Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál számít valamit a...

A kutyáknál számít valamit a fajta azonosság az elfogadás terén?

Figyelt kérdés

Az első kutyám egy törpe tacskó, utána hoztam egy keveréket a menhelyről.Őt sokáig nem fogadta el a tacskó, morgott rá, próbálta kimutatni a felsőbbrendűségét, hogy ő a rangidős.

Aztán jött egy harmadik kutya, a kezdetekben őt sem fogadta el, sőt igazán ma sem szereti, csak megtűri (a harmadik kutya nem fogadta el a tacskó rangidősségét, nagyon domináns így nem jönnek ki, de azért elvannak)

Most jött a negyedik kutya, ő egy alig 3 hónapos tacskó kölyök.

(a másik két kutya is ennyi idősen került hozzám)

Az első tacskóm már nagyon öreg, vannak betegségei, de kitartóan küzd az életben maradásért, nem adja magát, és ahogy elnézem még egy darabig nem is fogja.

Viszont a korából adódóan már nagyon mogorva, tipikusan az öreg morgós kutya sztereotípiát erősíti.

Féltem is,hogy mit fog szólni megint egy kölyökkutyához, de abszolút pozitívan fogadta.

Sőt, nyalogatja, az első perctől kezdve, egymás mellett alszanak, a kölyökkutya harapgálta, játszani hívja, az öreg pedig mindent tűrt.Egyszer mordult rá, mikor egy érzékeny pontjába belekapott a kiskutya, de azóta is töretlen a kapcsolatuk.

Nem is értem, mikor a harmadik kutyát hoztam a tacskó már akkor is öreg volt, és teljesen ellentétesen reagált.


Bár hülyeségnek tartom, de talán lehet bármi köze ahhoz,hogy ugyan az a fajta, talán hogy hasonló a "vérmérsékletük" vagy,hogy van bennük valami "közös"? Vagy mi miatt lehet,hogy ennyire elfogadta az első perctől?


2017. okt. 18. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem számít. A kutyák nem különböztetnek meg fajta szerint, viszont az ellentétes neműek jobban elfogadják egymást.
2017. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy azért mert tacskó, valszeg mivel kicsi, nem tekinti fenyegetésnek a rangját nézve ezért jön ki jól vele.
2017. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Némelyik kutya megkülönböztet fajtákat, tudnak rasszisták lenni. Lehet, hogy belejátszik az, hogy azonos fajta.
2017. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az én kutyámnál a méret számít főleg ilyen szempontból. Pl a vele egy magasságúak vagy a magasabbakkal hajlamos összebalhézni, de kisebbekkel imád játszani. Az, hogy kan vagy szuka nem igazán számít neki.
2017. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mind a négy kutya azonos nemű, nagyjából azonos méretű (5 kilós a legnagyobb, a tacskó 3,5) és a 3 "új" kutya 2-3 hónaposan került a tacskó mellé.
2017. okt. 18. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a fajtának a dologhoz. Van köze a nemnek, a habitusnak és az életkornak, de fajtának nem.
2017. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!