Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bepisil a szüleim kutyája, ha...

Bepisil a szüleim kutyája, ha meglát. Baj? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagy kutyája a szüleimnek (keverék, de utoljára, mikor le bírtuk méni, 54 (!!) kg volt, nincs elhízva, csak nagytestű szülők kölyke), és teljesen rendben van, orvos látta, de valahányszor én hazalátogatok (havonta 1 alkalom), a kutya szó szerint összepisili magát. Úgy tűnik, örül nekem, odajön, szagolgat, nyalogat, "táncol", csóválja a farkát, nyüszít nekem, de mikor megsimogatom, maga alá pisil. Már nem olyan kicsi, másfél éves. Szuka. Azt szeretném kérdezni, hogy ez miért lehet, fél esetleg tőlem? Mindig rendesen bántam vele, sosem bántottam, szerintem még össze se szidtam soha. Viszont menhelyről van, szóval nem tudjuk, kölyökkorában hogy bánhattak vele. Ha fél tőlem, mit tehetnék azért, hogy ez változzon? Vagy ez normális? Sajnos nem értek a kutyákhoz, nekem mindig macskám volt. Ettől még szeretem a kutyákat is, ezt a gügyét meg főleg, és ezért nem szeretném, hogy féljen tőlem, vagy ilyesmi. De édesapám azt mondja, sosem pisil maga alá, csak ha engem meglát. Ez miért lehet?
2017. okt. 21. 00:47
 1/6 anonim válasza:
71%
Szerintem inkább az örömtől. Legalább is írtad, hogy nem bántottad soha és oda is megy hozzád, nyalogat, táncol stb. Ha egy kutya fél, akkor a fejét a föld felé tartja és a farkát maga alá csapja, az nagyon más, mint amit Te leírtál. Lehet rossz emlék, trauma amiért magára hagyták. Végül is menhelyi kutyus, ahogy mondtad. Fél, hogy Te is végleg elhagyod.
2017. okt. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ilyet nála nem láttam, odajön, de felszegett fejjel, égnek emelt farokkal, megszaglász, hozzá szólok, rájön, hogy ki vagyok, és elkezd "táncolni" :D Annak örülök, hogy ezek szerint akkor nem tőlem fél.

Viszont én nem tehetem meg jelenleg, hogy többször menjek haza, majd talán később. De már mióta így járok, szóval megtanulhatta volna, hogy minden negyedik héten jövök (az első macskám már megtanulta, bár azóta már itt él velem a lakásban), szóval nem kell félnie attól, hogy örökre elhagyom, teljesen rendszeres életem van, pontosan négy hetente, pontosan este tízkor megérkezem, és mindig ugyanaddig az időpontig maradok. Ezt akkor meg fogja majd szokni idővel, hogy jövök-megyek, de mindig ugyanakkor?

Mert pl. a szomszédot is nagyon szereti, de ő mindig nyár elején jön, nyáron minden hétvégén hazamegy, és ősszel végleg hazamegy. De nála akkor se csinálja ezt, csak nálam.

2017. okt. 21. 01:18
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Jó eséllyel arról van szó, hogy túlpörög. Ha változtatni akarsz rajta, akkor komoly önuralomra lesz szükséged.


Most ha jól sejtem, úgy nz ki a forgatókönyv, hogy meglát a kutya, azonnal körbeugrál, te pedig azonnal simized. Vagyis ezt a túl izgatott viselkedést jutalmazod a szemében, ami nem jó.

Hagyj neki időt, hogy megszokja a jelenléted, ne reagálj erre a viselkedésre, ha túlzottan belemászik a személyes teredbe, utasítsd rendre, viszont amikor ez után elkezd lenyugodni, akkor azt a viselkedést jutalmazhatod, utána jöhet a szeretgetés.

2017. okt. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyanezt csinálja amikor a tesom eljön hozzánk.annyira örül neki hogy összepisilja magát.egyik nyáron 1hetig rábiztam a kutyánkat amig nyaraltunk.-akkor nagyon megszerette őt.es azota ha is meglátogat a tesóm akkor nagyon felpörög..
2017. okt. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is néha szokott ilyet pl mikor kések itthonról és akkor jobban örül. Az olvastam hogy a kutyák ezzel fejezik ki örömük a falkavezér számára. Úgye te nem érzed de ha kutya lennél éreznéd a pisije szagából hogy nagyon örül neked.
2017. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fél, örül neked, vagyis az izgalomtól túlpörög.

Én a vendégeimnek mindig mondom, mielőtt belépnek a lakásba, hogy az első 5 percben egyáltalán ne foglalkozzanak a kutyával. Ne kezdjenek el beszélni hozzá meg simogatni, hanem hagyják figyelmen kívül. Ha már eltelt a kezdeti pár perc izgalom az érkezésük miatt, és a kutya mér nyugodtabb, akkor már foglalkozhatnak vele. Az én kutyám ugyan nem pisilne be, de nem szeretem, hogy ha a vendégek érkezését avval köti össze, hogy most akkor nagy izgalom van és be kell pörögni, és még meg is dicsérnek érte..

2017. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!