Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám lábán betegség. Mi...

Kiskutyám lábán betegség. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Staffordom lábán az alábbi duzzanat jelent meg:


[link]


Megkímélném az állatorvostól (nem szívlelik egymást), úgyhogy ha valakinek van valami elképzelése, írjon!

Értelemszerűen kinti kutya, sokat járkál olyan helyeken ahol lesérülhet. Eleinte csak a szőre tűnt el ezen a részen, aztán felduzzadt. Mi lehet a megoldás?


2017. nov. 7. 16:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én találkoztam hasonlóval, legalábbis kinézetre hasonló, de nem jelenti azt, hogy ugyanez a probléma. A szomszéd kóbor macska talpán van hasonló seb, és ELVITTEM ORVOSHOZ, ezt tanácsolom neked is.
2017. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

" Tisztelt Doktor Úr! Orosz fekete terrier 11 hónapos kutyámnál egyik napról a másikra a könyökén hatalmas duzzanat keletkezett. Elvittem rögtön orvoshoz, aki szerint bursa nevü "betegsége" lett. Nem csináltak semmit vele, a műtétet javasolták. Azt szeretném tudni, hogy tényleg más úton nem kezekhető-e ki ebből a betegségből a kutyus csak műtéttel? Hogyan lehetne ezt esetleg más módon kezelni? A kutyám sosem volt túlterhelve, pontosan a nagymérete és fejlődő szervezet miatt. Ezért nem értem mitől alakulhatott ez ki, ráadásul 1-2 nap alatt? Kérem, tanácsoljon valami más megoldást számunkra, ami nem a műtét lenne, mert a kutyám kiállítási és tenyésztési célra tartott kedvenc, nem kívánom kitenni már ilyen fiatalon altatásnak. Köszönöm segítségét előre is! Szabó Éva

az állatorvos válaszol

A könyökbursa, egy " lökhárító" a kutyusok könyökén. Ha a kutya solkszor ledobja magát, úgy fekszik le, a könyök nyálkatömlője gyulladásba jön, túltermeli a váladékot.

A műtét előtt meg szoktuk próbálni localisan adagolt steroid inj. adásával és pár nap után a bursa részleges lecsapolásával, amit néhány naponta megismétlünk."

2017. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bursa, ez bizony daganat. És egy ilyen még ha rosszindulatú is, min 5-6 hét alatt nő meg ekkorára.
2017. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom... EZZEL nem viszed orvoshoz? Már rég kellett volna!!! Nagyon durván néz ki.

A kutyát meg "értelemszerűen" tartsd bent bakker ha ekkora s szőre.

2017. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Még ha bursa is - amit SENKI nem tud eldönteni fotó alapján, még egy tapasztalt professzor sem, nem még egy noname firkáló állatorvostanhallgató -, mutasd meg ORVOSNAK kérdező.

Ő majd ellátja a kutyát és nem szenved még napokig!

2017. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon csúnya :( Ne hagyatkozz a laikus válaszolókra, a távolból úgy sem tudják kezelni.

Találgatni mindenki tud, az nem segít a kutyán. Keress orvost, aki nem fél a kutyáktól!

2017. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És ha daganat, akkor mit csinálsz? Házilag, felusi módszerrel elkezdesz rajta kemoterápiát, és ha kihullik minden szőre, akkor is kirakod a mínuszokba?
2017. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!