Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaparja a falat. Hogy szoktass...

EvaSz86 kérdése:

Kaparja a falat. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Röviden az előzmény...egy év különbséggel vettem magamhoz két kutyust (most másfél éves yorkie kisfiú és három hete ivartalanított 11 hónapos yorkie kislány). A kisfiú 2 hónapos korától velem van, a kislány négy hónapja érkezett, sajnos olyan helyről, ahol nem foglalkoztak vele. Ajándék kutyus volt gyerekeknek, akik miután már nem volt olyan kicsi, egyáltalán nem foglalkoztak vele. Reggel kirakták az udvarra, este bezárták a garázsba. Így, amikor hozzám került sok volt vele a gond, nem volt szobatiszta, abszolút nem tudtam, mi az a póráz, ugatott folyamatosan. Ezek szerencsére már megoldódtak, nagyon okos, szóval könnyen ment a szobatisztaságra szoktatás, nagyokat sétálunk két kutyussal, a pórázhoz is szépen hozzászokott, már nem követelőzik ugatással, szóval tényleg sokat tanult. Az egyetlen gond az, hogy ha itthon maradnak, a kislány kaparja a falat. Nem azért, mert nincs lemozgatva, megvannak a rendszeres séták és a játékidő. Rájöttem, hogy ez akkor fordul elő, ha például bent van egy légy vagy szúnyog. Mivel reggel indulás előtt takarítok, kinyitom az ablakokat, szellőztetek, így szinte elkerülhetetlen, hogy "beszökjön" egy-egy rovar, és mivel 120 nm-ről van szó, nincs rá időm, hogy reggelente légycsapóval rohangáljak. Viszont, ha mondjuk egy légy leszáll a falra, olyan helyre, ahol a kislány látja, feltámad benne a "vadászösztön", és el akarja kapni. Ezért felágaskodik a falra, és kapar. Előttem még nem csinálta, akkor legalább tudnám tiltani. Az erkélyajtónál, az üvegen láttam az "akciót", akkor állt össze a kép. Akkor szépen le is tiltottam, így már azt sem csinálja előttem. Viszont tegnap, mikor hazaértem, ismét új kaparás nyomokat találtam a falon, és ráadásul most újítottuk fel a házat, szóval nem annyira kellemes ezt látni. Párom haragszik is nagyon emiatt. De ha nem csinálja előttem soha, akkor hogy találjam meg a módját, hogy letiltsam erről?

2017. nov. 10. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Kend be valami színtelen, de rossz ízű vagy csípős valamivel. Aztán majd úgyis újrafestitek, glettelitek gondolom.
2017. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ötlet nem rossz, de szerintem, amint újra lesz glettelve és festve, akkor újrakezdené.
2017. nov. 10. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Leginkább két dolgot tehetsz. Kikerülöd a problémát vagy tudatosan kiprovokálod és megoldod.

Tehát például használhatsz szobakennelt, amiben beszoktatás után csak pihenni fog a kutya.

Vagy eléred, hogy a jelenlétedben is csinálja ezt (lézeser fénycsóva, stb.) és úgy állítod le a viselkedést. Majd akkor is, ha nem vagy a szobában, lakásban, stb.

2017. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!