Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám,...

Hogy szoktassam le a kutyám, hogy NE (! ) a szőnyegre pisiljon?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és van egy 3 éves Yorkshire Terrier kan kiskutyám. Kertes házban lakunk, de azért természetesen elviszem 2 naponta sétálni (az állatorvos még régebben mondta, hogy így napi két séta elég) de természetesen legalább 1 órát sétálunk. És idő szerint kimegyünk ugye az udvarra, hogy pisiljon/kakiljon. Reggel 9 órakor viszem ki utoljára pisilni, és reggel 6óra 50kor viszem ki először. Aztán még délelőtt, meg délután(ekkorvan a séta) de mégis lepisilja mostanában a szőnyeget. Pedig szobatisztának neveltük. Azért írtam, hogy 12 éves vagyok, mert ugye nekem is van iskola, ezért van, amikor szüleim délelőtt nincsenek otthon, ezért nem tud kimenni a kutyusom. Ez nagy baj, h nem megy ki NÉHA délelőtt? köszönöm a válaszokat :)
2017. nov. 5. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
kertes ház akkor miért nincs kint napközben?
2017. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt írtam, hogy többször ki van engedve, és én is kimegyek vele, amikor tudok. nem szeretnék veszekedni, ezért elnézést, lehet rosszul fogalmaztam meg :)
2017. nov. 5. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: yorkshire terriert nem tartunk kint napközben sem fűtésszezonban, mert megfagy.

Ivartalanítva van? Nem lehet, hogy jelöl?

Kutyapelenkát használtok? Azt is összekeverheti a szőnyeggel.

Érdemes lenne mindennap kb. ugyanannak a napirendnek ismétlődnie, naponta séta, és kb. mindig ugyanazokban az időkben kiengedni. A

Mikor pisil be? Éjjel? Akkor sok neki a 9-től reggel 6.50-ig eltelt idő.

Délelőtt, amikor nincs kiengedve? Akkor ezen kell változtatni.

A szőnyeget érdemes lenne egy ideig legalább felszedni, vagy a kutyust nem beengedni a szőnyeges helyiségbe.

2017. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincsen ivartalanítva, kutyapelenkát nem használunk, akkor holnaptól elkezdem átszoktatni a 10 órakor megyek ki vele. köszönöm a választ!
2017. nov. 5. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos, hogy minden nap ugyanakkor kell kivinni, hamar megtanulja, hogy mikor van pisi idő. A pisilések közti időt próbáljátok meg minnél jobban lecsökkenteni. 7 óránál többet pisilés nélkül nem lehet elvárni tőle.

Ha nincs ivartalanítva területjelző szándékkal is vizelhet. Ha ez a probléma akkor azt az ivartalanítás megoldja.

Nem tudom mivel etetitek, de ha kap nedves tápot azt érdemes elhagyni, mivel annak a 80%-a víz , amit kipisil.

2017. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!