Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát ajánlanátok?

Melyik fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Fontos hogy tanítható legyen és könnyen elfogadja a macskákat.Nagy udvarunk van.


Labrador

Skót juhász

Uszkár

Mopsz

Csivava


2017. okt. 21. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ezek nagyon különféle fajták.

A macskákat bármelyik elfogadja megfelelő neveléssel.

A nagy udvarnak nincs jelentősége. Az alsó járom fajta csak lakásban tartható, kijárással az udvarra. A felső kettőnek is a kinti-benti tartás az ideális.

Mozgásigényüket a napi sétákon kell kielégíteni, nagy udvar mellett is szükséges a séta, az új szagok, ismerkedés más kutyákkal stb.

Az uszkár nagyon intelligens, jól tanítható fajta. A labi és a skót juhász is könnyen tanulnak, ha jól vannak tanítva. A mopsz az én tapasztalataim szerint kissé nehezebb eset ezen a téren. Csivavát nem ismerem tanítás terén igazán, de láttam már belőle jól nevelt példányt is.


Kérdések a fajtaajánláshoz:

- csak lakásban lenne tartva a kutya, tehát a helye bent lenne, és csak mozogni, üríteni, meg jó időben járna ki az udvarra?

- kinti-benti tartásban lenne?

- csak udvaron szeretnéd tartani?

- mi a terved a kutyával, mennyit tudnál rászánni minimum naponta a vele való foglalkozásra? Ezen belül a sétára? Sportos, kirándulós vagy, vagy inkább otthonülős?

- kutyaiskolát szeretnél-e, vállalnál-e?

- kutyás sportot szeretnél-e vele?

- mennyi szánsz a vételárra?

2017. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*járom helyett három
2017. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Labradooor
2017. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeretném ha őrző szerepet is betöltene.Zárt teraszon lenne a kutyaháza.Be akkor jöhetne ha igényelné.Gondolok itt arra,ha nem érezné jól magát a teraszon vagy nagyon hideg lenne.Aktív sportot nem nagyon vállalnék,de szívesen mennék vele kutyaiskolába.30.000 Ft-ért vennék max. kutyát.
2017. okt. 21. 22:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 30 ezerért nincs kutya. 100-150 ezer forintba kerül.

Őrző védőnek mopsz??? Csivava...? Ami akkor mehet a házba ha nagyon hideg van? És ha neki 20 fok már nagyon hideg? Ezeket a fajtákat nem lehet kint tartani. A labinak és a skót juhásznak sem jó, mert gazda függőek.

Ezt a kérdést alaposan gondold át, és tedd fel újra.

2017. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
30ezerért nincs fajtatiszta kutya csak szapis ideggyenge keverékek főleg a labrador-mopsz-csivava hármasból. Ezekkel a feltételekkel neked nem való még kutya az biztos.
2017. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretném ha őrző szerepet is betöltene.Zárt teraszon lenne a kutyaháza.Be akkor jöhetne ha igényelné.Gondolok itt arra,ha nem érezné jól magát a teraszon vagy nagyon hideg lenne.Aktív sportot nem nagyon vállalnék,de szívesen mennék vele kutyaiskolába.30.000 Ft-ért vennék max. kutyát."


Fajtatiszta kutyát 100 ezer Ft felett lehet csak kapni.

Őrző szerepet egyikük sem tud betölteni, nem területvédő kutyák. Idegent esetleg jelzik ugatással.

Uszkár, mopsz, csivava kizárva, kint nem tarthatóak.

Minden kutyus igényli, hogy bemehessen, nem csak a hideg miatt, hanem mert szeretnek a gazdival lenni :)


Leírásod alapján, egy közepes vagy nagy méretű, kölyök vagy fiatal felnőtt, nem rövid szőrű, hanem vastagabb, tömött bundájú kutyát javaslok neked menhelyről. (Mivel semmilyen fajtatiszta nincsen 100 ezer alatt). Labrador jellegű keverékek például tökéletesek lehetnek, de most épp itt a mi menhelyünkön német juhász-és valami keverék kölykök is vannak. Eszméletlen aranyosak, és már most látszik rajtuk a német juhász "agy", nagyon értelmesek, könnyen taníthatóak, figyelmesek. Kb. 4 hónaposak. Nem tudom, merre laksz, ez Pest megye.

2017. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj be egy menhelyre

A napi séta még a mopsznak is kell, kistestut nem tartunk kint

2017. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyiket sem. Mint kiderült, egyiket sem tudnád megvenni 30ezerből.


Én keverék kutyát javasolnék neked. A lakóhelyedhez közel nézz szét egy menhelyen, gyepmesteri telepen. Hosszabb szőrű, közepes-nagy kutyát keress. El is mondhatod az ott dolgozóknak az elvárásaidat, ők már ismerik valamelyest a kutyák jellemét, és tudnak ajánlani, hogy melyik passzolna leginkább az igényeidhez.

De azt remélem tudod, hogy nem számít, mekkora az udvar, sétáltatni akkor is kell a kutyát minden nap legalább egyszer, ha aktívabb, akkor többször is. Ha felnőtt kutyát hozol a menhelyről, akkor általában lutri, hogy elfogadja-e a macskát, vagy sem, de lehet hogy van olyan kutya amiről tudják az ott dolgozók, hogy macskákkal is kompatibilis.

2017. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előttem többen is javasolták a menhelyet, amit akkor ajánlok én is, ha nem fontos, hogy törzskönyvezett legyen. Törzskönyv nélküli fajtiszta (esetleg minimálisan keverék) labradort könnyen találsz menhelyen, jól tanítható, bár ez a legtöbb kutyára igaz, kilencvenkilenc százalékban a gazdán múlik, és azon, hogy bánna az állataival.

Magyarázat: láttam én már beazonosíthatatlan keverékeket póráz nélkül tökéletesen sétálni a gazda mellett (nem, póráz nélkül sem csatangoltak el mellőle, nem mentek neki senkinek, a gazdájuk tudta hogy kell bánni velük), és láttam fajtisztájat amint a fél városon keresztül húzzák a gazdit szó szerint.

A labradort már csak azért is javaslom, mert talán könnyebben szoktatható össze más állatokkal, a menhelyit pedig azért javaslom még inkább, mert bármilyen hihetetlen, onnan jól szocializált állatot vihetsz haza. A többi rajtad múlik.

2017. okt. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!