Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő tényleg beleszólha...

A tenyésztő tényleg beleszólhat ilyesmibe? Több lent.

Figyelt kérdés

2,5 éve vásároltam tenyésztőtől, törzskönyvvel minden papírjával egy border collie szuka kutyust. Sportolunk, terelünk, rendkívül jó képességű kutyuska, de én csak hobbi kutyának vettem. Nem járok vele versenyezni. A tüzelések eléggé megviselik,ezért rászántam magam, hogy ivartalanítom. Egy fb-os kutyás csoportban írtam erről, ahonnan valaki kifotózta ezt, és elküldte a tenyésztőnek. Felháborodva hívott fel, hogy én ezt hogy képzelem, ő attól a szukától legalább egy almot le akar hozni, ha megműttetem feljelent, ás visszaveszi a kutyát. (Nem tudom már milyen jogcímen akar feljelenteni, úgy lesokkoltam, hogy arra már oda sem figyeltem)

Ezt valóban megteheti??

Egy kétségbeesett gazdi. :-(


2017. nov. 14. 08:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a szerződésben? Volt valami megállapodás erről amikor vetted?
2017. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, hogy mi volt a szerzodesben, es hogy mit irtal ala. Van ahol, ugy adjak el a szuka kutyat, hogy akarnak tole almot, de azt felkellett volna tuntetnie a szerzodesben. Ha ez nincs benne, akkor feljelenthet, nem tudnak mit csinalni veled, hisz te abba nem egyeztel bele. Mi is kaptunk olyan ajanlatot, hogy eladjak, de 3 eves koraban almot akart volna lehozni a tenyeszto, mi nem egyeztunk bele, igy masik kutyat kaptunk. Ezt elore kellett volna jeleznie nektek szerintem, de nem vagyok benne biztos. Olvasd at a szerzodest.
2017. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Dehogy teheti. Az a TE kutyad, kifizetted, irtatok rola papirt, onnantol a te ,, tulajdonod,, .

Azert vannak a sajatjai, hogy azokal parositsa.

Olvasd at a szerzodest azert, nehogy valami gebasz legyen pl. Ha talalsz olyat, ahol leirja, hogy neked kotelesseged lefialtatni a kutyat, szerintem fordulj allatvedohoz es kerj tanacsot.

2017. nov. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a szerződésben kell benne lennie, de ha nincs, akkor semmi joga hozzá. Ha benne van még akkor is lehet perelni, illetve megkerülni (ha konkrét egészségügyi oka van a műtétnek akkor az állatjóléti szabályok a mérvadóak szerződéstől függetlenül).
2017. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés erre vonatkozó részei a mérvadóak.
2017. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem szólhat bele. Eladta neked a kutyát, a te tulajdonod, csúnyán mondva azt csinálsz vele amit akarsz. Ha almot akart a kutyustól miért nem tartotta meg tenyészállatnak?
2017. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

A tenyésztők elvárják a sok pénzt a kutyáért, de utána is úgy viselkednek, mintha az övék lenne. Menhelyről lassan nehezebb örökbefogadni, mint gyereket árvaházból. Azt még csodálkoznak, hogy virágzik a szaporító ipar.

Mondjuk nekünk tenyésztőtől van kutyánk. Magyarországon vette apu, de kihúztunk másik országba. Mostmár nem tudna belepofázni akkorsem semmibe, ha akarna. Kifizettük a kutyát, nem volt olcsó, innentől kezdve részünkről csak a mienk.

2017. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
52%-os, erre van a szerződés. Ha aláírtad, akkor azt be kell tartani, és nem utólag pofázni hogy jaj de szörnyű neked.
2017. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehetséges, ha társtulajdonban van a kutya, ilyenkor mivel ketten vagytok tulajdonosok, az egyik nem dönthet a másik beleegyezése nélkül. Ennek természetesen szerepelnie kell a szerződésben, minden egyéb feltétel mellett, pl. orvosi költségek közös vállalása stb. Ha nem erről van szó, akkor nincs olyan, hogy le akar hozni egy almot a te kutyádtól, amennyiben te nem akarod.
2017. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Ez a "feljelent" is milyen már? Eh, primitív emberek, írni-olvasni alig tudnak, az egyik a szerződés elolvasása helyett (praktikusan aláírás előtt lett volna célszerű) itt kérdezősködik, a másik feljelentéssel fenyegetőzik egy polgári jogi vitában.
2017. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!