Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen minosegu a Fressnapf...

Milyen minosegu a Fressnapf sajat markaja, a Fit+Fun?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Valaki etet ezzel a markaval? Ha igen, mi a tapasztalat vele? Szorzet, vegtermek, szeretik a kutyak? Sajnos nincs penzunk draga kutyatapokra (kerlek azzal ne jojjetek, hogy akkor minek nekunk kutya, mert 1-2 evvel ezelott sokkal jobb volt az anyagi helyzetunk), de ez a marka viszonylag jonak tunik. Nincs benne szinezek es izfokozo. Szoval ebbol a markabol a Lucky Meal kutyatapot neztem ki (ebben nincs szinezek). Hetente 3x-4x foznek nekik kulon is(hus,zoldseg), viszont nem tudnek nekik minden nap. Szoval ez igy megfelelo lenne? (Ha kell, osszetetelt is tudok masolni)

Valaszokat elore is koszonom!



2017. nov. 11. 19:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
En azt olvastam hogy a Brit premium annyira nem jo. Legalabbis hogy mostmar egyre jobban csokken a minosege. Az igaz hogy 40% hust tartalmaz de ez friss. Es ez kb 10% szaritottnak felel meg. De ezt csak olvastam. Nem biztos hogy igy van.
2017. dec. 15. 19:49
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi Brittel etetünk egy ideje, nekünk nincs vele gondunk. Kicsit több a kaki (kisebb adagokban, de több jön), mint a happy doggal volt, szóval kicsivel kevesebb szívódik fel belőle talán - de jó állagú a kaki (bár két hétig igen tisztesen ment a hasa az egyiknek, a másiknak két nap után okés volt - pedig fokozatosan álltunk át egyikről a másikra), szép a szőrük, jó a kedvük, egészségesek, élénkek, lelőni se lehet őket, még akkor se, amikor már azért jó lenne pedig :D
2017. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én etettem Fit+Fun-nal. (Én is végigjártam már ezt a tápkérdést már jó párszor, rengeteg tápnak megnéztem az összetételét, meg véleményeket olvastam róluk stb.)


A Fressnapf márkája a Fit+Fun nálunk nem vált be. Az egyébként nem válogatós kutyám, kínok-kínjával ette meg azt a csomagot amit vettem neki, annyira utálta. Ez a kisebbik baj volt. Látványosan megkopott a szőre és láttam rajta, hogy veszített a kondijából. Olcsó volt, nagyobb kiszerelésben vettem, amint elfogyott váltottam.

A Multifit Fressnapf márka összetétele alapján már jobb, de szerintem hasonló áron, már lehet kapni jobb tápot is.


Olyan táppal is etettem amit korábban írtak, Romeo ilyesmi...igazából az Aldinak, Lidlinel, Penny-nek a saját termékei ezek, Pro Dog, Romeo stb...ezek összetétele nagyon hasonló. Ezek jobbak, mint a Tesco gazdaságos, meg Darling, de itt is elmondható, hogy ennyiért már van jobb is.


Én végül leálltam a boltban vásárlásról és neten rendelem a kutyakaját. Olcsóban jövök ki, és házhoz szállítják. (Nem utalok, hanem a postásnak fizetek, amikor megjön a táp. Szóval nincs az, hogy lelépnek a pénzemmel, ha esetleg valaki ezért óckodna a rendeléstől)


Én Brit Premiummal etetek. Végül ennél kötöttem ki. kb. 500Ft/kg áron van. (Ha épp akció van még alatta is lehet) A többi vacakhoz képest hatalmas előre lépés volt ez a táp. A kutya szőre szép, szereti, és a kaki állagával sincs baj. Már több mint 1 éve etetek vele. Azért a 40% húsból nem 10% lesz... valamint ez legalább hús és nem "hús és állati származékok". (Az "és állati származékok" , ha nincs részletezve, hogy ezt mondjuk belsőségnek értik(szív, máj stb.) akkor ez akármit jelenthet. Csőrt, szőrt, tollat, bármit ami az állat része. Szóval amiben az szerepel, hogy "és állati származékok" az a táp eleve felejtős.) A Brit Premium, nem csak színezék, de szója mentes is. Ez nagy dolog, mert a tápokon nem kell feltüntetni, hogy szója is van benne, szóval annál a tápnál, amelyiknél nem mondják, hogy szójamentes, ott feltételezhetően szójás. (A Brit tápon, nem emlékszem, hogy rajta van-e, hogy szójamentes, de azt biztosan tudom, hogy a gyártó honlapján le van írva, hogy egyik termékükben sincs szója)


Szerintem a következő tápokkal érdemes próbálkoznod ebben az árkategóriában:

-Brit Premium

-Josera: Nekem ez a táp nem tetszik, mert csak a cipzáros verzió a szójamentes stb... de páran dicsérik és esküsznek rá. Mindenesetre ha veszel, csak a jobb minőségűvel próbálkozz, a cipzárosokkal.

-Fitmin: ezt a márkát folyton agyondicsérik és tényleg jónak tűnnek összetétel alapján

-Happy Dog NaturCroq: Én személy szerint nem vagyok elájulva az összetételétől,meg zavar, hogy sehova sincs leírva, hogy na akkor mennyi is a husi, de ezt is dicsérik és ez is szójamentes


Ezek közül én a helyedben, a Fitmin-nel vagy a Brit Prémiummal próbálkoznék. Mind a kettő 500 Ft/kg körüli áron van. Zooplus-on vagy Petissimo-n tudod megrendelni őket.

2018. febr. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mi is brit premiumra váltottunk, imádja és a legjobb állapotban van a kutyám tőle.
2018. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#23-as vagyok. Felmentem a Josera oldalára, és most már a sima prémium tápjaikat is szójamentesnek írják(a nem cipzárosakat).../Én úgy emlék, korábban konkrétan nem láttam leírva, de lehet hogy csak elkerülte a figyelmem. Ebben az esetben, mégis úgy gondolom, hogy ezzel is érdemes próbálkozni. Sokan dicsérik.


A Fitmin tápot jobban megnézve, azt látom, hogy itt is van az olcsóbb és a drágább vonal. Én az olcsóbb vonalnál nem találtam még, hogy az is szójamentes lenne. A kicsit drágábbnál egyértelműen le van írva. (nagyjából 700ft/kg áron van)


Amúgy, amiket korábban írtam, azoknál vannak jobb drágább tápok is, de ha jól értem, minél olcsóbbnak kellene, hogy legyen. Szóval ebben az árfekvésben, szerintem ezek, amik szóba jöhetnek. (A 900-1000ft/kg ár gondolom már sok)

2018. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi segitseget mindenkinek! Megnezem az ajanlott tapokat!

Meg johetnek valaszok!

2018. márc. 1. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!