Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták "mindenes"...

Mely kutyafajták "mindenes" kutyák?

Figyelt kérdés

Például, mint a német juhász. Rendőrkutya, mentőkutya, lavinakutya, őrző-védő, ...

Még a hovawartról olvastam, hogy bármit keresel egy kutyában, azt megtalálod egy hovawartban. Csak későn érő fajta és ezért nem lett olyan felkapott, mint a nj.


Szóval, melyek még ilyen fajták, amelyek gyakorlatilag mindenhol megállja a helyét és ez minek köszönthető?


Például egy moszkvai őrkutya, nyilván "csak" őrkutya, egy vizsla "csak" vadászkutya, újfundlandi "csak" mentőkutya,még a nj, mindenhol "top".



2017. okt. 26. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
A labradorok. Nagyon sok mindenre használják őket. Terápiás célokra, kereső kutyának, vadászkutyának, vakvezetőnek illetve jelzőkutyának pl. epilepsziások mellé.
2017. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Belgian Malinois

Szinte minden területen lehet alkalmazni, de a leggyakoribb alkalmazási területek: rendőr, tengerészgyalogos, ejtőernyős osztag - ami ugye magába foglalja az őrző védőt is, emellett előszeretettel használták Afganisztánban bomba keresőnek.

Mentő-kutató is gyakran előfordul (például egy Magyar mentőkutya a világ 4 legjobb mentőkutyája között: https://www.youtube.com/watch?v=owFJrivegoo )



Igazából bárhol alkalmazható mert az energiaszintje nagyon magas és terhelhető.

2017. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
akkor már a holland juhászkutya is ilyen
2017. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Mudi. Eredeti feladatát tekintve elsősorban terelőkutya (amihez legtöbb egyed a mai napig hibátlan ösztönnel rendelkezik) másodsorban kiváló házőrző (nem csak ugat, de harap is) harmadsorban pedig remek kártevőírtó is. Megfogja a patkányt, egeret, pockot stb. Illetve bizonyos szinten a vadászatra is alkalmas (pl vaddisznóhajtás, vagy apróvad apportírozása, nyomkövetés) ;) szerintem ő is egy nagyon sokoldalú, ezerarcú fajta
2017. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Olyan fajta, ami mindenre jó, nincs nyilván. De nem is kell. Aki komolyabban dolgozik a kutyájával, az nem csinál 10 dolgot is egy egyeddel, hanem speciálisan legfeljebb 2-3 feladat ellátására képzi, viszont arra akár magas szinten is. És persze nem is a fajtát kell nagy általánosságban nézni, hanem a fajtán belüli vonalakat. Tehát a nj-nak talán csak a 2-3%-a lesz igazán jó munkakutya.

Viszont a legtöbb fajtára ráillene az "univerzális" jelzés, hisz a vizslákat is használja a rendőrség drog és robbanószer keresésre, belőlük is lehet jó segítőkutya, vagy agilitys, mantrailinges kutya.


A hovit én pont nem sorolnám az univerzális kutyák közé. Illetve ez így nem egédzen helyes, mert igaz, hogy rengeteg mindenre lehet őket használni, de egyik feladatban sem lesznek vezetők, kiemelkedők.

2017. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Így elgondolkodva szerintem a shar-pei is az, bár nem a klasszikus értelemben. Mármint nagyvad vadászatra is használták, mellette harci kutya volt és házőrző is. Mostmár pedig társasági kutya.


Amúgy csak mondom, hogy az nj sem alkalmas mindenre, vadászatra speciál pont nem jó. Ha kimegy a határba persze nagy pusztítást tud végezni, de mint egy vizsla, vagy beagle nem fog hasznot hajtani a vadásznak.

2017. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

A "mindenes" kutyákkal pont az a "baj", hogy sok mindenre jók, de semmiben sem a legjobbak.


Ilyen mindenesnek nevezhető valóban a németjuhász. Jó őrző-védő személyvédelemre, de a mali jobb. Jó vakvezetésre, de a goldi jobb. És pl. vadászatra, ahogy az előttem szóló is írta, egyáltalán nem jó.


A vizslát is szokás pl. mindenes vadászkutyának nevezni, mert gyakorlatilag az agarak munkáját leszámítva minden vadászati formában sikeres.

2017. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Dobermann
2017. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
A dobermann pont nem mindenes. :) Egy dologra jó igazán, személyvédelemre.
2017. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Még hozzá tenném a border colliet:

Nekem volt olyan ismerősöm, aki nagyon alap szinten, de öv-zett is vele, mivel a kutya élvezte (nyilván sose lesz egy border olyan jó benne, mint egy nj, és utcán sem igazán fog megvédeni (szerintem), de fárasztásnak jó.

Ezenkívül kereső, terelő, terápiás, sport (flyball, agility) kutya.

2017. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!