Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért esik ki a 4 eves yorksi...

Miért esik ki a 4 eves yorksi terrierem foga?

Figyelt kérdés
Mar a harmadik foga esik ki a kutyusomnak. Kezdek aggódni, hogy valami komolyabb baja van, hisz már rég elmúlt a fogváltos korszaka és úgy gondolom még nem olyan öreg ahhoz, hogy a maradandó csontfogai kiessenek. Mi baja lehet?

2017. okt. 23. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Komoly baja biztos, és a legnagyobb gyanúm hogy a táplálással van a baj. Mivel eteted? Ha pépes kajával (konzerv vagy alutasakos) akkor már meg is van a ludas, az nem megfelelő étel a kutyának. Fogköve is lehet. Állatorvoshoz mindenképp vidd el.
2017. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Változó. Általában konzerv és kutyaszalámi, a tápot nem eszi meg, de ritkán házi kosztot is kap. Pl. tészta, rizs, hús, krumplit soha nem adok neki, mert azt kihányja
2017. okt. 23. 21:52
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Nem lehet, hogy bántalmazták (pl szájba rúgták acélbetétessel)?
2017. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
A konzerv és kutyaszaláminak nevezett ipari hulladék is erősen közrejátszik. Vidd el orvoshoz és etesd táppal vagy nyerssel. Ha nem eszi meg akkor keress egy házhoz járó kiképzőt és ő majd elmagyarázza, hogy mit kéne tenned. Válogatós kutya nincs, csak gyenge akaratú gazdi.
2017. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Az étrend okozza. Meg kell tanítani neki hogy azt kell ennie amit adsz neki, és te táppal kell etesd mert lassan már egy foga se marad.
2017. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor mivel etessem?
2017. okt. 23. 22:00
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Kezdésnek inkább szedesd le a fogkövet, hogy ne hulljon ki még több foga. Bár azt sem értem, hogy miért kellett várni ezzel amég 3 kihullik.


Etetni pedig ahogy fentebb is írtam vagy barf/prey vagy normális minőségű táp.

2017. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy te rúgtad meg, azért kaptad így fel a vizet egy kérdésen? Ajjaj...
2017. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Majd biztos szorakozasbol a kutyamat rugdosom szajba, azert kaptam fel a vizet, mert utalom az allatkinzast, meg csak a gondolatatol is rosszul vagyok.

A fogkovet illetoen pedig mindenkepp felkeresik egy allatorvost :)

2017. okt. 23. 22:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát jó már kezdtem félteni tőled a kutyát de ha csak el van hanyagolva a fogazata az már más
2017. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!