Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba dán dog-kau mix?...

Lakásba dán dog-kau mix? Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 26. 23:14
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
100%

Bármilyen nagy kutyát tudsz lakásban tartani, hogyha elég időd van rá.

Én egy elég nagy (6 hálós) lakásban tartok egy német dogot és egy kaukázusit. Az ő mozgásigényük (a dogomé nem annyira... ő marha lusta :)) napi 2X2 óra futás, ami nekem is jót tesz. Hogyha nincs megfelelő környezet erre a városban, ahol élsz, akkor bele se kezdj. Ha nincs időd lefárasztani, akkor egy kaukázusi elkezd unatkozni (nekem egyszer volt ilyen... olyan testi ereje van, hogy feldöntött egy ruhásszekrényt). Hogyha nincs kedved minden nap fésülni, akkor egy szőrfarmon fogsz élni. Hogyha nincs pénzed az általános orvosi vizsgálatokra, akkor szintén ne vágj bele... elég sok tipikus betegségük van.

A kutyasulit többen felvetették. A dogok és a kauk is nagyon önfejűek. Hogyha cuki-muki macira vágysz, vagy egy hatalmas dömperre, akivel villoghatsz a haveroknak, akkor felejtsd el az említett vonalat. A fejedre nőnek és onnantól tesznek majd a szavadra. Akkor ugrálnak, ugatnak és csócsálni kezdenek. Ez a testi fölényükből adódóan nem kedvező helyzet. 50 kilós nőként (lásd: én) is meg lehet tanítani nekik, hogy hogyan kell viselkedni, de ehhez gyakorlat, sok idő, vagy egy jó kutyasuli kell.

2017. dec. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!