Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen mennyire gyakori a...

Menhelyen mennyire gyakori a labrador keverék?

Figyelt kérdés
A későbbiekben szeretnék majd egy labrador keveréket menhelyről mett fajtisztára sajnos nincs pénzünk. Menhelyen mennyire gyakori a labrador keverék kiskutya (8-12 max 16hetes)?

2017. nov. 5. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, gyakori de inkább felnőttet érdemes nézni, mert keverék kölyök lehet, hogy egészen más lesz felnőttként, mit amilyen kölyökként volt.
2017. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Felnőtett nem szeretnék mert ÉN akarom felnevelni azt a kutyust.

Menhelyen megttudják mondani h az a kutya kb mekkorára fog megnőni?

És hogy érted hogy lehet nem olyan lesz amire számítok?

2017. nov. 5. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:

*fajtatiszta


100%-os biztossággal nem lehet megmondani egy keverékről, hogy milyen lesz felnőtt korában. Legtöbbször azt sem tudni, hogy labradoron kívül még mik vannak benne.

Aztán, ha esetleg túl nagyra nő, vagy túl kicsire, vagy más lesz szőre, a színe, mint egy klasszik labinak, akkor visszakerül a szerencsétlen a menhelyre.

Hozott el nekem is ismerősöm "tacskó" keveréket, aki baba korában valóban csöppnyi volt és tacskójellegű, 2 éves korára viszont bőven közepes termetű lett és egyáltalán nem maradt semmilyen tacsis beütése.

Szóval csak akkor fogadj be kutyát, ha akkor is ugyanúgy fogod szeretni, ha esetleg nem fog fajtatiszta labinak látszani.

2017. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mi előnye van annak, ha te neveled fel? Ez így sokkal inkább lutri, mint elhozni egy felnőtt kutyát és őt nevelni.
2017. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ugyan úgy szeretni fogom.És én úgy gondolom h a kutya nevelés nem ugyan olyan ha pl felnőtt korátol neveled :/ pl azt se tudod h milyen volt kicsinek meg azert na :/ én ez mellet állok h kölyök korától neveljem de nem mindenki gondolhatja így
2017. nov. 5. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokakban él a tévhit, higy egy felnőtt állatot mér nem lehet nevelbi/ mgunkhoz szoktatni. De ez persze nem igaz. Ugyanúgy kialakul a kötődés mintha kölyökként vennéd magadhoz.

Menhelyről kölyköt hozni valóban lutri. Semmi nem garantálja, hogy pl. majd mekkorára fog nőni. Fel kell készülni rá, hogy bármilyen is lesz úgy is megtartjátok.

Ezeken a linkeken tudsz majd nézelődni, ha aktuális lesz a dolog.


[link]


[link]

2017. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyát sokkal könnyebb nevelni.

1, nem 10 másodperc az az idő, amíg tud koncentrálni, ezért sokkal könnyebben és gyorsabban tanul.

2, sokkal kevesebbet kell szenvedni a szobatisztasággal, rágással, sírással

3, kezdő kutyásnál nem igaz, hogy a kölyköt úgy neveled, ahogy akarod, míg a felnőttnek berögzült szokásai vannak. Kezdő kutyás örül, ha valahogy megneveli a kutyát.

4, felnőtt kutya ugyanúgy tud ragaszkodni, ha nem még jobban.

2017. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, még meggondolom köszi
2017. nov. 5. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!