Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fogócska - falkavezérség?

Kutya fogócska - falkavezérség?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy ugye sokan mondják, hogy ha játszom a kutyával, akkor pl. fogócskázzak. De: nem tudom, ki hogy van vele, de én pl. nem vagyok olyan gyors, hogy utolérjem a kutyát, már kölyökként se ment, szóval ez egy olyan játék, amiben csak veszíthetek a kutyával szemben. Akkor viszont szerintem ez alássa a gazdi tekintélyét. Pl. a kötélhuzogatós játéknál is ugye azt mondják, hogy néha a kutya nyerjen, néha a gazdi és nem jó, ha mindig a kutya nyer. Mert az erősíti benne a falkavezérséget, hiszen legyőzte a gazdit. Na most akkor a futásnál, amikor mindig legyőzi a gazdit, nem ugyanez a helyzet?
2010. máj. 30. 10:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
mert valamelyik kérdésben pont azt írták, hogy legyen az ember aktív a játékban, azaz nekem is mozogni kellene, és nem jó passzívan állni, mint pl. frizbizés. de úgy látom, nem igazán egyeznek az álláspontok ebben a kérdésben (sem...) azért köszi mindenkinek!
2010. máj. 30. 20:05
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi jelentősége. Nálam az eb teljesen szófogadó, pöccre működik. A játéknál felváltva kergetőzünk, kötelezésnél általában hagyom nyerni, mégsem veszi át a 'főnök' szerepet. A játék az játék, ezzel Ő is tisztában van :)
2010. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A frizbizés sem feltétlenül arról szól, hogy mozdulatlnaul állsz és dobálod neki, hanem te is aktív vagy, elhúzod előle, rángatjátok, trükköket csináltatsz vele. Ha te passzív lennél, a legtöbb kutya a 2. dobás után megunná a játékot, hacsak nem valami munkamániás labdaőrültről van szó.
2010. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!