Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyákat a felesleges ugatásról?

Figyelt kérdés

Most mondhatjátok hogy maximalista vagyok de nem úgy kell elképzelni hogy üvöletenek 24 órában csak nagyon néha és hiába próbálkozom nem megy a leszoktatás.

3 kutya van és pl akkor van ilyen amikor nem viszem magammal ki mindegyiket sétálni. Olyankor aki(k) otthon marad az ugat amíg haza nem jövünk. Nem üvöltenek akkor sem csak úgy ugatnak mint aki őrzi a házat. Vagy pl nem hagyják abba az ugatást amikor már elment az ugatnivaló hanem még vakkantgatnak sokáig.

Na most az a gondom, hogy egyszerűen LEHETETLEN őket rajtakapni. Túl okosak és elég rossz a kertfelépítés. Tudniillik ha én nem vagyok itthon akkor a kutyáim kennelben vannak, és a kennel meg úgy van hogy belátni a házba és egyszerűen nem tudok úgy kilopakodni hogy ne vegyék észre. De ha el is érek az ajtóig onnan a kennel még messze van és mivel nincs egyvonalban a házzal így nem lehet elbújni. De sokszor már akkor abbahagyják amikor az ágyban elhatározom hogy most kimegyek. Ha sétálni megyünk akkor sem ugatnak csak ahogy kiértem az utcából. Általában csak akkor kezdenek ugatni amikor meghallják hogy a többi kutya ugat ránk és onnantól nem hagyják abba. Van előttünk egy nagy rét, ha ott elbújok, síri csöndben maradnak csak azért is... Ha egyedül megyek ki akkor sem ugatnak.

Viszont ha rájuk szólok azonnal abbahagyják, bemennek a helyükre, de aztán később ugatnak megint ha akarnak.

És légyszi ne azzal gyertek ők a főnökök mert ez nem így van.


2010. máj. 29. 17:14
1 2
 11/11 anonim válasza:

Mondjuk ilyen kütyüvel (távirányítós). Használata előtt, használati tanácsot kérjed ki blökitrénertől, kiképzőtől!!!!

A teljesen autómatát nem javaslom, az mégjobban kontrollálhatatlan.


[link]

2011. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!