Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék magamnak, és...

Kutyát szeretnék magamnak, és most lehetőségem van arra, hogy egy labrador keveréket magamhoz vegyek. Tudnátok segíteni nekem pár felvilágosítással?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában igazából a kutyákkal kapcsolatban úgy semmivel... Szeretném tudni, hogy mekkorara nőnek ezek a kutyusok, mennyire hullik a szőre, mennyit eszik, mit eszik, mennyire tanulékony? És úgy mindent, amit tudtok, írjátok már le nekem! Köszönöm!
2017. okt. 21. 15:14
 1/7 anonim válasza:
47%
Szerinted egy ismeretlen keverék kutyáról ki tud bármit is mondani?
2017. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmivel nem vagy tisztában a kutyákkal kapcsolatban, szerintem várj még a kutyatémával, előbb olvass róluk sokat, ilyesmi. És ahogy az első is írta, egy idegen kutyáról nem tudunk mit írni.
2017. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utána kérdeztem, elvileg ír szetter. Régóta szeretnék már, mert egyedül vagyok, lelki problémákkal küzdök, és szeretnék egy kiskutyát. Abban bízom, hogy időközben kitapasztalom a dolgokat, de nyilván olvasgatok es próbálok minél több infót gyűjteni, mint, ahogy most is. :)
2017. okt. 21. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Keverék kutya lutri így semmit nem lehet róla írni,nem is értem,hogy gondolod,hogy egy keverékről bármit is tudunk mondani.


Mekkorára nő, keveréknél lutri

Mennyire hullik a szőre keveréknél lutri

Mennyit eszik ez meg egyed függő,ez sem fogjuk tudni megmondani és azt eszi amit összes többi kutya. Jó minőségű kutyatáp vagy nyers koszt.

Mennyire tanulékony megint csak egyed függő.

2017. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább kis-közepes testu kutyát javasolnék elsore. A legtöbb kutyának hullik a szore, tavasszal és osszel intenzívebben. A legkényelmesebb ha táppal eteted, jó minoseguvel. Alap parancsszavakat minden kutyának meg lehet tanitani.
2017. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ír szetter és a labi is (azaz ezekhez hasonlító keverék) megfelelőek lehetnek neked első kutyusnak. Mindkét fajta nagy méretű, tehát a leendő kutyád is nagy, de minimum közepes méretű lesz.

Tanulékonyak, de meg kell tanulnod neked, hogy hogyan tanítsd. Ehhez érdemes kutyaoviba, majd kutyasuliba járnod majd vele, ott nagyon sok hasznos dolgot megtanulsz majd elméletben és egyből gyakorlatban is.

Röviden: a pozitív megerősítés (jutalmazás) legyen mindig túlsúlyban a nevelés során; következetesség (amit nem szabad, azt soha nem szabad; amit meg kell tenni, azt meg kell tennie, és nem ráhagyni), határozottság fontosak.

Mit és mennyit eszik? Etetheted táppal, ez esetben egy jó minőségű, magas hústartalmú, lehetőleg gabonamentes vagy kevés gabonát tartalmazó táppal etesd. Először persze kölyök változattal, ha kölyökkutyád lesz. Többféle jó márka van, pénztárca függő is a dolog. Olcsóbbak, de megfelelőek pl. Josera, Brit Care. Drágábbak (és jobbak) pl: Real Nature, Marcus Mühle, Taste of the Wild, Acana. Adagolási iránymutató a tápokon rajta van, abból lehet kiindulni.

Vagy etetheted BARF módszer szerint, ennek olvass utána, hosszú itt leírni.

Lényeges, hogy amint megkapta a szükséges oltásait, menj vele mindennap sétálni, és vidd kutyás társaságba is, ahol megtanul a többi kutyával játszani, kommunikálni. Jól nevelt kutyák közé természetesen. Kutyaovi is ajánlott.

2017. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! :) végre egy hasznos komment... :)
2017. okt. 21. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!