Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek a mezsgyét akácfáv...

Mit tehetek a mezsgyét akácfával beültető szomszéddal?

Figyelt kérdés
Mindez nem zavarna, ha nem nyomná ki és tenné tönkre az én kerítésemet (amit majd ismét nekem kell - saját költségen helyreállítani), és nem az én kertembe hullana az összes levél ősszel. A fák már több méter magasak, és ültetéskor teljesen belefűzte a kerítésbe. Szóltam már neki szépen, pereskedni viszont nem szeretnék, hiába én nyernék(?). A jegyző szerint 1 évig lehetett kérni az eredeti állapot visszaállítást (ez már eltelt), utána már csak bíróság.Az a törvény, hogy 3 m-nél magasabb fát nem ültethet ilyen közel a mezsgyéhez,kerítéshez megszűnt. Hogyan érveljek neki, hogy ne legyen rossz viszony?
2009. dec. 15. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bosszantsd magad ezzel a kerítéssel se meg a szomszéddal se,s*ard le mindkettőt.
2009. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szomszéd nem is érdekel, de nincs pénzem másik kerítésre. Különösen nem más érdektelensége és primitívsége miatt.
2009. dec. 15. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna akkor szólni, amikor még benne voltatok az egy évben. Szerintem mondd el neki normálisan, amit itt leírtál.
2009. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, mikor szóltam neki, úgy tett, hogy: "ilyen a sövény:nő."(merthogy a kerítés tövénél van az akác, tőle 20 cm-re meg turkesztáni szil), és ami átjön, nyugodtan vágjam le (aha, akácot:(...)sőt, azt is javasolta, hogy én az én telkemre ne ültessek thujákat, mert az ő akáca úgyis el fogja nyomni. Én minden szomszédommal jóban voltam eddig, és igyekeztem alkalmazkodni. Másnak ez miért nem természetes?:(
2009. dec. 16. 11:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a törvény megszűnt, hogy mekkora távolságra lehet valamit ültetni a határtól, de az anyagi következményeket továbbra is viselnie kell a szomszédnak. Akár ha tönkremegy a kerítésed, akár ha nem nő a tujád. PTK 99. §-tól kezdődően.

Tehát jogilag kötelezheted, de oda a jószomszédság.

2009. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
22.04. köszi a választ, sajnos, én is a törvény megszűnése miatt vagyok gondban. És, ha tönkremegy a kerítés, pereskednem kell és bizonyítanom, hogy az nem olyan állapotban volt?
2009. dec. 22. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:

A törvény megszűnése sokat nem zavar, mert ezt sem tartotta volna be a szomszéd, fel kellett volna jelentened, az a törvény pedig hatályban van, hogy fizetnie kell a kárt. Tehát mindegy, hogy miért vesztek össze. :)

Csinálj egy csomó fényképet a kerítésről és a növényzetéről, lehetőleg amikor a szomszéd is kint lébecol a kertben, és ha odamegy érdeklődni (ő vagy hozzátartozója), akkor magyarázd el neki, hogy ez alapján fogod majd kifizettetni vele az új kerítésedet.

Ha egyszer majd tényleg tönkremegy a kerítés, és bíróságra kell vinni az ügyet, a bíróság törvényszéki szakértőt rendel ki az ügyben. A most (és később) csinált fotók segítik majd a szakvéleményadásban.

2009. dec. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért egyébként most is beperelhetnéd, hogy a kerítés közvetlen közeléből eltávolítsa a fáit. Több §-t is rá lehetne húzni az ügyre.

De hát a meggyőzés lenne ugye a fő cél.

2009. dec. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!Még mindig magamból indulok ki, így bízom benne, h tavasszal észreveszi, h gáz van, és szólhatok neki eredményesebben. Egy oszlopom már bedőlt:(ja, és ráadásul azért (is), mert ő jóval fölém töltötte a telkét. A betonoszlopok tehát arról föld alatt vannak, erről nem annyira.A víz onnan átfolyt a kertem sarkába (és ez nem piszkálódás, mert nagy esőzésnél lábszárközépig ért a víz). Ezért nekem is fel kellett töltetni a telkem, hogy ne legyek "gödörben", 50 ezer forintért. Szóval, kissé bogaras a szomszéd...vagy csak antiszociális:(
2009. dec. 26. 09:36
 10/12 anonim válasza:
Valóban hatályon kívül helyezték azt a jogszabályt ami szabályozza országos szinten, de településenként a helyi önkormányzatok eltérően rendelkezhetnek önkormányzati rendeletekben az ültetési távolságokról. /gondolom a jegyző ezt mondta volna ha nekik van olyan./ ha minden kötél szakad, menj el egy bírósági fogadónapra, polgári pert tudsz kezdeményezni, ott elmondják, hogy milyen lehetőséged van és mennyibe kerül!:)
2009. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!