Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg, rosszat...

Hogy neveljem meg, rosszat csinál föl emelem a hangom és ráütök a fenekére erre harap, mit tudok vele kezdeni? Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

A kutya lassan fél éves nem rég van nálam eddig nem foglalkoztak vele egyáltalán.

Probálom szép szóval, csúnyábban, ha rákoppintok az orrára vagy a popojára ráverek de csak jobban csinálja.

Tudja hogy rosszat csinál de csak azért is még jobban, ha pl rág valamit is elveszem elkezd harapdálni erősen.

Tegnap az arcomba harapott.

Hogy tudnám meg fegyelmezni?


Ne azzal jöjjetek hogy minek nekem kutya mert idéglenesen fogadtam be és az élete múlott rajta.


2017. okt. 24. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez eléggé függ a kutya előéletétől mert ha a korábbi gazdája verte akkor a fenekére ütés csak felerősítí az agressziót és támadást vállt ki a kutyából. Én azt javasolom, hogy keress fel egy szakembert mert féléves kutyánál ez már nagyon komoly probléma és idővel csak rosszabbodik.
2017. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
44%
Láthatóan leszarja a popóra ütést és az orra koppintást, ezeket nyugodtan hagyd abba (eleve nem jó módszer, főleg ha az előző gazda ütötte). Találj ki a tiltásra valami újat, egy hirtelen erős hangot, dudát, ami ezután jelezni fogja a nemkívánatos cselekvést. Nálunk anyám addig duruzsolta a kutyának, hogy jaj nemszabad, hogy a kutya nem is vette figyelembe hogy ez most tiltás. Így bevezettük a hirtelen hangos HÉ!-t. Amint tiltod, azonnal vedd el a cuccot amit rág, vagy ha ugrál, fordíts hátat. Érdemes lenne csinálni egy büntihelyet is, ahol mellőzve érezheti magát. Mi a garázst jelöltük ki. Megharap? HÉ!- és megy azonnal a büntihelyre, majd ha megnyugszik, kijöhet. Egy idő után rájön, hogy csak addig tűröd meg a társaságát, amíg kulturáltan viselkedik. Ha neked tetsző dolgot csinál, pl. elengedi a cipőt amit el akarsz tőle venni, jutalmazd. A mi kutyánknak pici korában volt szokása ez az arc felé kapkodás, ugrált, játszott. Némi hátat fordítással, szükség esetén felhúzott térddel szépen leszokott az ugrálásról és ezzel együtt elmaradt a kapkodás is.
2017. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Két agresszív kölyök napi szinten bántotta, az első 2 hétben meg se nyikkant nálam, gubbasztott a helyén mindentől félt így nevelni se nagyon neveltem örültem a 2. héten ha rátudtam tenni a hámot is a nagy dolgot lent végezte.
2017. okt. 25. 01:10
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Kutyasuli
2017. okt. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettes valaszolo jot irt,en ugyan ezt csinaltam,mert az agressziora agresszio volt a valasz. Igy szepen leszokott.
2017. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ami még segít, hogy nem ráütsz a fenekére (azt nem érti), hanem felülrőrl jól ráfogsz a szájára, és a fogaihoz szorítod jó erősen a pofa bőrét. (az anyja is így nevelte), akár addig is elmehetsz ezzel amíg szinte vonyítana a fájdalomtól (vonyítani nem fog tudni mert befogtad a száját). Nyilván ezt sem szabad túl sokszor mert megszokja. Utána bezárod a boxába akárhova. És levegőnek nézed. Mintha ott se lenne.
2017. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem helyes agresszióra agresszióval reagálni.

Gyorsan felfogja a kutyus, ha amint elkezd durván játszani, az arcodba kap, felkiáltasz (nem! vagy áu!, lényeg, hogy jó hangosan), majd otthagyod. Kész, vége a játéknak, a mókának. Ha csúnyán viselkedik, levegőnek nézed. Ez így a kutyus számára nem jó üzlet, így lassan felhagy a durvulással. Lényeg, hogy következetes légy.

Rágni való játékja remélem van. Mutasd meg neki, ha azt rágja akkor nagyon nagyon dícsérd meg. Ha mondjuk egy cipőt rág (bármit amit nem szabad), szintén jön a felkiáltás: nem! Ezután vedd elő az ő rágókáját és ha elkezdi rágni, ismét nagy dícséret.


A kutyasuli nem rossz ötlet, viszont nem valami mágikus dolog, amitől minden egycsapásra rendbejön.

Azt javaslom, olvasgass a neten (akár youtube videókat nézegess) a pozitív megerősítésen alapuló nevelésről. Neked, mint gazdinak kell megtanulnod a kutyával kommunikálni. Igazándiból ez kettőtök közös feladata. Ha végképp nem megy, természetesen ne zárkózz el egy harmadik személy bevonásától sem -kutyasuli, személyes tréner (akár egy kutyás ismerős, aki hajlandó segíteni, megosztani pár tippet, megmutatni pár fogást ÉLŐBEN).


Sok sikert!

2017. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is fejezd be a kutya ütlegelését! Ha tudod, hogy előzőleg is bántották, miért idézed elő benne ennek az emlékét? Aztán meg csodálkozol, ha harap...


Ha rág, adj neki valamit, amit rághat. Mondjuk egy jó kis marha cupákot. Ami meg tabu, azt tedd el, hogy ne férjen hozzá.


Amikor az arcodba harapott, akkor meg az lett volna a megfelelő reakció, hogy a grabancánál fogva leszorítod a földre, amíg meg nem adja magát, aztán ott hagyod. De utólag már ne büntesd, főleg ne üsd! Inkább fogd le a grabancánál, vagy a grabancánál fogva "húzd ki a rossz szituációból".

2017. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!