Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis (termetű), szobacirkáló...

Kis (termetű), szobacirkáló kutyások, kérlek leírnátok mit szoktatok adni a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

Kedves Szobacirkáló Tulajdonosok!

Leírnátok mit eszik a (westie, yorkie, bichon, pincsi, tacsi, stb) kutyátok?

Mert az enyém nem eszi a tápot, próbáltam rászoktatni, de mikor egész nap nem evett semmit és olyan szomorúan nézett rám este megsajnáltam. Nagyon válogatós. Párizsi, sajt, tojás, virsli, sárgarépa, eper, főtt hús, leves, rizs, tej. Ennyi amit megeszik, de nem tudok minden főzni, így maradtak a hidegételek. De már néha az is unalmas, és félek attól is hogy nem kapja meg a megfelelő vitaminokat ezekből az ételekből. Interneten utána néztem és csak annyit találtam krumplit, csokit tilos adni és a hús legyen a legfőbb tápláléka.

Ti hogyan etetitek a kutyátokat?

Előre is köszönöm.


2010. máj. 30. 11:49
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*mindennap főzni
2010. máj. 30. 11:51
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy ő irányít. Ha a végén megadod magad akkor leglözelebb még erősebben fog próbálkozni. Amiket adsz azok nem kielégítők egy kutyának. Vegyél neki tápot és ne adj neki mást amíg megeszi. Az nem egy nap lesz. Hidd el ez a jó neki mind nevelés, mind egészség szempontjából.

Ja és a kutyának nem kell változatosság. Ő nem érzi nagyon az ízeket és nem azért eszik mert élvezi hanem hogy ne haljon éhen.

2010. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem magától válogatós, hanem mert rászoktattad! Írtad is, hogy úgy megsajnáltad. Na hát te nem ennéd a finomabbat, ha tudod úgyis megkapod? Előtte van a kaja egész nap? Rakd elé a tápot, ha nem eszi meg negyed óra után vedd el, következő etetésnél megkapja! És közbe nincs mindenféle nasi!
2010. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csivaváim vannak, a barátnôméknek másfajta szobacirkáló és mindegyikünk azzal teti a kutyust, amit mi eszünk. Ne adjál neki túl füszereset, de lényegében maradékot mindent lehet. A kutyatápra ne szoktasd rá, felesleges. Nekem volt egy németjuhászom, amelyik hányt tôle. Csontot ne adj neki, mert nehezen emésztik. De amúgy ha a virslit szereti, akkor azt, biztos nem fog kienni a gatyádból, akkor sem ha nagy étvágyú. A barátnôm pl. szokott neki fôzni disznó szívet, ami nem drága és köretet is ad mellé, krumplit, rizst, tésztát. Zöldséget is adhatsz mellé, ha szereti. Jó étvágyat a kutyusnak.
2010. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
11:56 rosszul tudja...a kutyák is érzik az ízeket, ezért válogatósak.
2010. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom rosszul a kutyák nem érzik ANNYIRA mint mi. És az írásod alapján nem hinném hogy többet tudsz a kutyákról mint én...
2010. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is rászoktattam "véletlenül..." a válogatós étrendre a kutyát. Aztán egyszer azt gondoltam, ha nem eszik, akkor éhes marad. Szóval minden reggel megkínáltam úgy 10-15 szem Frolikkal este pedig főtt csirkefarháttal vagy főtt marhamájjal, de csak a vacsorát fogadta el, reggel a Frolik nem nagyon kellett neki egy-két napig. De aztán egyik reggel már nem bírta tovább, rájött csak az van, ami elé teszek, nincs válogatás és megette. Azóta rendesen étkezik. És amúgy nagyon fontos, hogy a kajáját csak max 15 percig hagyjad előtte. Nincs olyan, hogy akkor eszik, amikor kedve van és ő majd beosztja magának... Csak egyszer teszed le neki az ételt és 15 perc múlva el kell tőle venni. Ez nagyon nagyon fontos.
2010. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám bichon havenese. Ő sem eszi meg az összes tápot, sokat nem is bír a gyomra. De a májaskenyért meg a főtt kaját megeszi. Tápból csak a jobb fajtákat. Pl:Pedigree
2010. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Pedigree a legrosszabb fajta xD
2010. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A Pedigree hol jobb fajta?!
2010. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!