne a Brittől. Aztán nemrég váltottunk Joserára és érdekes módon kevesebb lett a végtermék. Pedig elvileg gyengébb táp.


De csak emiatt nem váltanék

2017. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában a túl sok végtermék (bélsár) azt jelzi, hogy a kutya nem emészti meg optimálisan az adott élelmet.

A Brit Car alapvetően egy jó márka, de ha sok tőle a végtermék akkor érdemes más alternatívát keresni, mert nem a te kutyád emésztéséhez nem ez a legoptimálisabb.

2017. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pedigreeről pedig csak annyit, hogy hiába tűnik jobbnak, hosszú távon nem biztos hogy jót tesz. Kevés benne e minőségi állati fehérje forrás, sok benne a gabona, és van benne színezék és ízfokozó.
2017. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zebulon66 ***** válasza:

Én is kérdeztem miért ötször drágább némelyik táp? Mert annyival kevesebb a kaki.

De érdemes elgondolkodni azon, hogy pl a csirkenyak kilója 280ft körül van és abban nincs olyan ami nem kutyának való.

2017. okt. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!