Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le?

Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Most kaptunk egy 6 éves német vizslát a magyar vizslánk mellé. Van egy kan cicusunk,akit nem visel el és kergeti. Szeretném őket összeszoktatni és nem azon izgulni,hogy a cicust mikor fújtja le. Lelehet szoktatni róla?
2017. nov. 7. 16:24
 1/7 anonim válasza:
Szia! Türelemmel, sok türelemmel. Nekünk is van kutyánk, mikor kis cicák születnek, mindig egy hosszabb-rövidebb harc van, hogy ne bántsa őket. Fontos, hogy lássa a kutyus, hogy nincs ő sem elhanyagolva, de szeretitek a cicát. A kutyusotoknak most minden új. A mienk pl. az idegen macskákat nem tűri meg egyáltalán. Fogadtunk be már cicát, és őszintén szólva tortúra volt hozzá szoktatni, de sikerült végül. Eleinte vigyázzatok nagyon, ha egymás közelében vannak. Szerintem az a titka, hogy a kutyus lássa, hogy nektek a cica is fontos, de nem fontosabb, mint ő, és jó adag türelem kell. Legyetek az új kutyussal következetesek, érezze, hogy szeretitek, de nem szabad neki sem mindent, pl. a cicát bántani. Mi sajnos picit elrontottuk, túlzottan szeretjük, tudja is és szinte bármit ki tud könyörögni a szemeivel. Eleinte lépjetek fel nagyon határozottan vele szemben ha a macskát bántaná, de egyébként ne bántsátok, többre mentek határozott hanggal és mozdulatokkal. Ez az én véleményem.
2017. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, általános neveléssel. De ez valószínűleg nem 1-2 hét lesz. Addig pedig csukd külön őket úgy, hogy biztos ne találkozzanak.
2017. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy egyedül vagyok itthon és a cicus nem szeret bent lenni.(sziámi kan) kb mennyi idő?
2017. nov. 7. 17:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén,hogy kutya párti vagyok,de nem szeretném,hogy megölje a cicust. Olvastam meg olyat,hogy törölközővel átkell őket törölni (különkülön)és azt kell egymás elé rakni. Bár szombaton kaptuk a kutyust,az előző gazdinál nem voltal macskak,így nem tudom,hogy fog rá reagálni
2017. nov. 7. 17:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát eddig nem alakult jól a hetem. Csütörtökön úgy értem haza a suliból,hogy a 16 éves macskámat lefujtotta a kutya. Ma reggel pedig a sziámi kan cicust. 😭❤
2017. nov. 11. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Te pocsék gazda vagy! Mit képzelsz magadról, hogy így játszol az állataid életével? Mégis milyen utolsó, ostoba, alja ember vagy te? Mi nem volt egyértelmű azon, hogy NE VÁLLALJ ILYEN KUTYÁT VAGY NEM ENGEDD ŐT ÖSSZE A MACSKÁKKAL!
2017. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy mit képzel magáról. Nem tudja,hogy honnam származik a kutya/milyen körülmények között volt. A macskákat becsuktuk és kiszöktek
2017. dec. 16. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!