Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, nekünk való?

Mit gondoltok, nekünk való?

Figyelt kérdés

Anyám szeretne egy kisebb termetű kutyát. Keresgettem neki fajtákat, a Whippet-ekre már régebben is gondoltam, mikor én szerettem volna kutyát. Szerintetek így lehetne tartani? Szóval, a szituáció. Faluban, egy nagyobb udvaros házban élünk, főleg bent lenne tartva a házban, szükségletekre lenne kivéve, esetleg egy kis futkosásra az udvaron és napi egy-két sétára/sprintre, attól függ, anyám dolgozik-e, vagy sem, hétvégén pedig mikor én is itthon vagyok, én is tudnék vele foglalkozni. Értek a kutyákhoz, persze nem profi szinten, de már régebben is voltak kutyáink, a testvérem pedig egy tenyésztő/kutya "oktató", szóval tudna adni tanácsokat . Természetesen normális körülmények közt lenne tartva, jobb minőségű táp, esetlegesen natúr főtt hús, rizs, és a többi. Mit gondoltok, jó lenne nekünk egy Whippet, elég lehet neki a napi mozgás? Esetlegesen, ha valakinek van ilyen fajta kutyája, írhatna róla. :)

A hasznos és normális válaszokat előre is szépen köszönöm!



2017. okt. 30. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
A whippet egy agár fajta. A napo futásra szüksége van
2017. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jö lehet. Egy-két kivételtől eltekintve a whippetek többsége kifutja magát 15-20 perc alatt, majd menne vissza a szobába, ágyba aludni. Nem túl nagy munka és mozgásigényűek.
2017. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Whippetnek minden napos mozgás kell és ez a mozgás nem egy séta. Nem kell sok mozgás neki, hamar kirohanja magát de akkor szabadon rohangálásra van szüksége nem pedig pórázos sétára.
2017. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen én is tudom, hogy kell neki az a póráz nélküli futás, nem csak a séta, ez meg is oldható, mivel pár száz méterre van egy nagy üres füves placc, ahol lehetne futtatni és nincsenek zavaró tényezők sem igazán.
2017. okt. 30. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó lehet a whippet így. Miután kifutja magát, ideális kanapékutya.

Etetéshez: rizs nem kell, max. hasmenés esetén diétakor, akkor viszont péppé főzve.

Vagy egy jó táp, vagy BARF étrend, ami megfelel a kutyának.

2017. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a hasznos válaszokat és tippeket!
2017. okt. 30. 20:19
 7/8 anonim válasza:
attól függ hogy az udvaron az a két három alkalom mennyi idő
2017. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia:)

En az agar fajtamnetestol irok neked remelem segitseg lesz.

Sokan azt gondoljak hogy az agaraknak nagyon sok mozgas kell,de ez nem igy van.

Mi rengeteg agarat adunk orokbe leginkabb lakasban.Eleg nekik napi 1-2 ora futkoraszas egy kutyafutattoban is akar :)

A legfontosabb ami szukseges egy agar tartasahoz egy kanape,mert ugye ok egesznap elterulve kepesek aludni 7-8 orakat egy kanapen😁

2018. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!