Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyákkal,...

Mi történhetett a kutyákkal, mire utalnak ezek a jelek?

Figyelt kérdés

3 kutya van.

Sajnos sokszor ki tudtak menni, de azóta már javítva lett a kerítés. Azelőtt is vigyáztunk rájuk, de mindig megoldották valahogy, hogy meglépjenek, hiába drótoztuk, javítottuk a kerítést. Mivel ez nem vezetett eredményre, a problémás szakaszt teljesen klicseréltük, ahogy volt rá pénz. Ez azért fontos, mert van egy idióta szomszéd, tuti, hogy nem komplett, az balhézott párszor emiatt. De ha nem emiatt, akkor talált volna mást, már mindenkivel összeveszett a környéken, ez élteti, hogy okoskodhat.


Szóval a kutyák: tegnap még semmi bajuk nem volt, ma meg a 3-ból 2 bágyadt, nem eszik, nem ugat, nem ugrál. Felállnak, odajönnek, de csak néznek. Mikor szoktam hazajönni, majd' szétszednek, úgy örünek, ma meg meg sem ugattak. Az egyik olyan falánk, képes lenne egyszerre bezabálni 10 kiló kutyakaját is, erre ma hozzá sem nyúlt a kajához.


Egyelőre ezek a lehetőségek jutottak eszembe:


1. a nyomorult szomszéd megmérgezte őket, bedogóbott vmit a kerítésen. a patkányméreg tudm, hogy nem egy nap alatt hat, de az első 1-2 napban milyen hatásai vannak, mit csinálnak a kutyák?


2. miután a szökésekből hazatértek, mindig volt bennük kullancs. ezeket ki tudom szedni... ha megtalálom. át szoktam őket simogatni, hátha találok, de őszintén szólva lehet, hogy ehhez szökniük sem kell, nagy a telek, vidéken vagyunk, simán lehet akár a kertben is kullancs.


3. Dió-szezon van, és imádják a diót, de még nyers. Minden nap összeszedem, amikor hazaérek, de egész éjjel + nap közben, este 5-ig annyit esznek, amennyit csak találnak. Ennél nem értem, hogy miért csak a 3-ból 2 kutyának lett baja. Ha erről van szó. Tulajdonképpen ez mindhárom esetnél kérdéses, ha méreg, miért nem hatott a harmadiknál, az is odamegy a kerítéshez, ha lát vmit. Ha dió, a harmadiknak erősebb lenne a gyomra? Ha kullancs, akkor akár érthető is lenne, hogy ő nem fertőződött meg, de akkor meg fura, hogy a másik kettő pont egyszerre, mikor évek óta megvannak?


2017. okt. 20. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Székletük, vizeletük milyen a beteg kutyáknak?

Vizet isznak, vagy azt sem?

2017. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem hátha-hátha, de az okoskodásból nem kérek.


Van állatorvosom, köszönöm.

Ez egy icipici falu az isten háta mögött, elvinni nem tudom, mert nincs kocsim, és nincs senkim, akire számíthatnék. ettől függetlenül mindig megoldottam, ha baj volt.

Nyilván reménykedek, hogy nem a legdurvább dolog történt.

És nem, nem látom előre a tüzelést, mint leírtam, korábban is csak több nap után esett le.

Ivartalanításon gondolkoztam, de egy fizetésből sajnos minden nem megy, hitel, rezsi, kaja.

A kutyáktól nem sajnálom, jobban élnek, mint én, de amire nem telik, arra nem telik.

Ez nem jelenti azt, hogy ne kapnának meg mindent.

Lehet boldogabbak, mint az itt kommentelgetők állatai.

A kerítés sem volt olcsó, és miattuk készült, nem miattam.

Érdekes, ki tudtak szökni, és tüzeltek is, mégsincs évek óta kiskutya.

Más kan nem jön ide, a nagy nem engedi.


Olyan nincs, hogy nem tudja mit kell csinálni?

Na már megint az okoskodás...

Hát képzeld el, hogy van.

Nyüszít, vagy inkább csak nyöszög, mert nem hangos. Szagolja, nyalja a lányt, sőt mellette imitálja a mozgást is, de hogy mit tegyen hova, azt nem tudja.

Gyerekkoromban volt egy fajtiszta kan kutyánk, mindig nagyon dicsérték, mert a fajtán belül is elég egyedi és szép volt. Egyszer össze is hozták egy fajtársával, és bizony embernek kellett rásegítenie, hogy oda kerüljön a szükséges testrész, ahová kell. Ezt pedig azóta nem egyszer olvastam már. De ekkor még 10 éves lehettem.

Hát ha ez a mostani nem tudja, az ne haragudj, de inkább öröm, és nem fogom neki megmutatni.


Utálom az ilyen okoskodást, amikor valaki azt hiszi, hogy csak az létezik a világon, amit ő már látott.

Biztos sehogy máshogy nem történhet, csak ahogy te elképzeled. Fognak még meglepetések érni az életben...


Na itt is hagyom ezt az okos társaságot és törlöm a kérdést, a normális válaszolóknak természetesen köszönöm, és sajnos pont erre számítottam, hogy lesznek, akik csak trollkodni jönnek ide.

2017. okt. 20. 19:19
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudod törölni a kérdést, hacsak nem moderátor vagy. De én pl. segíteni szerettem volna, ezért is kérdeztem a kutyákról, de nem válaszoltál, így nem tudok mit hozzászólni már.
2017. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Te grafomán vagy??? Mert a lényegi kérdésekre nem tudsz válaszolni - nem hogy a kutyáidra vigyázni -, csak írod a baromságaidat. Ha annyira aggódsz nem itt firkálsz, hanem irány az ügyelet!!! Mint már írtam, senki nem fogja meggyógyítani a kutyáidat neten keresztül!
2017. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor sosincs a közelben állatorvos.
2017. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy ez csak provokáció.

1. Kullancs és más paraziták ellen védekezni kell!

2. Ha a kutya kedvtelen és nem eszik akkor állatorvos!

3. Ha ivaros szuka kutyánál probléma van minden tüzeléskor akkor előbb utóbb pyometra lesz a vége, azt muszáj lesz megműteni és kb 3x annyiba kerül mint egy sima ivartalanítás és ha szerencséd van akkor túl is éli a kutya. És ne írd, hogy mindent megadsz nekik mert ez nem így van. Ha nincs pénzed ivartalanítani, akkor nincs pénzed a kutyatartáshoz, pláne nem 3 kutyához.

2017. okt. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Miazhogy nem hátha-hátha. Te ötletelgetsz itt, nem én, hogy lehet tüzel, lehet diót evett, lehet megmérgezték. Ha meg a kutyáid, olyan jól élnének és mindent megkapnának, akkor megtudnád oldani az állatorvost. Tehát mégsem élnek olyan jól. Itt az állatorvost ajánlja mindenki, mégis itt mit tudnánk tenni???

Úgyhogy kicsit vegyél vissza az arcodból kérlek.

2017. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!