Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Budapestre, eddig a szüleimmel laktam kertes házban és mindig volt kutyám. Most panelban lakom, és nagyon üres a lakásom egy kutya nélkül.

Napi 10-12 órát dolgozom, néha hétvégén is. Olyan kutyát keresek, ami jól elvan sokáig, egyedül is. Egyébként szeretek kirándulni, sokat sétálni, tehát jó lenne, ha a kutyám elkísérhetne, le tudnám mozgatni, csak nyilván délután, reggel be kéne érnie egy gyors dologvégző sétával. Mivel van már tapasztalatom, "keményebb" kutyusok is szóba jöhetnek, de jobban kedvelem a könnyebben kezelhető fajtákat.

Köszönöm a tippeket :)



2016. dec. 12. 16:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres 12-14 óra egyedüllét (mert gondolom az is idő míg eljutsz a munkahelyedre és haza) egy kutyusnak sem jó.
2016. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit még egy nagytestűnek is nehéz kibírni ürítés nélkül :/
2016. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan ellenzik, de kutyapelenka? Igen, tudom, hogy nehéz lenne visszatartania, ezért gondolom, hogy a kutyapelenka jó megoldás lenne.
2016. dec. 12. 16:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jó megoldás. Az egy dolog, hogy akkor oda ürítene, de közben halála unná magát, tök egyedül lenne, az egész élete egy nagy unalom lenne, nagyon kevés inger érné. Amúgy meg ha rászoktatod a pelenkára, akkor sosem lesz szobatiszta. Inkább macskád legyen, ők sokkal kevésbé gazda centrikusak, így kutyát tartani önző dolog lenne.
2016. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lenne azzal csak elcsesznéd a kutyát és mindent összepisilne + soha többé nem lenne szobatiszta vagy csak nehezen.
2016. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Aztán arra is gondoltam, hogy esetleg két kisebb-közepes testű kutyus is jöhetne, így nem lenne (lennének) teljesen egyedül.
2016. dec. 12. 16:57
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb választás egy macska
2016. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor 2 unatkozó kutyád lenne + kistestűeknek nem tesz jót ha sokáig kell szorongatniuk, sokkal kisebb a hólyagjuk
2016. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

4-es, ez nem igaz, hogy nem lenne szobatiszta! Több ismerősöm is használ kutyapelenkát és a kutyája szobatiszta. Csak nehezebb megtanítani a használatára, de nem lehetetlen.

Tudom hogy nem ideális, de sokan dolgoznak 8-9 órát, az a pár óra már ide vagy oda. Utána rengeteget tudnék vele foglalkozni, vinném ide-oda, fürdeni, kirándulni. Tanítgatnám.

2016. dec. 12. 17:01
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
az a pár óra nem ide vagy oda nagyon is számít. A szobapelenkára szoktatott kutyua nem szobatiszta, a szobatiszta jelentése hogy a házon belül nem ürít. és az egy kutya, ha alomra akarod szoktatni(pelenkára) akkor inkább macskád legyen.
2016. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!