Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mond ilyen hülyeséget...

Miért mond ilyen hülyeséget néhány állatorvos?

Figyelt kérdés

Szóval a kutyasuliba ahova járok már nem először megtörtént , hogy jött egy új gazdi a kutyájával (1 év körüli kutyuval) és kérdeztük tőle h ugye hogyan tartja a kutyáját , mivel eteti stb. meg hogy menyi idős.Erre mondja h mennyi idős a kutyája.aztán kérdezzük tőle , hogy miért nem jött ki hamarabb kutyaiskolába legalább szocializálni a kutyát , és megnézni hogyan is zajlik az oktatás.És már vagy 3-4szer kaptuk azt a választ , hogy mikor megkérdezte az állatorvost hogy mikor érdemes elkezdeni a kutyát tanítani , akkor ott neki 8-10 hónapot mondtak.De miért mond ilyet egy állatorvos ? Rég el kellett volna kezdeni a kutya nevelését/tanítását szocializálását 12 hetes korában (persze nem túlságosan leterhelve), mert még akkor a legegyszerűbb megszerettetni vele a labdát , megtanítani pórázon sétálni stb. És idejön a tudatlan ember az 1 éves kutyájával aki uralkodik a gazdin , és azért nem jött hamarabb a gazdája mert az orvos mást mondott.Jó persze soha nem késő elkezdeni tanítani a kutyát , de kiskortól kezdve a legegyszerűbb.

Szóval a kérdésem igazából az lenne h minek mondanak olyat az állatorvosok ( tisztelet a kivételnek!! ) ami nem igaz ? Ha meg nem tudja mikortól lehetne taníttatni akkor inkább ne válaszoljon , pláne ne mondjon hülyeséget. Ha a gazda ki akarja képezni , úgy is utánna fog járni felhív egy kutyasulit , és nem vezetik félre téves infoval.


2010. máj. 31. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"mert még akkor a legegyszerűbb megszerettetni vele a labdát , megtanítani pórázon sétálni"


Minek ehhez kutyaiskola? Ha valakinek vakvezető, mentő- vagy egyéb speciális képességű kutyára van szüksége, elhiszem, hogy képezni kell a kutyát. Na de azért, hogy sétálni és labdázni tudjon?

2010. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány állatorvos nagyon sok hülyeséget tud mondani. Nagyon régóta van macskám, most pár hónapja nagyon kutyás lettem. Miskolc és környékén rengeteg állatorvost végig jártam, mire megtaláltam a legjobbat, persze a legmesszebb tőlem. Én is nagyon sok mindent megtapasztaltam már. Elképesztőek.
2010. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

"Minek ehhez kutyaiskola? Ha valakinek vakvezető, mentő- vagy egyéb speciális képességű kutyára van szüksége, elhiszem, hogy képezni kell a kutyát. Na de azért, hogy sétálni és labdázni tudjon?"


Nem mindegy, hogy tapasztalatlan, tehetségtelen gazdi felnőtt kan rotit, vagy tapasztalt, tehetséges kutyás szuka kölyök mudit szeretne kiképzeni, nem gondolod? Utóbbi valószínűleg egyedül is boldogul, előbbinél pedig valószínűleg hamarosan katasztrófa lesz a vége, ha nem segítenek neki kutyasuliban. NEM IGAZ az, hogy aki nem teljesen béna és tanulatlan gazdi, annak felesleges a kutyáját suliba vinni.


A kérdezőnek: sajnos ezt nem csak az állatorvosok állítják, hanem sok kiképző is. Amikor a kutyám kölyök volt, nem volt olyan suli, ahol 6 hónapos kora előtt elvállalták volna. Na persze azokkal a módszerekkel nem csodálom, hogy nem mertek kölyökkutyához nyúlni.

2010. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Ennél nagyobb marhaságot is mondanak.

Mikor pusztán pénzéhségből közli, hogy egyszer elleni kell a szukának.

Vagy szakérteni akar hozzá és közli, hogy milyen kiváló példánya a fajtájának. Holott neki erről fogalma sincs, nem küllembíró.

2010. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez is marhaság, amit te írsz. Mért mondhatom ezt? Mert nincs indoklás. Az nem indok, hogy akkor könnyebben megszokja a labdát, meg jobban szocializálódik. De mért? Érvelni kell, és alatámasztani a válaszod, különben nem több véleménynél. És a vélemény nem általános igazság, hanem egyéni álláspont. Lehet tévedés is.

Egyébként meg nem érdekli az embereket a dolog, csak a felelősséget hárítják. Megkérdeztem a dokit, azt mondta, és mosom kezeimet ugyebár. Ha valóban érdekelné az embert a dolog, akkor helyből utána nézett volna maga, több forrásból. Itt kezdődik a dolog, hogy a gazdi lesz.rja témát, akkor ne a dokit hibáztassuk, mert szintén magasról tesz rá. Végül is nem az ő dolga ezen kérdések megválaszolása, ő a fizikai bajokkal foglalkozik.

2010. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Végül is nem az ő dolga ezen kérdések megválaszolása, ő a fizikai bajokkal foglalkozik"


Ebben igazad van , de akkor meg minek szól bele ha nem ért hozzá ?

Az neked miért nem indok h jobban szocializálódik ? egy kölyök kutya 100szor jobban kijön a többivel , mint mondjuk egy 2éves ( erre nagyon jó példa az én kutyám ) és ehez nem kell érvelés , ez tény csak menj el egy kutyasuliba és megláod.

--------------------------------------------

Ti mi alapján választotok állatorvost ?

mert a helyi orvos pl. nagyon úgy vettem észre h fél a kutyáktól :S az előző kutyánkkal ha baj volt másik orvoshoz vittük , de ő meg már nem praktizál és újat kéne keresnem.A helyi orvosnál csak az oltásokat adatom be , de ha valami baj lenne a kutyámmal nem szivsen vinném oda.

2010. máj. 31. 16:35
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Tapasztalat alapján. Voltam néhánynál, aztán rendre otthagytam őket. Végre lett egy szuper, akkor meg elköltöztünk. 3 évembe telt, amíg találtam a környéken is egy megbízhatót.
2010. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mondta az állatorvos, mert feltételezte, hogy játszani tudsz a kutyával,a nem szabad, hozzám, ül, fekszikhez nem kell iskola, sétálni viszed, így találkozik másik kutyákkal is.Rendes terhelést pedig 8 hós kora előtt nem célszerű rárakni, vonatkozik ez a fizikai és mentális igénybevételre.
2010. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!