Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgi, Beagle, Goldenretriver...

Corgi, Beagle, Goldenretriver kezdő kutyatartóknak?

Figyelt kérdés

Első kutyánk lenne, a srácok már rágják a fülem érte.

Panelba lakunk ,szegeden a vértónál.

Én 6-tól 1-ig dolgozok ,4-kor kelek,nekem mániám sétálni-futni a tó körül,reggel 5-5.15 környékén egyet.

Így letudnám akkor vinni,párom 9-re megy dolgozni,8-ra viszi a srácokat suliba,én 2-kor megyek értük,ilyenkor már tudnék kapásból kutyát sétáltatni oda-vissza,és utána a gyerekek vinnék gondolom.


Nyugodt,gyerekeket szerető kutyára gondolok,ami azért játékos is,de főleg a nyugodt,szelíd,kedves jellem vonz.

Azt mondták,ha gyerekeket szerető kutya akkor retriver vagy husky/malamut.

Az utóbbi kettőt nem merem panelba tartani,akkor se ha reggel,és délután letudom vinni,na meg első kutyának se.


2017. nov. 4. 10:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Én a golden retriver-re szavazok.

De azt mondták,hogy a corgi és beagle is egy kedves,nyugodt fajta (ha ki van elégítve a mozgásigénye) és játékos teljesen.

2017. nov. 4. 10:36
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát beagle nem egy egyszerű eset:D Én amúgy a golden retrievert ajánlanám, igazi családi kutya. Viszont lényeleges nagyobb méretű, mint a másik kettő, ergó sokkal többet eszik ez pedig anyagilag megterhelőbb. Nekem labradorom van, egy hónapban kb 30 ezer van ráköltve (nagyon max de ebben benne van a parazita elleni védekezés, a jutalomfalatok és a játékok is), szóval kb ennyivel számoljatok. Ha ez nem okoz gondot és tényleg tudtok vele foglalkozni akkor szerintem jó helye lesz nálatok (feltéve ha van lift is). Az első 1-1,5 év lesz a leghúzósabb, utána már kezdenek lenyugodni, de még akkor is sok figyelmet és törődést igényelnek.
2017. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Panelba a beagle lehet, hogy jobb választás.
2017. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Beagle-t ne. A beagle kölyökkutyás külsejének sokan bedőlnek, mert olyan cukinak néz ki, de ez egy vadászkutya, ráadásul falkában vadászatra lett tenyésztve, ami azt jelent hogy önálló döntéseket hoz, és semmi problémát nem jelent neki nagy távolságokra elmenni a gazdától. Nem lehetetlen behívhatóvá nevelni, de olyan kihívás, amibe sok kezdő gazdának beletörik a bicskája. Számos biglit ismerek, amelyik pórázon kénytelen leélni az életét, mert nem merik elengedni, nehogy elszökjön.


Ha retriever mellett döntenétek akkor amit tudni kell: rengeteg szőr lesz a lakásban, lépcsőznie nem szabad, fokozottan igaz hogy csak jó tenyésztőtől szabad venni, a szülőknek legyen csípő és könyök diszplázia szűrése, valamint az idegrendszerük is legyen megfelelő. Hogy miért nem veszünk jófogásról meg hasonló helyekről szaporítótól pár tízezerért kiskutyát, ill ennek milyen kockázatai és következményei vannak, arról ezer kérdést-választ találsz itt, ha még nem néztél esetleg utána.

2017. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Beagle semmiképp. Nagyon önfejű, zsákmányos kutyák, a lételeműk a vadászat, ásás, kotorás - hiszen vadászkutya.


Corgit csak 300-500 ezer forintért fogsz tudni találni tenyésztőnél, ha ezt elbírja a pénztárcátok akkor hajrá.


Husky és malamut nagyon nagyon energikus, öntudatos kutyák, szintén nem kezdőknek való.


Még a golden retriever a legjobb választás, bár én nem biztos, hogy lakásba bevállalnék ekkora kutyát...


Nem rosszból, mert én is lakásban tartom a kutyám (ő egy 3 kilós keverék), de csak azért venni egy kutyát, mert a "srácok rágják a füled érte"...


Egy kutya 10-15 ÉVRE szól, nem addig amíg a gyerekek számára érdekes meg cuki. A gyerekek 2-3 hét után más már miatt fogják rágni a füled, mert a gyerekek szimplán ilyenek. Minden az kell, ami épp nincs!


Biztos fel vagytok erre készülve? Egy kiskutya olyan, mint egy új gyerek, nevelni, tanítani kell, hogy mit szabad és mit nem és nagyon sokat kell vele foglalkozni. Eleinte ugatni fog, bepisilni, bekakilni, rágni, tán tönkre is tesz dolgokat a lakásban, pórázon húzni fog - ehhez lesz türelmetek és idegetek? És ha felnő, majd akkor is fogtok vele foglalkozni, amikor majd 30-35 kilós felnőtt kutya lesz? Ha elköltöztök, elmentek nyaralni, lesz hely ahova teszitek vagy el tudjátok vinni magatokkal? Képesek lesztek 10-15(!!!) ÉVIG vele élni?? Mert addigra a "srácok" már lehet rég máshol fognak tanulni, már érdekesebb lesz a bulizás/csajozás, tán el is költöznek és a kutya rátok fog maradni.

2017. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Fentiek közül a golden retriever. Mivel előszeretettel szaporítják, mert divatos manapság, csak jó hírű tenyésztőtől szabad venni.

Corgi horror drága, nem is tudom, van-e Magyarországon tenyésztő.

Beagle elég konok jellemű vadászkutya, kajtatóeb, első kutyás gazdikon sokszor kifog. Nem javaslom.

Ami még jó lehet: közép uszkár. Intelligens, nem hullik a szőre sem.

Akkor vállald csak, ha a gyerekek megunják/nem bírnak vele/elköltöznek/akármi, akkor is tudod vállalni a napi minimum 3, inkább 4 sétát a kutya egész életében.

2017. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Heló! :) Én szerencsére mind a három fajtárol tudok mondani rövid jellemzést remélem segítek vele. Beagleről saját tapasztalatom az ,hogy egy nagyon kedves ,gyerekszerető ,csodás kutyus ,csakhogy kopó lévén a szagok folyton elterelik a figyelmét , ezért tanítása nem egyszerű feladat (bár kajával könnyen motiválható :) ).

Ha mégis ezt a fajtát választjátok ajánlani tudom a kutyasulit ,főleg ,hogy kezdő kutyások vagytok.

A Golden..én személy szerint ezt ajánlanám nektek a leginkább.

Nem olyan izgága mint a beagle , imádja a gyerekeket és nagyon édes :)

A corgi..ismerősök mesélték..

Corgit szerettek volna tartani , ráadásul tenyészteni szerették volna. Mivel tenyészet NEM VOLT ITTHON(!!) , Oroszországból hozattak egy Corgi szukát nem kis pénzért

2017. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok ,bocsi lemaradt..

Kis termete ellenére egy elég mozgékony fajtáról beszélünk a corgi esetében

2017. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van itthon corgi kennel, csak mondom.
2017. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
Panelba beagle-t és goldent ne már... Vadászkutyák. A golden oké, hogy jó természetű, viszont az, hogy napi 2-3-szor leviszed kicsit mozogni, nem pótolja a kintlétet. De mondjuk én a pincsi-fajta, eleve szobakutyának tenyésztett kis jószágokon kívül semmilyen más kutyát nem tartanék állandóan bent. Nem ez a normális közegük.
2017. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!