Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem áll fel ettől a...

Csak nekem áll fel ettől a szór a hátamon?

Figyelt kérdés

itt most konkrétan a ritka és/vagy nehezen nevelhető kutyák gazdáit kérdezem. Nektek nem áll fel a szőr a hátatokon amikor a kemény munkával megnevelt jól viselkedő kutyátok megtetszik valakinek és ő is olyan fajtát akar mert azt hiszi hogy az adott fajta alapból olyan? Olyanra gondolok amikor az illetőről lerí hogy nem sokat ért a kutyákhoz, vagy épp csak a kinézete tetszik. Én már kivagyok tőlük, ti?

(és a legrosszabb mikor sajna be is következik hogy vesznek egy olyan kutyát, persze szapitól és nem nevelik csak várják hogy olyan legyen mint a tiétek...brrr)


2017. nov. 15. 14:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#10 egyet értek veled valamilyen szinten, de a válaszaidnak semmi köze sem a kérdésemhez sem a kutyámhoz. Én nem szidtam a fajtát és a kutyám sem neveletlen, pont ellenkezőleg, ezért is tetszik sok embernek, aztán mikor mondom hogy mennyi munka volt vele, nem hisznek nekem. Egy ismerősöm is eljátszotta ezt, tacsi keveréke van, kertben tartja, maradékon él és se foglalkozva nincs vele se nem sétáltatja. Persze nem érti hogy nem az én kutyám jó és az övé rossz, hanem a tartási körülmények eredményezik ezt a különbséget. Ő meg van győződve arról hogy az én kutyám alapból ilyen jólnevelt és okos, az övé meg alapból buta. A lényeg hogy ha látom hogy valakit tényleg érdekel a fajta, átgondolja amit mondok akkor szívesen mesélek neki sőt kenneleket is ajánlok, viszont vannak emberek akikről lesül hogy nem értenek a kutyákhoz és nevelni sem tudnák, na ezeknek pont nem fogok shar pei-t vagy akitát ajánlani mikor egy goldi is kifogna rajtuk. Érted már miről beszélek? A gond amikor nem a fajta tetszik az embereknek hanem a "végeredmény" és nem hiszik el hogy meg kell szenvedni azért hogy így viselkedjen a kutya.
2017. nov. 15. 18:51
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Ez valóban idegesítő lehet...
2017. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!