Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát kellene vennem? Dobermann /Németjuhászon vagy esetleg huskyn gondolkodtam. Lehetne bent a házban, de házörzésre nagyon alkalmasnak kéne lennie.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, sokat vagyok otthon egyedül szüleim melója miatt, így nem csak én, a családom is olyan fajtát keres amelyik nagyon jó őrző-védő és erős kutya. Természetesen sokat foglalkoznék vele és tanítanám, ha kell kutya suli is belefér. Nem első kutyám lenne. Légyszíves komoly válaszokat, tanácsokat írjatok, felőlem lehet negatív válaszotok is de kulturáltan várom! :) Köszi mindenki.

2017. okt. 25. 10:05
1 2 3
 11/23 pptomi ***** válasza:
88%

Ha őrző-védő kutya, akkor egy moszkvai őrkutya tökéletes lehet. Stabil idegrendszer, nyugodt jellem, családszerető de idegenekkel bizalmatlan, gyerekekre nem veszélyes, hatalmas termet, roppant erős területvédő ösztönnel, nagyon szívós, igénytelen fajta. Az őrző-védő fajták között neki van a legnagyobb agytérfogata, bármire megtanítható.


A felsoroltakból a dobi és a németjuhász is jó választás lehet, mindkettő intelligens, jól tanítható, szívós, erős fajta.

2017. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha benned felmerül, hogy huskyt tarts őrző-védő kutyaként, akkor egyik sem, mert nem tudsz eleget a kutyákról. Nem a korod miatt, hanem azért, mert tudatlan vagy.
2017. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

#10

Egy gyereknek közel sincs akkora ereje, mint egy felnőttnek. Szóval, ha tetszik, ha nem, gyereknek nem való erős fajta.

2017. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha őrző-védő célra kell pánik gombos riasztó, távfelügyeletbe bekötve, szinte a legkisebb falvakban is elérhető már ez a szolgáltatás. Egy kutya ma már csak látszat, hogy megvéd (otthon). Ha valaki be akar menni, az első, hogy kiiktatja a kutyát (különböző bódító gázsprayk, könnygáz, paprika spray, purhab és társai), utána már nincs kutya akkor bement. A legdurvább örző védő kutya sem tud ellenállni egy gázspraynek. Ez a valóság. Az összes többi csak pénisz hosszabbítás, hogy kinek milyen ÖV-s kutyája van. Érdemben, éles helyzetben szart sem fog érni. Illetve még rosszabb lesz a helyzet, mert hamis biztonságérzetet ad. Ha valóban örzés-védelemre kell gyerek mellé. Nyilván megfelelő fegyveres vagyon őr egy kutyával az egy egészen más "szint", ott van értelme egy jó kutyának, főleg a korai jelzésben, és a test-test közelharc esetén. Minden más csak pénisz hosszabbítás ma Magyarországon. És bátran lehet lepontozni, mert tudom, hogy a sok ÖV-s nem fog egyetérteni, de kezdjenek el gondolkodni, hány megbízható hírt keressek ezzel kapcsolatban?
2017. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14 esnek igaza van. Tapasztalaton szerint a személy védelemben azonban van némi fantázia. Egy alkalmi támadót elrettent, illetve ad időt a cselekvésre.

Nekem séta közben a szélsőségesen barátságos vizsla jellegű játszótéri kutyám "segített" egy támadót leszerelni. (testi kontaktus nem volt, csak jeleztem, hogy nem tudom meddig tudom tartani a kutyát inkább távozzon)

Ha a személyvédelmet a kutyával megtanuljátok jelentős biztonságot jelenthet.

Valahol olvastam egy statisztikát, hogy a kutyásokat jelentősen ritkábban támadják meg, mint a kutya nélkül sétálókat. (itt csak a jelenlét hatását vizsgálták valamelyik USA városban)

A "házőrzésre nagyon alkalmas fajták" a nagytestű pásztorok megfelelő neveléssel

Közép ázsiai juhász

Kuvasz

Komondor

Moszkvai őr

és nagyon sokan mások, azonban a könygáz-méreg-tüzelő szuka egyéb módszerek ellen mind védtelen.

Bármilyen védelmi munkára csak ember jelenlétében lehet számítani, mert közösen képesek egymást megvédeni (a mérgezett falatot letiltani, a könnygázos ember elzavarni stb), a kutya meg tudja jelezni azt, amit az ember nem lát.

Az, hogy magad mellett tartod jelent mindkettőtöknek védelmet.

Nálunk a kutyák, ha itthon vagyok mellettem vannak, de ez nem a védelem, hanem az együtt punnyadás öröme

2017. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
48%
15: valószínűleg nem voltam egyértelmű, pedig zárójelbe oda tettem, hogy "otthon" (tehát házörzés). Az, hogy házon kívül egy séta stb. esetén mi van arról nem írtam, mert nem erre vonatkozott a kérdés. A kérdésben "házörzésre nagyon alkalmasnak kéne lennie" a válaszom erre vonatkozott. Az, hogy személyvédelemre mi a jó, vagy hogy működik az megint egy másik kérdés, erről nem írtam mert a kérdés nem erre vonatkozott.
2017. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Dobi mindenképp! :) Nagyon jó kutyák. Szerintem őket válaszd. Imádni fogjátok. Igazi mókamesterek (családon belül) az idegeneket nem engedi be ha kell támad, nagyon érzelmes szerethető kutyus. Ha dobit választasz garantáltan nem fogod megbánni. És előre is boldog kutyás éveket! ^^
2017. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14# az illető nem azt írta hogy rendőrségi biztonság kell neki, csak ha bármi van jelezzen a kutya és védje amire IGEN IS KÉPES egy kutya :). Gondolom ő sem azt várja hogy a kutyája mindenkit megöljön de nem rossz ha van egy társad. Főleg hogy sok időt tölt egyedül. Szerintem bármelyik kutyát választod biztos hogy jó barátok lesztek, az együttlét sokban segít majd. Mindig figyelj oda rá, és szeresd. Mert ő is ezt fogja tenni.
2017. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
94%

Emberek, könyörgöm, egy 15 éves kamasz ilyen laikus mentalitással (huskyt házőrzésre...) már hogyan tudna féken tartani egy 40 kilós kutyát?!


És nem az életkorral van a baj... Unokatesóm 17 éves és dobija van... de ők rendszeresen járnak ÖV-re, kutyasuliba, minden nap komolyan trainingeznek, de nem is ott kezdte, hogy a dobi volt az első kutyája, aztán majd útközben megtanulok mindent (vagy nem)... Csibészeléskor egy 120 kilós férfi tartja meg! Ha egy dobi megindul és nincs kontroll, az több, mint veszélyes!

2017. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy Moszkvai őr kutya mert az általad leírt feltételeknek teljesen megfelel, tökéletesek, nekem is van kettő.

Kérdés, hogyan tudnád elérni egy 70 kilós kan kutyánál mondjuk, hogy te legyél a falkavezér? A szuka sem sokkal könnyebb, enyém 50 kiló körül van.

Én inkább a Németjuhászt javasolnám, intelligensek, jó házőrzők, játékosak, nekem is volt, csak annyira túl vannak szaporítva, hogy iszonyatosan körültekintően kell választani, kifejezetten jó tenyészetből.

2017. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!