Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes tenyésztők miért ilyen...

Egyes tenyésztők miért ilyen "hepciásak"?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy fajtatiszta kutyát venni (direkt nem írok fajtát), talán 2-3 kennel van az országban aki ezekkel a kutyákkal foglalkozik.

A kutya értéke olyan 100 ezer forint körül van.

Első körben a legismertebbet kerestem fel, aki rengeteg kérdéssel "bombázott". Ezzel semmi gond, ne kerüljön rossz helyre a kutya, abszolút megértő voltam.

Aztán egyre inkább az jött le,hogy nem akar nekem eladni kutyát, és nem értem miért, kicsit (nem kicsit) meg is sért.

Úgy gondolom nem volt elégedett a kérdéseire adott válaszaimmal.

Most is van 2 keverék kutyám,jól neveltek, ápoltak,egészségesek, állatorvos rendszeresen látja őket, ha beviszem név szerint köszönti őket.

Ergo úgy gondolom jó gazda vagyok, vagy ha nem is a legjobb, de egy átlagosan jó.

Egy szó mint száz, nekem egyik kutyám se egy kaktusz amit hetente megöntözök.

A második tenyésztőt fel sem kerestem, mert az már a honlapján leírta az igényeit, és abból is az jön le,hogy hepciáskodó, a harmadik meg nagyon messze van.

Viszont nem értem, mi baja lehetett velem?Egy normális,dolgozó magyar állampolgár vagyok, rendezett körülményekkel, nem akartam alkudni, nem egy rohadt szaporítót kerestem fel, mert nekem normális kutya kell, nem támogatom a szaporítókat.

A kért összeggel számoltam régóta, és úgy hiszem semmi rosszat nem írtam/mondtam neki telefonon.


2017. nov. 4. 12:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leírni a kutya fajtát, mert akkor szinte biztosan visszajutna hozzá amit írtam, és azért azt nem szeretném.
2017. nov. 4. 13:58
 12/23 anonim ***** válasza:
30%

Nekem ott sántit, hogy a ritka fajták nem 100eFt körül mozognak. Szóval itt a történetben valami sántit. És gondolom a vita azon van, hogy a kérdező 100eFt-ért akar venni egy több 100eFt-os kutyát, és ezt pár jól irányzott kérdésből a tenyésztő is tudja.

Már ne haragudj, de mi van messze ebben az országban? Haverom most talált egy olyan tenyésztőt aki neki szimpatikus, és olyan kölykei vannak amik neki tetszenek, és most azt számolja, hogyan és mennyiért tudja 3000km-ről (három-ezer!!!) megoldani a kiskutya haza szállítását. Ez az ország keresztbe közúton kb. 500km, és akkor az egyikvégéből a másikba mentél. Ezt bármikor még autópálya nélkül is 10 óra alatt meg lehet tenni személyautóval. Ha te ezt az időt sajnálod a kiskutyádra akkor megértem miért nem kapsz kiskutyát. Nézz körbe még népszerű fajtáknál is, ahol sok a magyer tenyésztő hányan hoznak 1500-2000km-ről kutyát "vérvonal frissitésre"? Nem picsogni kell hanem szétnézni és gondolkodni.

2017. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%
Még sose vettem kutyát tenyésztőtől, de már előre rettegek, mi lesz pár év múlva, amikor majd sor kerül erre. Olvasva a sztorikat, kezdem azt érezni, ez is ilyen "ki tud nagyobbat hazudni" verseny lehet, mint a menhelyről örökbefogadás.
2017. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ha 100 ezer forinttért van fent, akkor mondjam neki,hogy adok érte 300 ezer forintot? :)

Ritka, de nem annyira keresett kutyáról van szó, gondolom ezért van csak 3 igazi tenyésztő.Vagy legalábbis én 3-at találtam, lehet van 23 is, de ez a 3 biztosan nem szaporító.

3 ezer kilómért meg az utazik egy kutyáért akinek van erre pénze, és ezzel foglalkozik.

Eléggé elrugaszkodott dolgokat írtál le, én egy egyszerű ember vagyok, aki nem a soakt szidott szaporítokat akarja támogatni.

30 kilométerre van 30 ezerért ilyen kutya, ha annyira letojnám megvenném azt.

De azt ne várd már el,hogy majd világot járok ezért.Ha emiatt nem való nekem a kutya hát akkor...gratulálok :D

2017. nov. 4. 14:25
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mit kell ennyire támadni a kérdezőt főleg ezzel hogy nem akar mondjuk 3000 km-t utazni egy kutyáért. Igen, tenyésztők hoznak oroszországi kutyákat is vérvonalfrissítésre azért, hogy aztán a kölykeiket eladják, nekik ez üzlet. De ha valaki hobbi kutyát szeretne nem kéne ilyen abszurdum dolgokkal jönni.


Egyébként is ezen az oldalon már senkinek semmi nem jó, csesztetitek ezt a kérdezőt is holott tényleg nem szaporítótól akar kutyát venni, de még így se lehet elég jó, biztos vele van a baj. Hát megmondom hogy igenis nagyon sok tenyésztő hepciás. Van nekem is egy álom kutyafajtám, családi kutyusnak szeretném, ivartalaníttatva. Ez egy sport fajta, persze kielégíteném az igényeit, mégis a legtöbb tenyésztő akikkel érdeklődés szintjén beszéltem eddig elhúzták a szájukat amikor szóba került az ivartalanítás, az, hogy nem vinném kiállításra és nem versenyeznék vele komoly szinten. Pedig nem egy ritka fajtáról van szó, de lassan azt érzem hogy ha tenyésztőtől veszek kutyát ott fogok tartani hogy én tartom a kutyát de a tenyésztőé marad végig és mit képzelek hogy az életstílusomhoz szeretném igazítani (azaz hogy belátható közelségre nincs rendes agility pálya stb. ahova kivitelezhető lenne járni vele versenyzés céljából).

2017. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

Kommunikálni kell.

Mi az, hogy "az jött le, hogy nem akar nekem eladni kutyát"? Ezt mondta? Ha nem érted, miért, miért nem kérdezed meg?

Mi volt a kifogása?

A második tenyésztőt is fel lehet keresned, nem kell előre eldöntened, hogy hepciáskodó. Ha leírja egy kutya normális igényeit (pl. megfelelő etetés), az szerintem tök jó dolog. Sokaknak sajnos fogalmuk sincs, hogy mi lenne a megfelelő etetés egy kutyának.

A harmadik... mit jelent a nagyon messze? Külföld?

2017. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
A nyuszikás válaszadónak igaza van. Semmi nem derül ki a leírásodból, csak hogy megsértődtél az egyik tenyésztőre, a másik kettővel meg nincs is kapcsolatod, de alapból elítéled őket. Azt sem tudhatjuk, jogos-e a sértődésed, bár valószínű tudod te a probléma okát, amiért előre feltételezed hogy a másik tenyésztő is "hepciás" lesz, csak nem akarod elárulni. Nem akarod minőségi táppal etetni? Rövid szőrű kutyát akarsz kint tartani? Ivartalanítási kötelezettséget írnának elő a hobbi célra vett kutyának, de te nem akarod ivartalanítani? Nem tudhatjuk mivel nem árulod el. Vagy ha te magad se tudod mi nem stimmelt a válaszaidban, kérdezz rá, hátha lehet rajta változtatni. Így hogy csak puffogsz magadban, semmire nem fogsz jutni.
2017. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem hinném, hogy hepciáskodik.

Ha ritka vagy itthon nem túl elterjedt fajtáról beszélünk, akkor a tenyésztő igyekszik olyan embereknek adni a kölyköket ahol leinformálható, jó vagy kifogástalan helyre kerülnek, esetleg van egy feltétel melynek meg kell felelni. Valószínűleg a telefonos megbeszélés során az egyik kérdésre nem olyan választ adtál, mely a tenyésztő elképzeléseibe belefér. Ez előfordul, még népszerűbb fajtáknál is. Az is lehet, hogy a fajtának vannak olyan igényei, melyeket te a válaszaid alapján nem tudnál neki biztosítani. Mivel sem a fajtát, sem téged, sem pedig a tenyésztőt nem ismerjük, a miért kérdésekre a válaszok a végtelenségig sorolhatóak.

Van Német Juhász tenyésztő ismerősöm, aki az tenyéssz kanjának keres új gazdát, eddig 5-embert hajtott el, hogy miért? Mert a telefonos interjúk, és a facebook-os profil alapján úgy döntött, nem megfelelőek a gazdi szerepre, mindezt úgy hogy volt aki sokkal több pénzt kínált érte.

Egy weblapon leírt etetési tanácsadásból leszűrni egy tenyésztőről, hogy hepciáskodó? Nos ezt túlzásnak érzem.

A legtöbb tenyésztő honlapján van a fajta gondozásához és táplálásához segítség vagy leírás.

Miért? Mert nem minden fajta egyforma, lehet hogy az adott fajta különleges igényű, vagy hajlamosabb emésztési vagy bélrendszeri megbetegedésékre, melyek elkerüléséhez írta a táplálási tanácsokat.

Aki keres az talál. Ha ezt a fajtát szeretnéd, akkor légy kitartó, ha visszautasítanak kérdez rá a miértre, hogy megértsd mi a baj, vagy min kellene változtatnod. A tenyésztők elsődleges célja a kiskutyákat jó gazdihoz adni. Ha én a helyedben lennék, addig mennék még ki nem derítem hol a gond.... mert nem hiszem hogy csak sima unszimpátia lenne....

Én szívesebben vásárolnék egy olyan embertől kutyát aki ennyire szívén viseli az általa tenyésztett kiskutyák sorsát, mert akkor biztosan jó helyről van a kicsi, a legjobb dolgokat kapta meg ahhoz, hogy egészséges hosszú életű kutyus legyen belőle.

2017. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Már várom, amikor azért nem kapok kutyát, mert nem vagyok fenn a facebookon :)
2017. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

Elmondanám, ha nem bánjátok, hogy néz ez ki a "másik oldalról".

Tenyésztő vagyok, szintén ritka fajtával dolgozom (ebben ketten vagyunk aktívak az országban). Főleg külföldre mennek a kiskutyák, és bár az eddigi kevés magyar gazdimmal jó a kapcsolat, sajnos nagyon sok rossz példa is előttem van: szlovákoktól mentett szukával szaporítottak, másik tenyésztőtől vásárolt kutyapárral szaporítottak, az elmúlt 3 évben ebből a ritka fajtából legalább 30-40 kölyök került fel a jófogásra aprópénzért (a végén már tüzifáért cserébe), törzskönyv nélkül. Idegrendszerileg roncs, fajtajelleget nem hozó kiskutyák kerültek válogatatlan kezekbe, 2-3 felelőtlen gazdának köszönhetően.

A tenyésztő felelőssége, hogy NAGYON alaposan utánajárjon hova, kinek ad el kiskutyát, mert ha csak a lehetősége is fennáll, hogy nem lesz megbízható, akkor az egész állománynak betehet. Tenyészteni borzalmasan nagy felelősség, még az sem mindegy, hogy a megbízható gazdihoz a hozzáillő karakterű kölyök kerül-e... Életek törhetnek bele (és nem, nem dramatizálom túl, gondoljunk bele mi történik, ha túl kemény kézbe kerül egy érzékeny kutya, vagy vice versa, gyenge gazdához kerül egy domináns, kemény kölyök).

Szóval amikor valaki megkeres - legyen az magyar vagy külföldi - akkor minden elérhető eszközzel lenyomozzuk, megtudunk róla amennyit csak lehet, és ha itt elbukik, akkor szépen vagy kevésbé szépen, de elutasítjuk.

Nálam is volt idén egy magyar család, a hölggyel el is beszélgettünk, szimpi volt, aztán az "átvilágítás" során két, egymástól különböző közös ismerősünket kérdeztem felőle, és mindketten azt mondták, nem adnának neki kutyát. És pont, én ennél tovább nem megyek, miért kockáztassak? Inkább tartom tovább, míg eljön azért a kiskutyáért is az álomgazdi.

Nem tudom a kérdező hol "bukott el" a tenyésztő elbírálási folyamatában, de ha olyan, mint én, akkor bármit is tesz, onnan már nem kap kutyát. Hogy melyiküknél az igazság, azt úgysem tudjuk. Ha valóban megbízható a kérdező és készen áll egy ilyen kutyára, akkor érdeklődhet külföldön is (bár várhatóan azok is le fogják nyomozni).

2017. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!