Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megviseli őket egy új gazdi?

Megviseli őket egy új gazdi?

Figyelt kérdés

Egy kan és egy szuka németjuhászunk van, de az élet lehet, hogy úgy alakul, hogy lakásba kell költöznünk.

Mivel egy lakásba 2 nagytestű kutya nem való, mivel nem tudnak mozogni, így sajnos gondolatba jött, hogy egy nagyon jó barátunkhoz kerülnek, továbbra is a kertben maradva. Biztos vagyok benne, hogy jó helyük lenne ott, de nem tudom, hogy ők hogyan viselnék ezt.

Nehezen tudnám meghozni a döntést, de az élet néha nem úgy alakul, ahogy annak kellene.

Minden erőmmel azon vagyok, hogy ne kelljen lakásba mennünk és maradjon minden a helyén, de ha mégis azt kellene választanom, hogy lakásba megyek, akkor mennyire viselné meg őket egy új, de ismerős gazdi ?


Köszönöm!


2017. nov. 1. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját németjuhászomból kiindulva, belehalna.

Én mindenféleképpen vinném magammal, igaz, nekem csak egy van, de ha kell, felkelek hajnalban, hogy lemozgassam, mielőtt munkába megyek.

2017. nov. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el annyira, mert szinte bármely kutya tartható lakásban megfelelő lemozgatás mellett. A németjuhász amúgy is egy munkakutya, igényli a szellemi és fizikai fárasztást, ha ezt ugyanúgy megadod neki és a naponta többszöri egészségügyi sétát is, akkor nem biztos hogy le kell mondanod róluk, persze csak ha nem olyan albérletbe mentek ahova nem mehet kutya.


De hogy a kérdésre is válaszoljak konkrétan igen, megviseli őket a gazdaváltás főleg egy ilyen fajtánál, de nem megszokhatatlan, bár biztos össze lesznek zavarodva.

2017. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen elvannak a lakásban, napi 3-4 séta, ebből 1 jó nagy. Nyugodtan vidd magaddal őket.
2017. nov. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba vinni őket sokkal jobb, mint új gazdához!!! Tévhit, hogy a lakásban nem tud eleget mozogni, a kertben is ugyanúgy csak alszik egész nap és rendszeresen kell sétálni vinni. Nekem munkavonalú német juhászom van lakásban, bent nagyon nyugodt, kint séta közben kitombolja magát. Sokkal nagyobb törés lenne elszakítani őket a gazditól. Majd ha a lakásban lesznek, látni fogod, mennyivel jobban érzik magukat így bent, a gazdi mellett. Mi is tanyáról költözünk lakásba.
2017. nov. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban is lehet őket tartani, megfelelő lemozgatással, foglalkozással. De ha ezt nem tudod megoldani, akkor a gazdaváltásba sem fognak belehalni, főleg ha együtt mennek az új gazdihoz. Viszont az nagyon fontos, hogy utána ne találkozz a kutyákkal, ne látogasd őket, mert azzal viszont nagyon kiszúrnál velük.
2017. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ezek szerint te most sem viszed öket sétálni, mert a kertben mozognak eleget.


Lakásban is lehet kutyát tartani, lemozgatással. Persze egyszerübb kitenni a kertbe és ott "tud szaladni meg stb", mint foglalkozni vele.

2017. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már mindkét oldalt megéltem. Családi okok miatt cserélt gazdát kutya (igaz családon belül, amikor a nagyi már nem tudta ellátni) és fogadtunk be kutyát megváltozott körülmények mitt. Itt ráadásul nem ismertük előtte a kutyust, egyszer meglátogattuk, rá 1-2 héttel elhoztuk. Mindkét esetben boldog kutya lett a végeredmény, igaz a második esetben az elő 2 hónap nem volt zökkenőmentes. De nagyon megszerette az új családját.
2017. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajuk nem lesz. A kidobott, elkóborolt kutyák is új gazdához kerülve boldogan élnek. Persze, idő kell, hogy megszokják az új helyet, új gazdát.

Együtt tartott kutyáknál, főleg amelyek udvaron élnek amúgy is sokkal erősebb a kötődés egymás iránt, mint a gazdájukhoz.

2017. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Ha úgy alakul, akkor megpróbáljuk a lakást. Természetesen nem lényeg, hogy fel kell kelni korábban vagy késöbb feküdni és levinni őket. Inkább a kis hely miatt aggódtam.


6-os : eljöhetsz hozzánk egy hétre és megnézheted, hogy mennyit foglalkozom velük! Sétalunk,játszunk sokat. Hétvégén van, hogy 2-szer megyünk sétálni.:)

2017. nov. 2. 12:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül vannak a kutyák, akkor ugyanazt csinálják a kertben, mint a lakásban: alszanak. Nem igazán számít nekik, hogy mekkora helyen vannak. Persze ez csak akkor igaz, ha amúgy rendesen le vannak mozgatva. De az is biztos, hogy a kutya se a kertben, se a lakásban nem fogja lemozgatni saját magát.

Egy új gazdi nyilván megviselné őket, de pár hónap után megszoknák. Azért jobban járnának, ha meg tudnád oldani, hogy magaddal vidd őket a lakásba.

2017. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!