Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes kortól lehet...

Hány hetes kortól lehet sétalni vinni egy kutyust? Amíg nem vihetem sétálni, addig hogyan szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Illetve jól jönne minden jó tanács egy kiskutyához :)

12 hetesen kerül majd hozzám lakásba.



2017. nov. 7. 02:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor viheted, ha megkapta az oltásokat. Az elsőt parvó ellen, majd két kombináltata, 2-2 hét eltéréssel. A második kombinált után 1 héttel alakul ki a védettség, akkor lehet vinni utcára is. Amíg nem lehet utcára vinni, én kutyapelenkát használtam de sokknak gondot okoz utána kiszoktatni a kutyátvezért ezt sokan nem is ajánlják
2017. nov. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oltási programot tartjátok, akkor 12 hetesen már viheted sétálni.
2017. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó helyről van és az oltási programnak megfelelően oltatták akkor 12 hetesen már viheted.
2017. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

A szobatisztaságra szoktatásnál a felmosórongy-módszert szokták még javasolni, míg nem vihető ki a kuty. Persze ez akkor működik, ha sokat tudsz vele lenni.

A kutyu által leggyakrabban használt helyiségbe (ahol a helye van általában, vagy ahol legtöbbet tartózkodik) kell egy rongy - példámban felmosófa, de igazából bármi lehet. Ha látod, hogy a kutyu leguggolna a dolgát végezni, akkor határozottan rá kell szólni, ölbe kapni, és a rongyra tenni. Oda odacsinálhat, ha sikerül, dicséret stb.

A cél, hogy összekösse a rongyot a pisihellyel. A rongy pedig szépen lassan elkezd "vándorolni" a bejárati ajtó felé. Na nem nagy távról beszélünk, egyszerre mindig csak néhány lépést tedd odébb. A végén pedig természetesen ki kell, hogy kerüljön az ajtón kívülre. :) Innentől pedig a sétával összekötni már könnyebb.


Egyébként nálunk anno azt javasolta a doki nagyvárosi kutyánál, hogy a 15-16 hetes első veszettségoltásig ne nagyon vigyük utcára. 12 hetesen még csak az első kombináltat kapja, az még önmagában kevés, kell rá a második is, amit 14 hetesen kap, a teljes védettséghez.

Ha van saját kert, akkor kicsit ennél lazább a dolog persze.

2017. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen jó esetben már a veszettség oltásnál tartanak. 6 hetesen parvo, 8 hetesen kombi, 10 hetesen kombi utána veszettség oltás ez az oltási program. Néhány doki beiktat a 2 kombi közé még 1 parvo oltást.
2017. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ha nem iktat be még egy parvót, akkor is lesz 15-16. hét, mire eljutsz a veszettségig.

Most direkt rákerestem, hogy én emlékszem-e rosszul, rég voltak már kicsik a kutyuk, de plusz parvótól függetlenül ugyanúgy stimmelnek a hetek.

[link]

[link]

Ez most csak két példa, direkt olyat linkeltem, hogy az egyikben van plusz, a másikban nincs, mégis 15-16. hét, mire megkapja a veszettséget. :)

2017. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg kutyatenyésztők vagyunk szóval elhiheted, hogy van tapasztalatom :-)

Nyilván el lehet térni ettől, de a kiskutya érdeke, hogy 6 hetesen megkapja a parvo oltást, hogy hamarabb védve legyen. Már van olyan parvo oltás is amit 4 hetesen lehet beadatni ha például meghalt az anya kutya és a kölykök így nem kaptak immunizálást a tejen keresztül.

2017. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Csak, hogy az én verziómra is linkeljek pár állatorvost.

2017. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem akarok vitatkozni, de itt is majdnem mindegyiknél 14 heteset írnak a veszettségre. :-) Oké, egy-két hét eltérés dokitól függően van.


Kérdező szempontjából a lényeg: várja ki a veszettségoltást, és utána viheti sétálni. Ez a fix, és akkor ez dokitól függően 12-16. hét között lesz valamikor. :-)

2017. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A veszettségoltást nem kell megvárni!
2017. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!