Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő tényleg beleszólha...

A tenyésztő tényleg beleszólhat ilyesmibe? Több lent.

Figyelt kérdés

2,5 éve vásároltam tenyésztőtől, törzskönyvvel minden papírjával egy border collie szuka kutyust. Sportolunk, terelünk, rendkívül jó képességű kutyuska, de én csak hobbi kutyának vettem. Nem járok vele versenyezni. A tüzelések eléggé megviselik,ezért rászántam magam, hogy ivartalanítom. Egy fb-os kutyás csoportban írtam erről, ahonnan valaki kifotózta ezt, és elküldte a tenyésztőnek. Felháborodva hívott fel, hogy én ezt hogy képzelem, ő attól a szukától legalább egy almot le akar hozni, ha megműttetem feljelent, ás visszaveszi a kutyát. (Nem tudom már milyen jogcímen akar feljelenteni, úgy lesokkoltam, hogy arra már oda sem figyeltem)

Ezt valóban megteheti??

Egy kétségbeesett gazdi. :-(


2017. nov. 14. 08:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtak a többiek is, hogy mi van a szerződésben! Ha ez benne van akkor a tenyésztőnek igaza van, ha nincs benne akkor ő így járt, te meg azt csinálsz amit akarsz. Normális esetben még akkor is meg tudják beszélni a gazdák a tenyésztővel ha nincs benne a szerződésben, nem közvetlenül én, hanem jó barátom járt így, ő megbeszélte a tenyésztővel, igaz a tenyésztőnek nem esett jól, de meg tudták beszélni. Normális esetben a tenyésztő követi a kutyái sorsát, és ha az ember pénzt áldoz egy TK-s kutyára akkor tartja is a kapcsolatot a tenyésztővel (legalábbis mi tartjuk). Nálunk ivartalanítási kötelezettség van a szerződésünkben, annak megfelelően jártunk el, és hiába 8 már a kutya de a tenyésztője követi a sorsát. De szerintem ez normális is, mert ezért vettem TK-s kutyát, és úgy gondolom az, hogy néha beszámolok, meg egyeztetek vele dolgokat neki is segít, hogy jobb kutyái legyenek. De lehet én látom rosszul a világot.
2017. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem az is érdekelne, hogy ez melyik border "tenyeszto" kolléga.

Mi van a szerződésben?

2017. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

10 a primitív kettőnk közül te vagy, hogy egy feltett kérdésre nem tudsz válaszolni, csak idenyomni a hülye dumádat. Menj ásd el magad valahol.

Köszi a válaszokat. A szerződésen semmiféle társtulajdon nem szerepel. A kutya tenyésztőjeként van az eladó feltüntetve, én pedig tulajdonosként. Ivartalanításra, vagy tenyésztésre vonatkozó dolgokra a szerződés nem tér ki, csak az eü garanciára. Ezek szerint nem tud mit tenni.

Köszi azoknak, akik normálisan válaszoltak!

2017. nov. 14. 10:54
 14/19 A kérdező kommentje:
12es, direkt nem írom ki, miután ahogy fentebb írtam a fb-ról os eljutott hozzá a dolog, így nem akarom, hogy innen is ha valaki kiszúrja, és már "csak azért is" elküldje neki.
2017. nov. 14. 10:56
 15/19 anonim ***** válasza:
9%
Azért engem érdekelne, hogy a kérdés kiírása óta a kétségbeesett gazdi miért nem reagált egyszer sem arra amit mindenki kérdez, hogy mi van a szerződésben. Meg az is furcsa, hogy miért akar egy tenyésztő olyan hobbikutyától almot, aminek se munka, se sport, se kiállításai eredményei nincsenek (nem vitatom hogy ügyes meg szép, de aki kölyköt keres az a szülők kézzelfogható eredményeit meg a szűréseit nézi).
2017. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%
Látom közben lett válasz, akkor az első mondat kihúzva.
2017. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem én tehetek róla, ha nem sikerült értelmes képet kialakítanod a világról. Mégis mitől merülhetett fel benned (és a tenyésztőben dettó, ugye), hogy ő beleszólhat bármibe úgy, hogy erre semmiféle előzetes megegyezés nem jogosítja? Ezzel az erővel én is megtilthatnám neked a kutya ivartalanítását.
2017. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
9%
Ezek után azt is megkérdőjelezem, hogy normális tenyésztőtől van a kutya és nem egy olyan szaporítótól aki valamilyen furmánnyal TK-hoz jutott.
2017. nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Képzeld én meg pont magasról le...rom, hogy te mit kérdőjelezel meg. ;-)

A szűrésekhez nem értek, gondolom ha akarna Sallytől kölyköt, akkor a szűréseket előtte intézné. Azonban itt vége is a történetnek, mivel a kutya az enyém a szerződés szerint, így én döntök. Jövő hónapban ivartalanítódik.

Mégegyszer köszönöm a segítő válaszokat!

2017. nov. 14. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!